Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Słuchawki ATH-L5000

15 lat temu Audio-Technika nawiązała współpracę z firmą Connolly, która dostarczyła wysokiej jakości skórę dla pierwszych wykończonych skórą słuchawek ATH-L5000. 15 lat to bardzo dużo czasu w branży audio, dlatego firma Audio-Technica zdecydowała się na opracowanie zupełnie nowych słuchawek z segmentu High-End – ponownie w kooperacji z firmą Connolly.

Słuchawki ATH-L5000

Najważniejsze cechy:

 • 58-milimetrowe przetworniki z lekkimi kryzami wykonanymi z tworzywa wzmacnianego włóknem węglowym,
 • membrany z diamentopodobną powłoką DLC (diamond-like carbon) zapewniają wyjątkowy, pełnozakresowy dźwięk
 • muszle z drewna platanowego, pokryte wysokiej jakości skórą zapewniają naturalną sygnaturę akustyczną,
 • szeroki pasek nagłowny o opatentowanym mechanizmie zapewnia komfort i pewne trzymanie,
 • firmowy patent D.A.D.S (Double Air Damping System), polegający na takiej budowie muszli, aby uzyskać jak najwyższy stopień tłumienia między komorą a światem zewnętrznym.
 • wyściełane, sztywne etui ochronne,
 • ograniczona dostępność -wyprodukowano tylko 500 egzemplarzy.

ATH-L5000 to słuchawki, które łączą w sobie japońską technikę audio i charakterystyczny brytyjski styl, który sprawia, że od razu ma się wrażenie, iż korzystać z tego modelu należy na skórzanej kanapie w stylu chesterfieldzkim. To zasługa skór dostarczonych przez 139-letnią brytyjską markę Connolly, założoną w 1878 r. Przez ponad sto lat wyroby firmy zdobiły siedzenia samochodów Rolls-Royce, Bentley, Jaguar i Aston Martin. Teraz, po 15 latach przerwy, wyjątkowe wyroby brytyjskiej marki ponownie łącza się z  wyjątkową japońską audio techniką.

ATH-L5000 to nie tylko wspaniałe wykończenie, ale też zaawansowane rozwiązania inżynieryjne, które stawiają ten model w jednym szeregu z najlepszymi konstrukcjami ze świata High-End. Te ściśle limitowane słuchawki – wyprodukowano ich tylko 500 egzemplarzy – oferują właścicielowi najwyższej klasy doznania natury dźwiękowej.

Do ich budowy zastosowano specjalne zaprojektowane przetworniki o średnicy 58 mm wyposażone w lekkie kryzy z CFRP (Carbon FibreReinforced Plastic) udoskonalające przepływ powietrza i ruch membrany, która jest pokryta diamentopodobną powłoką DLC (diamond-like carbon) zapewniają wyjątkowy, pełnozakresowy dźwięk. Inżynierowie Audio-Techniki projektując układ reprodukujący dźwięk starali się zachować niska wagę, aby zapewnić komfort użytkowania nawet podczas wielogodzinnych odsłuchów.

Muszle wykonane z wykorzystywanego do produkcji strunowych instrumentów muzycznych drzewa platanowego charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpowiadają za unikalną sygnaturę dźwiękową tej zamkniętej konstrukcji słuchawkowej. Obciągnięcie muszli luksusową skórą Connolly, na nie tylko efekt wizualny, ale również przekłada się na brzmienie tego modelu. Korzystanie z naturalnej skóry pomaga słuchawkom "oddychać" podczas odtwarzania dźwięku. Audio-Technica oferuje słuchawki z obudową drewnianą - serię W. Normalnie w procesie produkcyjnym drewniane obudowy będą barwione i powlekane przez uszczelnienie w celu zwiększenia trwałości. Gdy drewniane obudowy są pokryte skórą, nie wymagamy stosowania takich powłok na powierzchni, co daje skutkuje unikalną charakterystyką dźwięku.

Wygodę użytkowania tego unikatowego modelu zwiększa wysokiej jakości 3-metrowy przewód ze złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). ATH-L5000 kompatybilne są także z przewodem zbalansowanym AT-B1XA. Słuchawki, gdy akurat nie są używane, można umieścić w wyściełanym, sztywnym etui ochronnym.

Dane techniczne
Typ Nauszne
Przeznaczenie Domowe
Impedancja (Ω) 45
Pasmo przenoszenia (Hz) 5 – 50,000
Czułość (dB/V) 100
Długość przewodu (m) 3m 6,3mm A2DC / 3m XLRM 4pin A@DC
Konstrukcja Zamknięta
Złącze 6,3 mm (Jack)
Dodatkowe funkcje
Odłączany przewód Tak
Składanie Nie
Aktywna redukcja hałasu Nie
Sterowanie + mikrofon Nie
Futerał Tak
Ogólne
Waga kg 0.242
Materiał wykończenia Naturalna skóra
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Product card
Karta produktu Audio-Technica ATH-L5000 - ATH-L5000 Słuchawki dynamiczne high-fidelity PDF [251.82K]
Karta produktu ATH-L5000 - Najlepsze wrażenia podczas słuchania muzyki To było 15 lat temu, kiedy Audio-Technica po raz pierwszy współpracowała z firmą Connolly, która w 2003 r. dostarczyła wysokiej jakości skórę dla naszych pierwszych skórzanych słuchawek ATH-L3000. Teraz dzięki najnowszej technologii słuchawkowej Audio-Technica ponownie stworzyła całkowicie nowe skórzane słuchawki klasy high-end, aby zapewnić najwyższy komfort i wrażenia odsłuchowe. PDF [492.49K]
Katalog
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych VM 2017 ENG - PDF [2.39M]
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych 2017 ENG - W zależności od swoich preferencji, potrzeb i możliwości finansowych użytkownik może wybrać wkładkę gramofonową MM lub MC wyposażoną w igłę ze szlifem stożkowym, eliptycznym, liniowym, Shibata lub MicroLine. W katalogu możemy zapoznać się poszczególnymi modelami z szerokiego portfolio tego japońskiego producenta. PDF [5.52M]
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych VM 2017 PL - PDF [2.68M]
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Audio-Technica katalog wkładek gramofonowych 2015 ENG - PDF [18.03M]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • Audio-Technica ATH-L5000 – luksus w wydaniu brytyjsko-japońskim

  Legendarny japoński producent słuchawek, firma Audio-Technica, poszerzył swoje portfolio o nowe słuchawki klasy high-end. Model ATH-L5000 już w chwili rynkowego debiutu staje się synonimem luksusu. Dzięki wykończeniu z najwyższej jakości naturalnej skóryą Connolly i unikatowym przetwornikom gwarantuje doskonały komfort użytkowania i niewiarygodne wrażenia podczas słuchania muzyki.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław