Marka: Sony

MDR-Z1R

Sony MDR-Z1R - słuchawki klasy premium z przetwornikiem akustycznym HD 70 mm i obudową bez rezonansu.

Każda nuta, każdy niuans brzmieniowy

Nowo opracowana membrana z magnezową kopułką i krawędzią z ciekłokrystalicznego polimeru umożliwia przenoszenie dźwięku o wysokiej rozdzielczości z częstotliwością nawet 120 kHz. W efekcie dźwięk ma niezrównaną czystość i precyzję.

Sony MDR-Z1R

Czysty dźwięk, bez zakłóceń     

Odfiltrowanie zbędnych dźwięków, dzięki obudowie pozbawionej rezonansu. Specjalny filtr akustyczny kontroluje opór powietrza i eliminuje wszelkie pogłosy, wywołane ruchami przetwornika, więc do ucha docierają wyłącznie czyste, wyraźne dźwięki. 

Ergonomiczne nauszniki z owczej skóry              

Te ergonomiczne słuchawki, stworzone są po to, by wygodnie otoczyć głowę dźwiękiem, zapobiegają jego stratom i skutecznie przenoszą mocne basy. Nauszniki z prawdziwej owczej skóry otulają uszy luksusową miękkością. 

Okalająca konstrukcja  

Okalająca konstrukcja otacza ucho, zatrzymując muzykę wewnątrz i nie dopuszczając zakłóceń z zewnątrz. Dźwięki zostają odbite z powrotem do ucha, dzięki czemu dobrze słychać nawet najdrobniejsze detale.

 

Sony MDR-Z1R

Pałąk na głowę z tytanu i skóry               

Elastyczne i lekkie, a zarazem wytrzymałe – doskonale dopasowane do uszu. Tytan beta charakteryzuje duża elastyczność, która sprawia, że nawet po wygięciu powraca do oryginalnego kształtu. Prawdziwa skóra zwiększa wytrzymałość i komfort użytkowania.

Zoptymalizowany pod kątem długotrwałego noszenia

Pałąk na głowę ze stopu tytanu jest elastyczny i lekki, więc można go nosić przez cały dzień. Łatwo zapomnieć o jego obecności.

Maksymalna precyzja dźwięku

Membrana z magnezową kopułką przenosi drgania generowane przez cewkę dźwiękową na element kopułki, pozwalając odtwarzać dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości. Kombinacja wielu materiałów o silnych właściwościach pochłaniających nie zmienia barwy dźwięku i zapewnia jego czystość.

Sony MDR-Z1R

Sztywny futerał do przechowywania    

Słuchawki i towarzyszące im przewody, są zapakowane w stylowe etui z wydzielonymi przegrodami, wyścielonymi pięknym atłasem. 

Symetryczny przewód połączeniowy Φ4,4         

Nowo opracowany, symetryczny przewód połączeniowy Φ4,4 rozdziela lewy i prawy sygnał dźwiękowy, minimalizując przy tym straty przy przenoszeniu dźwięku i wynikającą z nich utratę jakości. W rezultacie otrzymujemy wyraźniejsze wysokie częstotliwości i nadzwyczajnej jakości dźwięk.

Sony MDR-Z1R

Miedź beztlenowa powlekana srebrem              

Przewody słuchawek MDR-Z1R są wykonane z miedzi beztlenowej powlekanej srebrem i tak skonstruowane, aby minimalizować oporność i straty podczas przesyłania sygnału. W efekcie dźwięk nie traci zbytnio na jakości i jest bardziej szczegółowy, a wysokie tony wyraźniejsze. 

Fachowe wykonanie w Japonii

Urządzenia marki Sony produkowane w Japonii są synonimem doskonałej jakości oraz wydajności, a słuchawki MDR-Z1R nie są tutaj wyjątkiem. Zostały pieczołowicie wykonane, z wykorzystaniem wyłącznie najlepszych komponentów i technologii produkcji, dzięki czemu zapewniają wyjątkową jakość dźwięku.

 

Specyfikacja Sony MDR-Z1R

Impedancja (Ω)64
Pasmo przenoszenia (Hz)4–120 000
Czułość (dB/V)100 dB/mW
KonstrukcjaZamknięta
Złącze2x Mini Jack (3.5mm), Mini Jack (3.5mm)
Odłączany przewódTak
SkładaneNie
Aktywna redukcja szumówNie
FuterałTak
Waga kg0,385
InnePrzetwornik akustyczny: 70 mm, kopułkowy (cewka dźwiękowa CCAW); Magnes: neodymowy; Typ przewodu: odłączany, rozgałęźny, około 3 m powlekane srebrem wiązki miedzi beztlenowej (OFC), powlekany złotem wtyk mini stereo

Opinie o Sony MDR-Z1R

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: