CTA 305

Marka
Copland
Kategoria
Przedwzmacniacze
11 299
sztuka

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Przedwzmacniacz CTA 305 Copland

CTA 305 jest audiofilskim przedwzmacniaczem stereofonicznym z układem lampowym w stopniu wejściowym.

Urządzenie udostępnia 5 wejść liniowych oraz przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC.Urządzenie wyróżnia się elastyczną kontrolą wzmacniacza i bogatym wyposażeniem. W CTA 305 znalazło się 5 wejść liniowych, w tym pętla magnetofonowa, oraz wbudowany obwód gramofonowy RIAA z wkładką gramofonową. To m.in. dlatego CTA 305 jest doskonałą propozycją dla wymagających audiofili, którzy przez lata uzbierali ogromną kolekcję płyt winylowych. Dzięki swoim talentom schowanym pod obudową, CTA 305 przekaże nową porcję niuansów zapisanych na czarnych krążkach.

Do głównych zadań, z którymi musi sobie poradzić Copland CTA 305, należą kilkukrotne wzmocnienie sygnału, umożliwienie łatwego przełączania źródeł wejściowych, a przede wszystkim kontrolowanie poziomu głośności. Obwody wzmacniające i ochronne zaprojektowano w oparciu o niezawodne niskoszumowe lampy typu 6922. Konstruując urządzenie inżynierowie Coplanda skierowali wysoką impedancję w stronę źródła sygnału. W przypadku wyjścia mamy do czynienia z odwrotną sytuacją -  impedancja wyjściowa jest niska. Taka konstrukcja umożliwia stosowanie kabli połączeniowych z nieokreśloną charakterystyką elektryczną i wzmacniaczy mocy, których wartość impedancji wejściowej zawiera się pomiędzy kilkoma tysiącami a milionem omów.

 

W ścieżce sygnału konstruktorzy CTA 305 zastosowali polipropylenowe i polistyrenowe kondensatory wysokiej jakości. To rozwiązanie ma ogromny wpływ na ostateczne brzmienie. Wszystkie detale pozbawione są jakiegokolwiek zaokrąglenia i wyróżniają się niezwykłą konturowością. Takiej dokładności nie uda się uzyskać w przypadku konwencjonalnych komponentów. Również rezystory, które trafiły do CTA 305 gwarantują wysoką dokładność i stabilność. CTA 305 wykorzystuje ponadto napędzany silnikiem precyzyjny regulator głośności, a urządzenie może być w pełni obsługiwane przez pilota zdalnego sterowania Coplanda.

Sekcja przedwzmacniacza
Pasmo przenoszenia 10 - 100 000
Zniekształcenia THD < 0,01
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Brak
Wejście gramofonowe Tak (MM/MC)
Wyjścia RCA
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Nie
Zasilanie
Transformator Toroidalny
Pobór mocy (max) 40
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 430 x 86 x 390
Waga kg 10
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Test Copland 405-A (Soundrebels Grudzień 2014 Jacek Pazio) - "... Muskularny Duńczyk..." PDF [527.52K]
Test Copland 405-A (Soundrebels Grudzień 2014 Marcin Olszewski) - "...Muskularny Duńczyk..." PDF [404.47K]
  • Czym jest pasmo przenoszenia?

    Pasmo przenoszenia to najczęściej spotykany, obok mocy, parametr sprzętu audio. Budzi on wiele kontrowersji, a szczególnie jego przełożenie na jakość brzmienia. W poniższym poradniku nasz ekspert rozwiewa wątpliwości i mity, oraz wyjaśnia, jakie pasmo przenoszenia jest nam naprawdę potrzebne.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław