Odtwarzacz CD Hegel Mohican

Tysiące ludzi wciąż mają w swoich domach tysiące płyt CD. Niektórzy preferują nawet odtwarzanie fizycznego nośnika, niż strumieniowanie muzyki ze smartfona, kiedy korzystają z systemu audio. Na rynku nie brakuje odtwarzaczy płyt CD, ale obecnie większość z nich próbuje być „wszystkim”. Powinny odtwarzać SACD, mieć wejścia cyfrowe, wspierać DSD, a może nawet mieć aplikację i wyjście słuchawkowe. Problemem polega na tym, że te funkcje nie tylko podwyższają cenę urządzenia, lecz także w rzeczywistości negatywnie wpływają na jakość dźwięku podczas odtwarzania CD. Przez lata Hegel dążył do tego, aby zmienić ten stan rzeczy. I oto jest… Mohican – dla ludzi, którzy chcą tego co najlepsze z ich płyt CD.

Hegel Mohican

Mohican jest czymś tak rzadkim, jak klasyczny odtwarzacz CD. Klasyczny odtwarzacz CD wykorzystujący najnowocześniejsze przetwarzanie cyfrowe, ale przeznaczone wyłącznie do płyt CD. Efekty są zachwycające. Kilka lat temu, gdy strumieniowanie wysokiej rozdzielczości dopiero się rozwijało, zespół projektowy firmy Hegel odkrył ciekawą rzecz. Słuchając CD projektanci zdali sobie sprawę, że płyty kompaktowe pozostawiają jeszcze wiele do odkrycia. Od tego momentu w biurze firmy trwała niekończąca się debata. Czy powinniśmy iść na całość, tworząc ostateczny – fenomenalny – odtwarzacz? Pierwszą rzeczą, która nie budziła wątpliwości, była nazwa. Urządzenie musiało zyskać nazwę Mohican, jak w powieści „The Last of the Mohicans”.

Hegel Mohican

Oto superodtwarzacz. Mohican. To prawdziwy odtwarzacz CD wykorzystujący oryginalny mechanizm napędu firmy Sanyo, wzbogacony o autorskie układy servo. Urządzenie wykorzystuje najnowsze i najlepsze przetworniki c/a, pracujące w natywnej rozdzielczości 44,1 kHz/16 bitów. Mohican ma najlepszy mechanizm zegarowy, jaki Hegel kiedykolwiek zaprojektował. Do sterowania zegarem konstruktorzy wykorzystali opatentowany SoundEngine, obniżając jitter do nieosiągalnego wcześniej poziomu. Być może najniższego na świecie. Ale nie zagłębiajmy się w szczegóły techniczne. Co Mohican robi dla użytkownika? Przede wszystkim gra niezwykle naturalnie. Wręcz śpiewa… płynnie i z wielkim temperamentem, tam, gdzie potrzeba. W porównaniu z innymi urządzeniami cyfrowymi, które słyszeliśmy, po prostu gra, jakby dźwięk nie miał żadnych „krawędzi”. Prawie analogowo. 

Hegel Mohican

Specyfikacja Hegel Mohican

Odtwarzane formaty płytCD
Przetworniki C/A16 bit/44.1 kHz
Pasmo przenoszenia0 Hz - 50 kHz
Zniekształcenia THD0.0015%
Certyfikat DLNANie
Radio internetoweNie
Bezprzewodowy streamingNie
Serwisy strumieniująceNie
FLAC, WAV 192/24Nie
Tryb GAPLESS (bez pauz)Nie
Sterowanie aplikacjąNie
WiFiNie
Wymiary (S x W x G) mm430 x 80 x 290
Waga kg6,5

Opinie o Hegel Mohican

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Leszek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ten odtwarzacz został zbudowany do bardzo konkretnych zastosowań, a mianowicie tylko i wyłącznie do odtwarzania płyt CD. Próżno tutaj szukać wejść USB, czy optycznych/koaksjalnych do DAC. Nie ma żadnych wzmacniaczy słuchawkowych. To na pewno na minus jeśli chodzi o uniwersalność, ale przekłada się najwyraźniej na dźwięk z CD. A ten jest bezapelacyjnie genialny. Ten odtwarzacz deklasuje wielkie, ciężkie odtwarzacze renomowanych producentów. Dźwięk z krążka CD ma barwę i taką analogowość, czego często mi brakowało jak zbyt długo nasłuchałem się płyt winylowych. Wcale nie jest prawdą, że aby otrzymać ten „analogowy” dźwięk, to trzeba uciekać się do zakupu gramofonu. Hegel gra u mnie z wzmacniaczem Luxman L-507 i kolumnami Vienna Acoustics Beethoven.
 2. Stan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Lubię takie niepozorne klocki, a jak się odpali i posłucha to szczęka opada. W tym wypadku tak właśnie jest a nazwa; "Ostatni Mohikanin" pasuje idealnie.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: