Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Outlet

Pro-Ject Essential III RecordMaster

Niezwykle popularna seria gramofonów Pro-Ject doczekała się najnowszej odsłony. RecordMaster zgodnie z nazwą jest najbogatszym modelem w serii. Speed Box reguluje prędkość obrotową talerza, a wyjście USB pozwala zgrywać płyty winylowe.  

Pro-Ject Essential III RecordMaster

Najważniejsze cechy:

 • Wkładka MM Ortofon OM10
 • Wycięte diamentem kółko napędowe
 • Napęd paskiem sylikonowym
 • Wyjście USB Audio
 • Silnik synchroniczny z modułem Speed Box
 • Łożysko o niskiej tolerancji ze stali nierdzewnej
 • Podstawa z odpornego na wibracje MDF
 • W zestawie pokrywa przeciw kurzowa
 • W zestawie przewód analogowy Connect it E
 • Dostępny w lakierowanych kolorach: czarnym, czerwonym i białym

Austriacka firma zasłynęła produkcją niedrogich gramofonów bardzo wysokiej jakości. Jako jeden z niewielu producentów utrzymuje swoją produkcję w Europie, konkretniej w miejscowości Litovel, leżącej niedaleko czeskiej Pragi. Essential to podstawowa seria tego producenta, która oferuje wysoką jakość dźwięku, za niewygórowaną cenę.

Konstrukcja gramofonu Essential III czerpie z doświadczeń poprzednich generacji. W tym urządzeniu znajdziemy rozwiązania spotykane w dużo droższych gramofonach. Synchroniczny silnik kontrolowany jest przez elektroniczny układ, który dba o stałą prędkość obrotów płyty. Napęd na talerz przekazuje sylikonowy pasek, który nie straci sprężystości nawet po długim czasie użytkowania. Talerz osadzono na doskonale spasowanym łożysku ze stali nierdzewnej. Zarówno podstawę, jak i talerz wykonano z odpornego na wibracje MDF. Aluminiowe ramię o długości 8,6” oparto na szafirowych łożyskach, które mają bardzo niskie opory. Dzięki temu ruch ramienia jest zadziwiająco gładki i płynny. Względem udanego poprzednika Essential II w nowym modelu luzy są dużo mniejsze. Za odczyt płyty odpowiada wkładka MM OM10, produkowana przez światowego lidera firmę Ortofon.

Ten model łączy regulowaną przez Speed Box prędkość obrotową talerza z wyjściem USB Audio. Pozwala ono nagrywać muzykę z płyt winylowych na komputerach PC/Mac. Dzięki temu możesz cieszyć się ulubionymi utworami odtwarzanymi na przykład z telefonu.

Dzięki wysokiej jakości elementom, gramofon Essential charakteryzuje żywe i angażujące brzmienie. Dołączony przewód Connect it E ze złoconymi wtykami zapewnia czyste i niezakłócone połączenie między gramofonem, a przedwzmacniaczem. Do zestawu dołączono pokrywę, która zabezpieczy całe urządzenie przed kurzem. Dzięki temu gramofon wymaga dużo mniej obsługi pomiędzy sesjami odsłuchowymi.

Typ ramieniaProste
Typ wkładkiMM
Odczyt płytyManualny
Prędkość obrotowa33, 45
Przeniesienie napęduPasek
Wyjście USBTak
Wbudowany przedwzmacniaczTak
Pokrywa w komplecieTak
Pobór mocy (max)4,5 W
Wymiary (S x W x G) mm420 x 112 x 330
Waga kg5

Marka: Pro-Ject

ESSENTIAL III RECORDMASTER czerwony połysk - OUTLET

Cena promocyjna 1 400 zł /sztuka Normalna cena 1 990 zł /sztuka
 • Typ ramienia: Proste
 • Typ wkładki: MM
 • Odczyt płyty: Manualny
 • Prędkość obrotowa: 33, 45

Produkt dostępny tylko w salonach

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 70 zł

Sprawdź szczegóły

Pro-Ject Essential III RecordMaster - niezwykle popularna seria gramofonów Pro-Ject doczekała się najnowszej odsłony. Record Master zgodnie z nazwą jest najbogatszym modelem w serii. Speed Box reguluje prędkość obrotową talerza, a wyjście USB pozwala zgrywać płyty winylowe.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: