Kategoria

Wzmacniacze słuchawkowe

Jak wybrać wzmacniacz słuchawkowy?

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 19

 1. Bestseller
  DragonFly Cobalt

  DragonFly Cobalt

  Audioquest
  Wzmacniacze słuchawkowe
  Special Price 799 zł Regular Price 899 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 898 zł
  niebieski połysk
 2. Supercena Bestseller
  DragonFly Red

  DragonFly Red

  Audioquest
  Wzmacniacze słuchawkowe
  Special Price 429 zł Regular Price 1 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 399 zł
  czerwony mat
 3. Supercena Bestseller
  DragonFly Black

  DragonFly Black

  Audioquest
  Wzmacniacze słuchawkowe
  Special Price 279 zł Regular Price 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 299 zł
  czarny
 4. Linear

  Linear

  Lehmannaudio
  Wzmacniacze słuchawkowe
  As low as 3 775 zł Regular Price 4 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3839 zł
 5. Supercena
  Copland DAC 215

  DAC 215

  Copland
  Wzmacniacze słuchawkowe
  As low as 6 999 zł Regular Price 10 899 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6699 zł
 6. Drachenfels

  Drachenfels

  Lehmannaudio
  Wzmacniacze słuchawkowe
  As low as 2 939 zł
 7. Nowość
  SRM-500T

  SRM-500T

  Stax
  Wzmacniacze słuchawkowe
  6 999 zł
  srebrny
 8. Nowość
  SRM-700T

  SRM-700T

  Stax
  Wzmacniacze słuchawkowe
  16 999 zł
  srebrny
 9. Nowość
  SRM-400S

  SRM-400S

  Stax
  Wzmacniacze słuchawkowe
  5 999 zł
  srebrny
 10. Nowość
  SRM-700S

  SRM-700S

  Stax
  Wzmacniacze słuchawkowe
  16 999 zł
  srebrny
 11. Nowość
  SRM-D10 II

  SRM-D10 II

  Stax
  Wzmacniacze słuchawkowe
  3 799 zł
  srebrny
 12. HPA-1

  HPA-1

  Pass Laboratories
  Wzmacniacze słuchawkowe
  20 199 zł
  srebrny
 13. Pathos Aurium

  Aurium

  Pathos
  Wzmacniacze słuchawkowe
  6 499 zł
 14. Inpol Ear

  Inpol Ear

  Pathos
  Wzmacniacze słuchawkowe
  24 999 zł
 15. Inpol Ear czarny mat

  Inpol Ear czarny mat

  Pathos
  Wzmacniacze słuchawkowe
  22 999 zł
  czarny mat
 16. Linear - chrome

  Linear - chrome

  Lehmannaudio
  Wzmacniacze słuchawkowe
  4 999 zł
  Black
 17. Traveller

  Traveller

  Lehmannaudio
  Wzmacniacze słuchawkowe
  1 949 zł
 18. AT-BHA100

  AT-BHA100

  Audio-Technica
  Wzmacniacze słuchawkowe
  5 999 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 19

Wzmacniacze słuchawkowe

Słuchawki bezprzewodowe nie potrzebują zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, ale w przypadku konstrukcji kablowych może się on okazać bardzo potrzebny, ponieważ zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Wzmacniacz słuchawkowy może funkcjonować jako moduł wewnętrzny wzmacniacza stereofonicznego lub amplitunera i mówimy wtedy o urządzeniach z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, ale może być również odrębnym komponentem stereo. To drugie rozwiązanie zazwyczaj pozwala uzyskać wyższą jakość brzmienia i wydobyć ze słuchawek pełnie ich możliwości. Efekt jest tym lepszy, im wyższej klasy przewodowe słuchawki nauszne podłączymy do wzmacniacza słuchawkowego.

Wzmacniacz do słuchawek – rodzaje

Wzmacniacze słuchawkowe, podobnie jak klasyczne wzmacniacze stereo, możemy klasyfikować, uwzględniając elementy konstrukcyjne, jakie zostały wykorzystywane do ich działania. Wyróżniamy zatem:

 • wzmacniacz słuchawkowy tranzystorowy,

 • wzmacniacz słuchawkowy lampowy,

 • wzmacniacz słuchawkowy hybrydowy,

Wzmacniacz słuchawkowy tranzystorowy oparty jest na tranzystorach. Wzmacniacze tranzystorowe zapewniają właściwe parametry pracy słuchawkom, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów urządzenia. Doskonałym przykładem jest tutaj seria DragonFly firmy AudioQuest. Tranzystorowy wzmacniacz słuchawkowy może być też elementem większego gabarytowo sprzętu audio, wyposażonego w dodatkowe złącza i moduły przetwarzania, a nawet przetwornik.

Wzmacniacze słuchawkowe lampowe to modele wykorzystujące w swojej konstrukcji lampy elektronowe, które mogą sprawić, że dźwięk odtwarzany przez słuchawki będzie miał cieplejszy charakter. Możliwość wymiany lamp na inne pozwala też eksperymentować z brzmieniem. Zastosowanie lamp i konieczność odpowiedniego zasilenia tego typu sprzętu sprawia, że lampowy wzmacniacz słuchawkowy wykorzystywany jest jako komponent stacjonarny, do użytku w domu.

Hybrydowe wzmacniacze słuchawkowe łączą natomiast w sobie elementy modeli opartych na lampach i tranzystorach, co znacząco przekłada się na ich brzmienie i parametry techniczne. Lampy elektronowe w modelach hybrydowych stosowane są zwykle w sekcji przedwzmacniacza, a tranzystory w sekcji końcówki mocy. Takie połączenie pozwala odpowiednio „ocieplić” brzmienie, a jednocześnie zapewnić układowi odpowiednią moc do zasilenia nawet najbardziej wymagających prądowo słuchawek.

Wzmacniacz słuchawkowy hi-end firmy Pathos - rodzaj wzmacniacza jest ważny, w magazynie, najniższa cena

Najważniejsze zalety wzmacniaczy słuchawkowych

Odpowiednio dopasowany wzmacniacz do słuchawek pozwoli wydobyć pełnię ich możliwości. Decydując się na zewnętrzne urządzenie wzmacniające sygnał audio docierający do słuchawek, możemy dobrać taki model, który zapewni nie tylko ich komfortowe użytkowanie, ale także wpłynie odpowiednio na brzmienie, którego charakter będzie dopasowany do preferencji użytkownika. Wydzielenie sekcji wzmacniacza słuchawkowego w postaci odrębnego urządzenia zmniejsza też wpływ zniekształceń na przetwarzany sygnał audio, co pozwala się jeszcze bardziej cieszyć muzyką.

Wzmacniacze słuchawkowe – najważniejsze cechy

Wybierając rodzaj wzmacniacza do słuchawek, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych cech tych urządzeń, co pomoże dopasować go do słuchawek, a także do wymagań użytkownika. Są to przede wszystkim:

 • Dostępne złącza – wzmacniacze słuchawkowe mogą być wyposażone w różnorodne złącza audio. Niezbędne jest, oczywiście, wyjście słuchawkowe, które musi być dopasowane do tego, jakie złącze mają słuchawki. Może to być np. jack 3,5 mm lub jack 6,3 mm. Najbardziej zaawansowane wzmacniacze słuchawkowe mają konstrukcję w pełni symetryczną, wyposażoną w złącze XLR. Są to z reguły modele, które pozwalają na obsługę nawet wysokoimpedancyjnych przewodowych słuchawek wokółusznych. Pozwala to na doprowadzenie do nich zbalansowanego sygnału audio,

 • Parametry techniczne – wybierając wzmacniacz słuchawkowy, zwróć uwagę również na jego specyfikację techniczną. Istotna jest przede wszystkim moc, jaka jest dostępna na wyjściu słuchawkowym (podawana dla odpowiedniej impedancji obciążenia). Ważna jest przy tym impedancja słuchawek, które mają być do tego wyjścia podłączane. W wypadku uniwersalnych słuchawek o niskiej impedancji nie będzie problemu z ich napędzeniem, ale jeśli posiadamy słuchawki audiofilskie o dużej impedancji, wówczas dobór odpowiedniej klasy wzmacniacza pod względem dopasowania parametrów technicznych będzie miał istotny wpływ na ich odpowiednie działanie,

 • Charakter brzmienia i konstrukcja – wzmacniacz słuchawkowy może wydatnie wpłynąć na brzmienie, jakie ostatecznie dociera do uszu użytkownika. Inaczej będzie brzmiał lampowy wzmacniacz słuchawkowy, inaczej tranzystorowy, a inaczej hybrydowy. Dlatego też przed zakupem warto sprawdzić samemu, jak brzmi wybrany wzmacniacz słuchawkowy w połączeniu ze słuchawkami, z którymi ma docelowo współpracować,

 • Możliwość łatwego przenoszenia – wśród wzmacniaczy słuchawkowych znajdziesz zarówno konstrukcje stacjonarne – zasilane sieciowo, jak i kompaktowe modele mobilne, które mogą być zasilane np. przez USB (po podłączeniu np. do smartfona, komputera lub tabletu). Zastanów się w jaki sposób zamierzasz korzystać ze wzmacniacza i słuchawek – w domu czy w terenie - a potem dopasuj urządzenie do swoich realnych potrzeb. Dobór odpowiedniego modelu wzmacniacza słuchawkowego może zapewnić dobrej jakości brzmienie w każdej sytuacji.

STAX SRM-500T - wzmacniacz sluchawkowy hi-end, do słuchawek Stax, do połączenia z urządzeniem źródłowym, amplituner, wysoką impedancję

Inne funkcje i możliwości wzmacniaczy słuchawkowych

Możliwość współpracy ze słuchawkami o różnej impedancji to nie wszystko. Dobry wzmacniacz słuchawkowy może być wyposażony w dodatkowe moduły i złącza, które zapewnią mu możliwość współpracy z różnorodnymi źródłami dźwięku. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć obsługę standardu Bluetooth. Dzięki temu urządzenie może przetwarzać dźwięk przesyłany bezprzewodowo np. ze smartfonów czy tabletów. Ważne są przy tym także obsługiwane kodeki audio. Jeśli decydujesz się na wzmacniacz słuchawkowy z Bluetooth, warto wybierać modele kompatybilne z kodekami, takimi jak aptX, aptX HD czy LDAC.

Z kolei wśród dodatkowych złączy audio, jakie mogą mieć wzmacniacze słuchawkowe, może być dostępne np. USB-B. Tego typu wzmacniacz może pełnić poniekąd rolę zewnętrznej karty dźwiękowej. Na rynku dostępne są nawet modele wyposażone w wejście gramofonowe i wbudowany odpowiedni przedwzmacniacz, który umożliwia podłączenie gramofonu. Zakres funkcjonalności wzmacniacza słuchawkowego można wyczytać zarówno ze złącz umieszczonych na jego tylnej ściance, jak i z selektora wyboru źródła dźwięku, który może mieć np. postać pokrętła.

Wzmacniacz słuchawkowy – cena

Melomani mają bardzo różne wymagania, dlatego bardzo duży nacisk kładziemy na różnorodność dostępnych modeli wzmacniaczy słuchawkowych. Oferujemy urządzenia takich producentów, jak Lehmannaudio, Pass Laboratories, AudioQuest, Copland, Pathos, Stax oraz Audio-Technica. W asortymencie Top Hi-Fi & Video Design znajdują się wzmacniacze z wyjściem słuchawkowym Mini Jack i Jack, wejściami analogowymi lub cyfrowymi oraz modele z przetwornikami DAC. Oferujemy wzmacniacze tranzystorowe, lampowe, hybrydowe i cyfrowe, ale to Wy musicie wybrać te, które odpowiadają Wam najbardziej.

AudioQuest DragonFly Cobalt należy do grupy - przenośne wzmacniacze słuchawkowe, lekki produkt do komputera i muzyki

Bardzo duży nacisk kładziemy również na szeroką rozpiętość cen wzmacniaczy słuchawkowych – dokładamy wszelkich starań, żeby każdy klient mógł zdecydować się na model, który mieści się w granicach jego możliwości finansowych. Bez względu na to, czy interesuje Cię tani wzmacniacz słuchawkowy, czy możesz sobie pozwolić na większy wydatek – nasz sklep internetowy to miejsce, które warto odwiedzić!

W salonach sprzedaży - Top Hi-Fi & Video Design zamówisz także nowoczesne słuchawki – oferujemy zarówno niewielkie słuchawki douszne, które gwarantują komfort i dyskrecję użytkowania, jak i audiofilskie, gamingowe, studyjne oraz sportowe słuchawki nauszne – modele obsługujące łączność bezprzewodową oraz przewodowe. Natomiast słuchawki bezprzewodowe to idealny wybór dla osób ceniących sobie możliwość swobodnego poruszania się. Sprawdźcie, co jeszcze znajdziesz w naszym sklepie. Nasi #EksperciDobregoBrzmienia czekają na Was, gotowi pomóc w wyborze, odpowiedzieć na każde pytanie, rozwiać wątpliwości, naprowadzić na właściwe rozwiązanie. Zapraszamy!

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Czytaj
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: