Przedwzmacniacz CTA 305 Copland

CTA 305 jest audiofilskim przedwzmacniaczem stereofonicznym z układem lampowym w stopniu wejściowym.

Urządzenie udostępnia 5 wejść liniowych oraz przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC.Urządzenie wyróżnia się elastyczną kontrolą wzmacniacza i bogatym wyposażeniem. W CTA 305 znalazło się 5 wejść liniowych, w tym pętla magnetofonowa, oraz wbudowany obwód gramofonowy RIAA z wkładką gramofonową. To m.in. dlatego CTA 305 jest doskonałą propozycją dla wymagających audiofili, którzy przez lata uzbierali ogromną kolekcję płyt winylowych. Dzięki swoim talentom schowanym pod obudową, CTA 305 przekaże nową porcję niuansów zapisanych na czarnych krążkach.

Do głównych zadań, z którymi musi sobie poradzić Copland CTA 305, należą kilkukrotne wzmocnienie sygnału, umożliwienie łatwego przełączania źródeł wejściowych, a przede wszystkim kontrolowanie poziomu głośności. Obwody wzmacniające i ochronne zaprojektowano w oparciu o niezawodne niskoszumowe lampy typu 6922. Konstruując urządzenie inżynierowie Coplanda skierowali wysoką impedancję w stronę źródła sygnału. W przypadku wyjścia mamy do czynienia z odwrotną sytuacją -  impedancja wyjściowa jest niska. Taka konstrukcja umożliwia stosowanie kabli połączeniowych z nieokreśloną charakterystyką elektryczną i wzmacniaczy mocy, których wartość impedancji wejściowej zawiera się pomiędzy kilkoma tysiącami a milionem omów.

 

W ścieżce sygnału konstruktorzy CTA 305 zastosowali polipropylenowe i polistyrenowe kondensatory wysokiej jakości. To rozwiązanie ma ogromny wpływ na ostateczne brzmienie. Wszystkie detale pozbawione są jakiegokolwiek zaokrąglenia i wyróżniają się niezwykłą konturowością. Takiej dokładności nie uda się uzyskać w przypadku konwencjonalnych komponentów. Również rezystory, które trafiły do CTA 305 gwarantują wysoką dokładność i stabilność. CTA 305 wykorzystuje ponadto napędzany silnikiem precyzyjny regulator głośności, a urządzenie może być w pełni obsługiwane przez pilota zdalnego sterowania Coplanda.

Specyfikacja Copland CTA 305

Pasmo przenoszenia10 - 100 000
Zniekształcenia THD< 0,01
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotNie
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)40
Pobór mocy (standby)-
Wymiary (S x W x G) mm430 x 86 x 390
Waga kg10

Opinie o Copland CTA 305

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: