Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Outlet

Kolumny wolnostojące ELAC FS 507 VX-JET

Wolnostojąca kolumna głośnikowa ELAC FS 507 VX-JET jest propozycją dla tych, którzy chcą mieć dość dużą i jednocześnie smukłą kolumnę. Ta nieco mniejsza konstrukcja od FS 509 VX-JET wykorzystuje wszystkie technologie, które można znaleźć w modelach z serii 500 – zaczynając od szerokich możliwości dopasowania charakterystyki brzmienia, a na aluminiowych koszach głośnikowych kończąc.

Smukła budowa FS 507 VX-JET jest pochodną zastosowania nieco mniejszych głośników w porównaniu z flagowym modelem. W wentylowanej obudowie projektanci ELAC-a umieścili dwa 180-mm przetworniki niskotonowe AS-XR. W górnej części znalazł się głośnik średniotonowy AS-XR, w centrum którego znajduje się wysokotonowy przetwornik wstęgowy JET. Kolumna ELAC FS 507 VX-JET pracuje w układzie 3,5-drożnym i przekonuje łatwością ustawienia oraz możliwością dopasowania charakterystyki brzmienia do wielkości pokoju.


Znakiem rozpoznawczym FS 507 VX-JET są charakterystyczne dla ELAC-a głośniki. Przetworniki niskotonowe i pierścieniowy średniotonowy wykorzystują warstwową membranę AS-XR „crystal”. Warstwowa konstrukcja powstaje w wyniku spojenia folii aluminiowej z celulozowym stożkiem. Całość jest dodatkowo „stemplowana”, co nadaje membranie wygląd nawiązujący do kryształu (stąd nazwa crystal), a przede wszystkim usztywnia konstrukcję, która dzięki temu gwarantuje przejrzyste i precyzyjne brzmienie. Ponadto specjalna technika połączenia cewki drgającej z membraną zwiększa zakres odtwarzanych częstotliwości o ok. oktawę, stąd skrót XR (eXtended Range). Aby zminimalizować mechaniczne drgania, kosze głośników wykonane są z odlewanego aluminium, co zapewnia im maksymalną sztywność.

Odtwarzanie wysokich tonów projektanci ELAC-a powierzyli rewolucyjnemu głośnikowi JET, przekonującemu dynamicznym i naturalnym dźwiękiem. To kolejna odsłona legendarnej już konstrukcji, zapewniającej przejrzyste i detaliczne brzmienie. W tym przetworniku membrana z folii napędzana jest przez silny magnes neodymowy, dzięki czemu całość pracuje znacznie szybciej niż konwencjonalny głośnik, w którym membrana porusza się analogicznie do tłoka. To pozwala uzyskać pasmo przenoszenia sięgające 50 kHz. Wyróżnikiem kolumny ELAC FS 507 VX-JET jest niewielkie pokrętło umieszczone z tyłu obudowy, które służy do zmiany osi promieniowania koncentrycznego przetwornika średnio-wysokotonowego poprzez wysuwanie/cofanie modułu głośnikowego w stosunku do frontu obudowy. Pozwala to dopasować charakterystykę brzmienia do wielkości pokoju i odległości miejsca odsłuchu od kolumn głośnikowych. Wysunięcie modułu składającego się z pierścieniowego przetwornika średniotonowego i wstęgowego głośnika wysokotonowego dostarcza  szerokie, otwarte brzmienie stereofoniczne, które sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Cofnięcie modułu umożliwia skierowanie dźwięku w stronę miejsca odsłuchu – charakterystyka pożądana wtedy, gdy słuchacz znajduje się dość blisko kolumn głośnikowych.

Projektanci ELAC-a wyposażyli model FS 507 VX-JET w wysokiej jakości podwójne gniazda głośnikowe, umożliwiające zastosowanie połączenia bi-wiring – to ukłon w stronę użytkowników, którzy chcą uzyskać niezwykłą detaliczność sopranów i basu, stosując niezależne okablowanie lub wzmacniacze. Dbałość o szczegóły widoczna jest także w przypadku metalowej maskownicy, która nadaje całości szlachetny wygląd, a przy tym jest mocowana magnetycznie. Dzięki temu front obudowy ma jednolitą fakturę. Całość dopełniają wysokiej jakości kolce, wykonane z chromowanego mosiądzu, gwarantujące kolumnie pewną stabilność.

System3-drożny
ObudowaWentylowane od spodu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa60 W - 500
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy180 mm x 2,membrana AS-XR
Przetwornik średniotonowy50 mm / 105 mm AS-XR
Przetwornik wysokotonowyJET 5
Pasmo przenoszenia26 Hz - 50.000
Skuteczność88,5
Impedancja4-8 Ω
Częstotliwość podziału180 Hz,550 Hz,2700
Wymiary (S x W x G) mm280 x 1198 x 413
Waga kg37,0
Wersje wykończeniaOrzech
Materiał wykończeniaLakier, Naturalny fornir

Inne

Marka: ELAC

FS-507 VX-JET (orzech połysk) - OUTLET

Cena promocyjna 14 999 zł /sztuka Normalna cena 23 999 zł /sztuka
  • System: 3-drożny
  • Obudowa: Wentylowane od spodu
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 60 W - 500
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 180 mm x 2,membrana AS-XR

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 750 zł

Sprawdź szczegóły
ELAC FS 507 VX-JET

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: