Marka: Audeze

CRBN

Special Price 21 999 zł Regular Price 22 499 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24999 zł
 • Pasmo przenoszenia (Hz): 20Hz - 40kHz
 • Zniekształcenia (%): <0.1% @ 90dB
 • Konstrukcja: Otwarta
 • Odłączany przewód: Tak

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1100 zł

Sprawdź szczegóły

 

Słuchawki elektrostatyczne Audeze CRBN

Najbardziej zaawansowane technicznie słuchawki elektrostatyczne firmy Audeze, zachwycające najwyższą jakością dźwięku, lekkością i świetnym wzornictwem.

Najważniejsze cechy:

 • Nowatorska membrana z nanorurek węglowych,
 • Współpraca ze wszystkimi wzmacniaczami pracującymi w standardzie „Stax Pro Bias”, dostarczającymi napięcie 580 V,
 • Precyzyjne przenoszenie niskich częstotliwości,
 • Duży zakres dynamiki,
 • Lekka konstrukcja i wysoki komfort użytkowania.

Audeze CRBN

Przełomowa technologia elektrostatyczna

Firma Audeze z dumą przedstawia słuchawki elektrostatyczne CRBN (wymawiane jako „karbon”), w których wykorzystano najbardziej zaawansowaną technologię w postaci nowej, zgłoszonej do opatentowania cienkiej membrany polimerowej z zawieszonymi w niej nanorurkami węglowymi. Rozwiązanie to eliminuje problemy powszechnie występujące we wcześniejszych konstrukcjach elektrostatycznych. Innowacyjne rozwiązanie opracowane pierwotnie dla zastosowań medycznych w rezonansie magnetycznym zostało zaadaptowane na potrzeby audiofilskiej wersji słuchawek CRBN, które najlepsi profesjonaliści w branży uznali za najlepiej brzmiące słuchawki elektrostatyczne, jakie kiedykolwiek stworzono.

Słuchawki z misją

Pierwotnie firma Audeze opracowała wspomnianą nową technologię we współpracy z prof. Markiem S. Cohenem z wydziału lekarskiego Uniwersytetu Kalifornijskiego i jego zespołem, w celu wykorzystania jej w wyjątkowo niesprzyjających warunkach panujących w skanerach do wykonywania rezonansu magnetycznego. Z powodu silnego pola magnetycznego nie można było zastosować typowych metali, zaczęto więc prace nad zupełnie nowym materiałem. Doprowadziło to do wynalezienia specjalnej, cienkiej membrany z zawieszonymi w niej nanorurkami węglowymi. Rozwiązuje to problemy związane z laminowaniem i napylaniem membrany.

Technologia nanorurek węglowych

Przetwornik CRBN wyposażono w rewolucyjną, ultracienką membranę z zawieszonymi w niej nanorurkami węglowymi – w przeciwieństwie do innych membran elektrostatycznych nie ma ona żadnej powłoki. Ponieważ ładunek jest rozprowadzany po całej folii, uzyskuje się jednolitą siłę napędową, która zmniejsza zniekształcenia i poprawia czystość, rozdzielczość i przejrzystość dźwięku.

Audeze CRBN

Najwyższy komfort

Dzięki swojej lekkości słuchawki CRBN oferują najwyższy poziom komfortu użytkowania. Minimalistyczna konstrukcja ważąca zaledwie 300 g została wykonana z takich materiałów jak magnez i włókno węglowe, co pozwoliło zaoszczędzić każdy gram przy zachowaniu dużej wytrzymałości. Poduszki słuchawek są wyjątkowo wygodne i lekko ponadwymiarowe, co zapewnia doskonałe uszczelnienie i komfortowe przyleganie do głowy.

Elegancki design

CRBN to najwyższy poziom luksusowego wzornictwa, od łagodnych krzywizn siatki o unikalnym wzorze, po głębię precyzyjnie wypolerowanych pierścieni z octanu celulozy. To wszystko, wraz z wysokiej klasy ręcznie szytą skórą i 5-pinową wtyczką z precyzyjnie obrobionego aluminium nie pozostawia wątpliwości, że każdy szczegół został dopracowany do perfekcji.

Zgodność z 580 V

Słuchawki CRBN są kompatybilne ze wzmacniaczami „Stax Pro Bias” dostarczającymi napięcie 580 V takich firm jak Woo Audio, Linear Tube Audio, Mjolnir Audio, Headamp, Stax i innych. Kabel jest zakończony standardowym 5-pinowym złączem dla zapewnienia maksymalnej zgodności.

Audeze CRBN

Co inżynierowie dźwięku i muzycy myślą o CRBN:

„Te są teraz u mnie na samym szczycie, po 51 latach w branży pro-audio... to niesamowite doświadczenie” – Ron Saint Germain, realizator nagrań i miksu.

„Te słuchawki budzą najwięcej emocji ze wszystkich słuchawek, jakich kiedykolwiek używałem” ­– Nate Wood, perkusista, multiinstrumentalista, realizator masteringu.

„Są bardzo konkretne... szczegółowe, ani przez chwilę nie brzmią ostro... Mógłbym z nimi spędzić wiele godzin bez uczucia zmęczenia” – Tony Berg, producent, muzyk, właściciel studia Sound City w Los Angeles.

Każda para CRBN jest wykonywana na zamówienie i otrzymuje certyfikat autentyczności! Należy się spodziewać, że realizacja zamówienia potrwa minimum cztery tygodnie.

Parametry techniczne:

 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 40 kHz
 • Konstrukcja: otwarta
 • Typ przetwornika: push-pull elektrostatyczny
 • Napięcie polaryzacji: 580 V DC Stax Pro Bias
 • Pojemność elektrostatyczna: 100 pF (łącznie z kablem)
 • Materiał membrany: specjalna ultracienka folia z nanorurkami węglowymi
 • Rozmiar przetworników: 120 x 90 mm
 • Maksymalny SPL: >120 dB
 • Zniekształcenia: < 0,1 proc. przy 90 dB
 • Przewód: długość 2,5 m, miedź monokrystaliczna OCC, 5-pin Pro Bias
 • Obudowa: magnez, stal nierdzewna i octan celulozy
 • Materiał nauszników: wysokiej klasy skóra
 • Materiał pałąka: włókno węglowe i wysokiej klasy skóra
 • Waga: 300 g
 • Wysokiej klasy etui w zestawie

 

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o słuchawkach Audeze CRBN, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.

 

 

Specyfikacja Audeze CRBN

Pasmo przenoszenia (Hz)20Hz - 40kHz
Zniekształcenia (%)<0.1% @ 90dB
KonstrukcjaOtwarta
Odłączany przewódTak
SkładaneTak
FuterałTak
Waga kg0,3
InnePush-pull electrostatic, Maximum SPL > 120 dB; Kabel: 2.5 m OCC monocrystal copper, 5-pin Pro Bias, aluminiowa skrzynka do przechowywania w zestawie

Opinie o Audeze CRBN

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: