Akcesoria AV QK1 Nordost

Pasywny kondycjoner QK1 to podstawowy model w serii QRT. Najnowsza konstrukcja Nordosta „porządkuje” prąd przemienny, płynący do systemu audio-wideo, dzięki czemu poprawia jakość dźwięku i obrazu. Urządzenie wyposażone jest m.in. w technologie Load Resonating Coil i Micro Mono-Filament.

QK1 wpinamy do wolnego gniazdka listy zasilającej (np. QBase 8), do której podłączony jest Twój system audio/video (lub do wolnego gniazdka ściennego w tym samym obwodzie). QK1 działa podobnie do modelu Nordost QV2 i minimalizuje niedostatki dźwięku oraz obrazu, wynikających z ograniczeń jakościowych prądu zasilającego. W odróżnieniu od QV2 prezentowana konstrukcja wykorzystuje jednak technologię LRC (Load Resonating Coil), której zadaniem jest tworzenie pasywnego pola elektrycznego, co w istotny sposób poprawia działanie prądu przemiennego. LRC to cewka oddająca energię pod wpływem obciążenia.

W modelu QK1 LRC jest wspomagane przez autorskie rozwiązanie Nordosta – Micro Mono-Filament. Ta druga z zastosowanych technologii zapobiega powstawaniom opóźnień i zakłóceń przekazywanego sygnału, zapewniając bezzakłóceniową transmisję sygnału. Dzięki temu poprawie ulega jakość wysokich tonów, dynamika brzmienia oraz głębia i ostrość obrazu. Jeszcze lepsze efekty uzyskamy łącząc działanie QK1 oraz wspomnianego QV2, a różnicę w jakości dźwięku znacznie łatwiej odczuć niż w przypadku testowania różnych rodzajów przewodów audio...

O działaniu QK1 najlepiej przekonać sie osobiście, zapraszamy zatem do naszych salonów Top Hi-Fi!

 

Specyfikacja Nordost QK1

Opinie o Nordost QK1

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Audiofil

  Ocena:
  Ocena: 5
  Technologia QRT działa bardzo dobrze. Podczas słuchania powstaje wrażenie, że muzyka gra na czarnym tle. Instrumenty są prezentowane bardziej plastycznie. Dźwięki o wysokiej częstotliwości są jednocześnie bardziej wyraźne i harmonijnie osadzone w dźwięku. Ogólnie rzecz biorąc, cała przestrzeń wokół głośników wydaje się większa i wyraźniejsza.
  Najlepiej gdy mamy przynajmniej dwa Qv2 lub dwaQv2 i jeden Qk1. Qv2 - to głównie nasycenie środka i pozytywne oddziaływanie na bas, a Qk1 odpowiada za trójwymiarową przestrzeń działając najwyraźniej na górę pasma. Lepsze efekty w ogólności daje Qv2, ale dwa Qv2 i jeden Qk1 to taki best buy moim zdaniem, faktycznie pozytywne efekty się kumulują. Qk1 jest mniej efektywny od Qv2, ale pomimo tego bardzo pożądany w systemie.
  Zalety:
  - bardzo pozytywny i wyłącznie pozytywny, wyraźny wpływ na dźwięk
  - brak efektów niepożądanych np. ograniczenia dynamiki
  Wady:
  - astronomiczna cena - to w końcu tylko ładna wtyczka, która powinna kosztować do 150-200 zł, niestety płacimy krocie za know-how....

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: