Przewód NRG - 2 1.8m Audioquest

AudioQuest NRG-2 to przewód zasilający, który pozwoli Ci cieszyć się dźwiękiem takim jakim powinien być - czystym, wolnym od zakłóceń. 

Przewody zasilające są narażone na te same zakłócenia (np. fale radiowe, pola magnetyczne itp.) co inne przewody w twoim systemie audio, więc odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie kabla zasilającego jest bardzo ważne dla jakości dźwięku, który uzyskasz. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest najważniejsze, ponieważ zapewnienie odpowiedniego zasilania dobrej jakości jest podstawowym warunkiem, aby Twój sprzęt mógł zaprezentować pełnię swoich możliwości. Prąd to bowiem materiał, który poszczególne komponenty systemu wykorzystują do działania, jeśli jest on pełen zakłóceń straty na tym etapie są nie do naprawienia. 

Do zniwelowania zakłóceń, które wpływają na działanie przewodu zasilającego kluczowym jest odpowiednia konstrukcja kabla. Jednym z głównych problemów powodujących niewłaściwe działanie jest np. stosowanie przewodnika złożonego z wielu skręconych ze sobą żył - którę oddziałuja na siebie nawzajem powodując skoki ładunku elektrycznego. Przewodniki zastosowane przez firmę AudioQuest w przewodzie zasilającym NRG-2 zostały wykonane z miedzi LGC (Long Grain Copper), co oznacza, że powstały z jednego, litego kawałka tego metalu - maszynowo obrobiony tak aby był odpowiednio cienki i długi zachowuje swoje właściwości wewnętrzne, dzięki czemu prąd wędruje w kablu nie przeskakując z jednej żyły na drugą. Kolejną technologią zastosowaną w NRG-2 jest odpowiednie ułożenie przewodników o odmiennej polaryzacji tak, aby nie zmieniały swojego położenia wewnątrz przewodu powodując kolejne negatywne oddziaływanie. Wreszcie wtyki zastosowane w AudioQuest NRG-2 zostały połączone z przewodnikiem za pomocą technologii Cold-Weld gdzie bez użycia lutowania, przy pomocy prasy działającej z odpowiednią siłą wtyk zostaje połączony z przewodnikiem, dzięki czemu nie zmienia się struktura tego ostatniego. 

Specyfikacja Audioquest NRG - 2 1.8m

Rodzajzasilający
Długość (m)1,8
Materiał przewodnikamiedź
Profilokrągły

Opinie o Audioquest NRG - 2 1.8m

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: