Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

PSB Speakers Alpha P5

Innowacyjna konstrukcja zapewniająca niesamowity dźwięk w studyjnej jakości – tak można w kilku słowach scharakteryzować podstawkową, dwudrożną kolumnę głośnikową Alpha P5. Inżynierowie PSB postawili na 133-milimetrowy przetwornik niskotonowy, który w połączeniu z obudową bas-refleks zapewnia nieskazitelny dźwięk oraz czystą i naturalną scenę dźwiękową. P5 został perfekcyjnie dostrojony w komorze bezechowej kanadyjskiego laboratorium badawczego, aby uzyskać idealnie liniową charakterystykę, która przekłada się na realizm i detaliczność brzmienia.

PSB Speakers Alpha P5

Anodyzowana kopułka wysokotonowa

Za emisję pasma wysokotonowego odpowiada 19-milimetrowy tweeter z anodyzowaną kopułką aluminiową. Dzięki temu przetwornikowi możliwe było rozszerzenie odpowiedzi wysokich tonów poza zakres dotychczas dostępny w serii Alpha przy jednoczesnym obniżeniu zniekształceń i zapewnieniu detaliczności i czystości brzmienia. Podobnie jak wszystkie głośniki wysokotonowe w serii Alpha, jednostka zastosowana w P5 wykorzystuje chłodzenie ferrofluidem, aby zapewnić wysoką czułość i ograniczyć ryzyko kompresji dynamiki. Falowód umieszczony na froncie tweetera oraz umiejscowienie głośnika poniżej przetwornika niskotonowego pozwalają zapewnić doskonały dźwięk na i poza osią optymalnego odsłuchu.

Idealnie dopasowany bas

Współpracujący z nowo zaprojektowanym głośnikiem wysokotonowym, specjalnie opracowany przetwornik niskotonowy (133 mm) zastosowany w modelu P5 gwarantuje wybitną odpowiedź basu i najwyższą efektywność w swojej klasie. Głośnik basowy wykonany jest ze specjalnie teksturowanej mieszanki polipropylenowej, która minimalizuje break’up membrany i obniża zniekształcenia w pełnym zakresie jej ruchu. Przetwornik wspierany jest przez dwuwarstwowe cewki i bas-refleks z wylotem portu wentylacyjnego na tylnej ściance obudowy.

PSB Speakers Alpha P5

Doskonałe odwzorowanie dźwięku

Nowa zwrotnica serii Alpha została specjalnie opracowana nie tylko po to, aby kierować niskie i wysokie częstotliwości odpowiednio do głośników nisko- i wysokotonowego. Moduł ten całkowicie przeprojektowano, aby kontrolował kierunkowość i zapewniał liniowość odpowiedzi częstotliwościowej, wykorzystując niezwykle skomplikowany filtr akustyczny Linkwitza-Rileya, który ma za zadanie uzyskać idealny balans pomiędzy głośnikami i utrzymać zniekształcenia na najniższym możliwym poziomie nawet przy głośnym odsłuchu.

Piękne wykończenie

Połączenie precyzyjnie dobranych grubości ścian obudowy ze specjalnymi wzmocnieniami pozwala kontrolować rezonans i tworzy idealną platformę dla przetworników P5-ki. Wewnętrzny materiał tłumiący wywodzi się z flagowych konstrukcji PSB i jest precyzyjnie rozmieszczony pod kątem optymalnej efektywności. Wykończona wysokiej jakości okleiną winylową i z magnetycznie mocowaną, akustycznie przezroczystą maskownicą, P5 z łatwością wtapia się w domowe wnętrze, zapewniając jednocześnie bogate, detaliczne brzmienie.

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa10 - 90
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy133 mm
Przetwornik wysokotonowy19 mm
Pasmo przenoszenia55-21,000 Hz
Skuteczność87dB
Częstotliwość podziału2,500Hz, L4
Wymiary (S x W x G) mm170 x 290 x 240
Waga kg4,6
Wersje wykończeniaCzarny, Orzech

Inne

Marka: PSB Speakers

Alpha P5

Już od 609 zł Normalna cena 749 zł
/ sztuka
  • System: 2-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 10 - 90
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 133 mm

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 30 zł

Sprawdź szczegóły
Alpha P5 jest do kupienia w przyrostach co 2

PSB Speakers Alpha P5

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: