Rotel A11 EISA

Rotel A11

Rotel A11 to najnowszy model wzmacniacza zintegrowanego ze znanej i cenionej przez miłośników dobrego brzmienia serii 14. Dysponując mocą 50 W na każdy z kanałów, bogatym zestawem przyłączy, strumieniowaniem Bluetooth aptX, wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym MM, gniazdem słuchawkowym oraz podwójnym zestawem solidnych zacisków głośnikowych, jest bardzo wszechstronnym urządzeniem oferującym znakomitą muzyczną jakość oraz szerokie możliwości funkcjonalne.

Rotel A11

Wewnątrz tego nowoczesnego wzmacniacza znajdziemy klasyczną końcówkę mocy pracującą w klasie AB, oraz wiele charakterystycznych dla Rotela audiofilskich rozwiązań, do których z pewnością zalicza się produkowany specjalnie dla tej marki, ponadwymiarowy toroidalny transformator oraz wysokiej jakości elementy toru fonicznego. Wraz z precyzyjnie zaprojektowaną architekturą wewnętrznych obwodów oraz filozofią konstrukcyjną Balanced Design Concept, tworzą one wzmacniacz, który charakteryzuje się naturalnym i niezwykle detalicznym brzmieniem, pozwalając na znakomitą współpracę z nawet bardzo wymagającymi kolumnami głośnikowymi.

Rotel A11

Dzięki umieszczonemu na przedniej ściance wyświetlaczowi, obsługa A11 jest intuicyjna i nie nastręcza problemów. Producent nie zapomniał przy tej okazji o możliwości regulowania jasności świecenia zarówno samego wyświetlacza, jak też diody LED towarzyszącej włącznikowi zasilania, dzięki czemu słuchacz może zaciemnić kompletnie pokój odsłuchowy i rozkoszować się znakomitym brzmieniem Rotela.

Rotel A11

Możliwości funkcjonalne A11 poszerzają dodatkowo  wejście dla zewnętrznego odbiornika podczerwieni, podwójne wyjście wyzwalacza 12V do sterowania współpracującymi urządzeniami oraz port RS-232, pozwalający na łatwą integrację wzmacniacza w ramach systemów domowej automatyki.

Rotel A11

Wzmacniacz A11 dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia dystyngowanej, klasycznej czerni oraz nowoczesnym, bardziej technicznym w charakterze srebrze.

 

Specyfikacja Rotel A11

Moc wyjściowa2 x 50 W
Pasmo przenoszenia10Hz - 100kHz, ± 0.5dB
Stosunek sygnał/szum100 dB
Zniekształcenia THD< 0.03 %
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)160 W
Pobór mocy (standby)< 0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm430 x 93 x 345
Waga kg6,85

Polecane Produkty

Akcesoria do Rotel A11

Opinie o Rotel A11

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(5 ocen)

 • 5 5
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

5 opinii

 1. Andrzej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mój drugi wzmacniacz Rotela (przed laty miałem RA-05). Wiele się zmieniło od tamtych czasów. Lepsza funkcjonalność (BT, nowocześniejszy potencjometr, wyświetlacz). Ale też brzmienie troszkę inne, jakby więcej ciepła w średnicy w stosunku do starych Roteli. Dla mnie to krok w dobrym kierunku.

  Ogólnie brzmienie jest neutralne, ale lekko po ciepłej stronie. Z Indiana Line Rotel grał gładko, analogowo wręcz (trochę przypominał mi stare Roksany), choć góra jest wyraźna, niewycofana, ale też nieagresywna. Bas ma niezłe zejście, ale średni bas nie jest podbity. Bardzo dobry wzmacniacz, z dobrym wyposażeniem.
 2. Radek W

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ten wzmacniacz gra u mnie w domu z kolumnami Elac Debut Reference F5 zakupionymi jako komplet u Was. Przerabialiśmy kilka opcji i wspólnie doszliśmy do wniosku, że ten zestaw jest dla mnie optymalny. Jako źródło dźwięku służy mi wiernie Yamaha WXC-50 podpięta przewodem Audioquest Big Sur. Przewody głośnikowe to Audioquest Rocket 22. Brzmienie jest detaliczne, ale przy tym jest miękki bas. Zestaw miał być uniwersalny, abym mógł słuchać różnych gatunków muzycznych, tych gorzej zrealizowanych także i taki właśnie jest. Polecam takie połączenie jako zestaw do wszystkiego.
 3. Michał Wójcik

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ten wzmacniacz wybrałem do moich starych kolumn Quad. Jako jedyny z listy zagrał w taki sposób, że ożywił przekaz, ale nie zagrał jasno. Dźwięk jest teraz żywy i neutralny, ale nie iskrzy nawet przy ostrzejszej muzyce jak Illusion, czy Tool. Rotel jest bardzo porządnie wykonany. Mała obudowa wygląda niepozornie, ale transformator jest całkiem spory i biorąc do rąk wzmacniacz aż dziw bierze, bo jest ciężki, a nie wygląda. Można iść oczywiście w model wyższy, ale to tylko wtedy ma sens jak potrzebujemy przetwornik dac. Mi on potrzebny nie był, bo słucham tylko cd i gramofonu.
 4. Maćko

  Ocena:
  Ocena: 5
  Gra praktycznie jak model A12. Jak nie potrzeba DACa, to 11 wystarczy. Rotel bardzo ładnie zgrywa się z moimi kolumnami ProAc Response DT8. Bas nabrał kontroli. Przestało dudnić na gorzej zrealizowanych nagraniach.
 5. Majkel

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobry wzmacniacz dobra alternatywa pomiędzy rotelem a10 a a12.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: