Odtwarzacz CD / SACD CD-S1000 Yamaha

Wysoka jakość dźwięku Super Audio CD dzięki zastosowaniu, różnicowych przetworników C/A użytych w celu uzyskania większej precyzji i mniejszych szumów, zasilacza z pełną separacją cyfrowo/analogową, cichej obsługi płyt i niezwykle precyzyjnego napędu CD oraz trybu Pure Direct.


Tym, co wyróżnia CD-S1000 wśród konkurencyjnych urządzeń, jest jego doskonałość elektroniczna oraz mechaniczna, a także zestrojenie wykonane z czułością muzyka. Jednakże w odróżnieniu od nowoczesnych odtwarzaczy DVD, które w jakości oferowanego dźwięku bywają porównywalne z napędami komputerowymi, odtwarzacz CD-S1000 został stworzony przez ludzi, którzy myśleli o nim jak o instrumencie muzycznym. Różnica jest diametralna, w szczególności, jeśli połączysz urządzenie z A-S1000 lub wyższej klasy wzmacniaczem. W rezultacie, otrzymasz najwyższej jakości dźwięk CD, jaki kiedykolwiek słyszałeś.

Odtwarzacz CD-S1000 wykorzystuje wysokiej jakości różnicowe przetworniki cyfrowo/analogowe dla kanału lewego oraz prawego, z wyjściem zaprojektowanym tak, aby oddzielić plus od minusa. W CD-S1000 wykorzystany został nowy, cichy układ ładowania płyty, doskonale czuwający nad pracą całego mechanizmu, oraz niezwykle precyzyjny napęd. Aluminiowa kieszeń na płytę dodaje ekskluzywnego powabu najwyższej jakości brzmieniu.

Zasilacz posiada cztery sekcje – dla obwodów audio, obwodów cyfrowych, mechanizmu zasilacza oraz wyświetlacza – które są fizycznie separowane jeden od drugiego oraz od transformatora, minimalizując wzajemne interferencje, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. Zasilacz przeznaczony do obwodów audio jest zasilaczem stałoprądowym z niezależną architekturą lewą-prawą. Gwarantuje to stabilne dostarczanie czystego prądu i gwarantuje idealną separację kanałów.

Niezwykle ciężkie nóżki zapewniają doskonałą stabilność oraz idealnie tłumią wibracje.

CD-S1000 potrafi odtwarzać płyty zapisane w formacie Super Audio CD, poprawiając dynamikę odsłuchu.

 

Specyfikacja Yamaha CD-S1000

Odtwarzane formaty płytCD, CD-R/RW (MP3; WMA), SACD
Odtwarzane formaty plikówMP3, WMA
Pasmo przenoszenia2 Hz - 50.000
Zniekształcenia THD0,002
Stosunek sygnał/szum≥ 113
Zakres dynamiki≥ 105
Wejścia cyfroweBrak
Certyfikat DLNANie
Radio internetoweNie
Bezprzewodowy streamingNie
Serwisy strumieniująceNie
FLAC, WAV 192/24Nie
Tryb GAPLESS (bez pauz)Nie
Sterowanie aplikacjąNie
WiFiNie
Pobór mocy (max)30
Pobór mocy (standby)0
Wymiary (S x W x G) mm435 x 137 x 440
Waga kg15,0

Opinie o Yamaha CD-S1000

4.8
Ocena:
Średnia ocen: 4.8

(4 oceny)

 • 5 3
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

4 opinie

 1. Patrycjusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Europejskie konstrukcje mogą się tylko wstydzić swego wykonania, precyzji w stosunku do tego Japończyka. Brzmienie? kulturalne, bez ostrości, bardzo szczegółowe - równe. żadne Pasmo nie jest faworyzowane. Jako transport, perfect! Specjalną płytę testową "CD CHECK", przechodzi ten transport na 5 poziomie!! To jest przerwa w danych 1,500mm w czterech miejscach płyty!!
  Zatem odczyt danych, korekcja błędów to jest mistrzostwo, nie do pobicia w kwotach 4-5 razy wyższych różnych marek. Ciekawostka? Ten sam transport bierze od Yamahy Luxman, proszę sprawdzić :)
  Wygląd Yamahy? To jest Luxman "dla ubogich". POLECAM!
  PS - za 15-20 lat da się go nadal naprawić, elektronika elementów biernych to nie chińska miniaturyzacja.
 2. Fabian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Sporym atutem tego sprzętu jest fakt, że można go podłączyć do sprzętu zarówno cyfrowo jak i analogowo. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy, dlatego korzystam z nich naprzemiennie w zależności od płyty. Sam odtwarzacz jest wykonany bardzo starannie, czuć to choćby po jego wadze (nie przymierzając jest to jakieś 15kg.) słychać to również w dźwięku ponieważ waga doskonale wytłumia wibracje i zakłócenia. Pasmo przenoszenia jest obłędnie duże, co w porównaniu z możliwością odtwarzania wszystkich popularnych formatów audio buduje zupełnie nowy format wrażeń z odsłuchu ;)
 3. Marcin Świderski

  Ocena:
  Ocena: 4
  Zbudowany jak prawdziwy japoński sprzęt. Ciężki i wielki. Świetny napęd z piękną tacką. Cała mechanika działa z wielką gracją. Rewelacyjnie spisuje się w roli transportu do zewnętrznego DACa. W tej roli sprawdzi się w hi-endowych systemach. Jedną gwiazdkę odejmuję za troszkę "techniczne" brzmienie.
 4. Wojciech

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kultowy już odtwarzacz, dla miłośników płyt CD, którzy nie chcą się pozbywać ich kolekcji i zarazem wycisnąć pełną ich jakość. Sama budowa urządzenia wzbudza respekt i podziw. Solidna skrzynka, z usztywnieniami. Niejeden wzmacniacz w podobnej kwocie tyle nie waży. Wrażenie robi praca perfekcyjnie wykonanego napędu. Z pozoru delikatny pracuje cicho i płynnie. Na pewno docenią odtwarzacz także osoby które posiadają u siebie płyty SACD.
  Dźwięk uzyskany z odtwarzacza jest czyściutki z rewelacyjną stereofonią. Nie wiedziałem do tej pory ile smaczków jest w muzyce na moich płytach. Usłyszałem wreszcie muzyków w trzecim wymiarze, w głąb. Bas może nie bardzo głęboki, lecz na pewno go nie brakuje.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: