Stylowe audio prosto z Niemiec

Sonoro to ceniona niemiecka firma, która została założona w 2006 roku. Jej produkty są projektowane przez cenionych niemieckich projektantów i opracowywane pod okiem doświadczonych inżynierów w mieście Neuss, położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii. Urządzenia marki Sonoro zachwycają miłośników dobrego brzmienia na całym świecie, zdobywając rozmaite nagrody i wyróżnienia nie tylko za design, ale także za funkcjonalność i jakość dźwięku, jaką zapewniają.

Misją Sonoro jest połączenie niemieckiej myśli inżynieryjnej i doświadczenia w projektowaniu po to, aby przez oferowanie wysokiej jakości sprzętu audio podnosić komfort i jakość życia swoich klientów.

Dla każdego coś stereofonicznego

W ofercie Sonoro znajdziemy rozmaite urządzenia – od kompaktowych radioodbiorników, przez systemy mini, po zaawansowane i doskonale wyposażone, a przede wszystkim nowoczesne modele typu „wszystko w jednym”. Na tym jednak nie koniec. Niemiecki producent ma w swoim portfolio także kolumny głośnikowe, a nawet gramofon. Z wykorzystaniem sprzętu marki Sonoro możesz więc cieszyć się ulubioną muzyką w kuchni lub łazience, ale też stworzyć kompletny, a do tego niezwykle funkcjonalny system stereo np. do salonu czy sypialni.

Dla każdego coś stereofonicznego

W ofercie Sonoro znajdziemy rozmaite urządzenia – od kompaktowych radioodbiorników, przez systemy mini, po zaawansowane i doskonale wyposażone, a przede wszystkim nowoczesne modele typu „wszystko w jednym”. Na tym jednak nie koniec. Niemiecki producent ma w swoim portfolio także kolumny głośnikowe, a nawet gramofon. Z wykorzystaniem sprzętu marki Sonoro możesz więc cieszyć się ulubioną muzyką w kuchni lub łazience, ale też stworzyć kompletny, a do tego niezwykle funkcjonalny system stereo np. do salonu czy sypialni.

Sonoro Stream

Stream to kompaktowy, ale jednocześnie bogato wyposażony radioodbiornik z funkcjami sieciowymi. Urządzenie możesz podłączyć do lokalnej sieci bezprzewodowo (przez Wi-Fi) lub przewodowo (za pomocą złącza Ethernet). Model marki Sonoro zapewnia dostęp do rozmaitych internetowych serwisów muzycznych. Co więcej, jest odporny na wilgoć, a zatem nawet kuchenne opary mu nie straszne. Sprawdzi się doskonale także w łazience.

• Obsługa radia cyfrowego (DAB+) i analogowego (FM), a także internetowego.

• Wbudowany moduł Bluetooth – możliwość bezprzewodowego odtwarzania audio z urządzeń mobilnych.

• Wodoodporny pilot zdalnego sterowania (stopień ochrony IPX7).

Sonoro Primus

Kompaktowy, a przy tym niezwykle wszechstronny 2.1-kanałowy model firmy Sonoro. Jeśli poszukujesz systemu mini, ale jednocześnie nie potrzebujesz w nim odtwarzacza CD, to model Primus będzie doskonałym wyborem. Odtwarza radio DAB+, FM i internetowe, a ponadto jest kompatybilny z rozmaitymi serwisami streamingowymi (m.in. Spotify, Amazon Music, Napster, Deezer, Qobuz). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać model Primus także do nagłośnienia telewizora.

• Zintegrowany głośnik niskotonowy o średnicy 5,25 cala, poprawiający przetwarzanie niskich tonów.

• Wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth i obsługa kodeka aptX.

• Różnorodne wejścia analogowe i cyfrowe, które umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń źródłowych

Sonoro Meisterstuck

Jest to pięknie wykonany, a do tego niezwykle funkcjonalny system stereofoniczny, który w jednej obudowie łączy funkcje wzmacniacza, odtwarzacza CD (w odróżnieniu od modelu Primus), głośników, tunera radiowego i streamera. Urządzenie może pracować w pełni samodzielnie, ale można je też podłączyć np. do telewizora. Uwadze nie może umknąć również stylowy design, dzięki któremu model Meisterstuck wpasowuje się w aranżację praktycznie każdego wnętrza.

• Współpraca z licznymi serwisami streamingowymi, w tym m.in. Spotify, Tidal i Deezer.

• Wbudowanych 5 niezależnych przetworników elektroakustycznych, w tym głośnik niskotonowy.

• Trzy ponadczasowe wersje kolorystyczne do wyboru: czarna, biała i srebrna.

Sonoro Maestro

Urządzenie typu „all-in-one”, do którego wystarczy podłączyć kolumny głośnikowe, aby cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem stereo. Model ten w jednej obudowie skrywa funkcje przedwzmacniacza, końcówki mocy, streamera, odtwarzacza płyt CD i radioodbiornika. Maestro zapewnia dostęp zarówno do radia cyfrowego DAB+, jak i tysięcy programów radiowych nadawanych w Internecie. Do obsługi możesz wykorzystać urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją UNDOK.

• Współpraca z aplikacją umożliwiającą skalibrowanie urządzenia pod kątem akustyki pomieszczenia (dostępna w App Store).

• 2,8-calowy kolorowy, czytelny wyświetlacz z funkcją automatycznej regulacji jasności.

• Wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth z obsługą kodeka aptX.

Sonoro Platinum

Ten „rodzynek” w ofercie marki Sonoro to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników winyli. Urządzenie łączy klasyczne analogowe rozwiązania z tymi nowoczesnymi, cyfrowymi. Oprócz złącza USB, które możemy wykorzystać, aby zgrać zawartość odtwarzanego winyla do plików cyfrowych, gramofon obsługuje także łączność bezprzewodową Bluetooth. Pod względem designu, solidnie wykonany model Platinum doskonale komponuje się z innymi urządzeniami Sonoro.

• System czujników optycznych, które pomagają kontrolować i korygować parametry pracy silnika, gwarantując stabilność obrotów talerza.

• Wbudowany moduł Bluetooth z obsługą kodeka aptX firmy Qualcomm.

• Na wyposażeniu wkładka Ortofon 2M Red (typ MM), która doskonale współgra z większością nowoczesnych i niedrogich ramion.

Sonoro Orchestra

Podstawkowe kolumny głośnikowe, które w systemie audio mogą tworzyć doskonały „duet” z modelem Maestro, zapewniając fantastyczne wrażenia dźwiękowe. Niemieccy projektanci położyli duży nacisk nie tylko na brzmienie, ale też na estetykę wykonania. Kolumny mają ręcznie szlifowaną drewnianą obudowę, wykończoną na wysoki połysk lakierem fortepianowym. Stylowe wzornictwo sprawia, że kolumny doskonale pasują zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz.

• Dwudrożna konstrukcja z obudową typu bass reflex (z otworem z tyłu kolumny).

• Tweeter typu AMT (Air Motion Transformer), zapewniający szczegółową reprodukcję wysokich tonów.

• Woofer z papierową membraną, obudową odlewaną ciśnieniowo i podwójnymi magnesami.

Zapraszamy do salonów

Możliwości sprzętu marki Sonoro możesz sprawdzić w praktyce odwiedzając jeden z salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia pomogą w wyborze pojedynczego urządzenia audio lub też stworzeniu odpowiedniego systemu stereo, opartego na sprzęcie marki Sonoro, który będzie dopasowany do Twoich preferencji. W specjalnie przystosowanym akustycznie pomieszczeniu możesz przed zakupem przeprowadzić także testy odsłuchowe.