Marka: Audeze

LCD-2 Shedua

 

LCD-2 to piękne, ręcznie wykonane słuchawki planarne, które wprowadziły firmę Audeze na mapę światowego high-endu, a audiofilom zapewniły najwyższej jakości, niemal pozbawiony zniekształceń dźwięk, który urzeczywistnia potęgę i delikatność twojej ulubionej muzyki. Model LCD-2 to jedyna konstrukcja w całej serii LCD, która łagodnie obchodzi się z niskiej jakości nagraniami, otaczając słuchacza pięknym dźwiękiem, oddając ciepło i potęgę muzyki. Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku słuchawki warto podłączyć do zaawansowanego akustycznie wzmacniacza słuchawkowego lub wzmacniacza zintegrowanego.

Audeze LCD-2 lifestyle 1

Audeze LCD-2 zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały najwyższy komfort nawet podczas bardzo długich sesji odsłuchowych. Obudowy wykonane są z drewna Shedua, pochodzącego z obszarów zachodniej Afryki. Idealnym dopełnieniem tego naturalnego materiału jest luksusowe pokrycie kołnierzy wokółusznych jagnięcą skórą. Na zamówienie dostępna jest też wersja z padami ze skóry ekologicznej (Leather-Free).

Wewnątrz znajduje się pianka wybrana pod kątem korzystnych właściwości akustycznych i wygody użytkowania.


Audeze LCD-2 lifestyle 2

Innowacyjne przetworniki planarne, znajdujące się wewnątrz wokółusznych muszli, gwarantują czysty i precyzyjny dźwięk, odkrywający przed użytkownikiem wszystkie detale zapisane w nagraniu. Membrana cieńsza od ludzkiego włosa jest 4-krotnie większa od membran przetworników w tradycyjnych słuchawkach i wyróżnia się szybkością odpowiedzi, radykalnie zredukowanymi zniekształceniami, wyższą rozdzielczością i udoskonalonym obrazowaniem. Magnesy umieszczone po obu stronach membrany zapewniają jednakową siłę napędową na całej powierzchni, gwarantując niemal zerowe zniekształcenia. Firmowa technologia Fazor przez odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów nadaje falom dźwiękowym odpowiedną formę, skutecznie chroniąc konstrukcję przed rezonansem.

"'Dwójki' grają po prostu przeuroczo. To mistrzostwo subtelności, plastyczności i ciepła. Muzyka utkana jest z dźwięków finezyjnych, ulotnych albo mięciutkich." z podaniem źródła, a jak będzie można o udopstępnienie skanu do pobrania" - magazyn Audio, grudzień 2020

Audeze LCD-2 lifestyle 3

Dowiedz się więcej o firmie Audeze i rozwiązaniach technologicznych z jakich korzysta.

Specyfikacja Audeze LCD-2 Shedua

Impedancja (Ω)70
Pasmo przenoszenia (Hz)5 - 20 000
Zniekształcenia (%)<1%
KonstrukcjaOtwarta
FuterałTak

Opinie o Audeze LCD-2 Shedua

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(4 oceny)

 • 5 4
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

4 opinie

 1. Krystian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ja w słuchawkach zakochałem się dopiero jak posłuchałem właśnie Audeze. Planary grają dla mnie już tak, że nie mam niedosytu po klasycznym zestawie stereo z kolumnami. Niestety mieszkam teraz w bloku i nie mogę sobie pozwolić na wieczorne odsłuchy jak wcześniej. Musiałem kupić słuchawki, których nigdy nie chciałem. Jednak na Audeze dźwięk jest świetny, taki nie słuchawkowy. Nie potrafię kwieciście opisywać doznań słuchowych. Trzeba spróbować samemu. Dla mnie to jedyne słuchawki, które nie grają w głowie, a daleko do przodu i o to mi właśnie chodziło. Fakt są ciężkie i toporne, jednak jak już się je założy na głowę i usiądzie wygodnie w fotelu, to ciężar i gabaryty znikają. Można nawet powiedzieć, że są wygodne. U mnie grają ze wzmacniaczem Copland DAC215. Muzykę odtwarzam ze starej Yamahy CD-S1000 i komputera z Tidalem.
 2. Mateusz N

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetna jakość wykonania, moim zdaniem najlepiej wyglądające słuchawki jakie można kupić. Oferują cudowne, zrelaksowane brzmienie, nie poświęcając odrobiny precyzji.
 3. DanielWolny

  Ocena:
  Ocena: 5
  Rewelacyjne słuchawki. Świetna jakość wykonania i charakterystyczne delikatne granie.
 4. Tomasz Kis

  Ocena:
  Ocena: 5
  Takie LCD-2 już by mi wystarczyły w zupełności do końca życia hehe. Słuchałem ich ostatnio no i w porównaniu do moich Senków HD600 jest pod każdym względem duuużo lepiej.

Do pobrania

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: