Wzmacniacz zintegrowany 340i DPXv2 Moon

Model 340i na nowo definiuje możliwości cechujące wzmacniacz zintegrowany. Wypełniony licznymi praktycznymi funkcjami i bezkonkurencyjną jakością dźwięku, 340i wyróżnia się bezprecedensową elastycznością. Model wyposażony jest w zestaw opcji pomijanych w świecie zaawansowanych systemów audio. Wśród nich znalazły się m.in.: przetwornik C/A (wejścia cyfrowe: USB-2, S/PDIF i Toslink), wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (MM i MC) oraz zbalansowane wejście z liniowym poziomem. Każda z tych opcji dostępna jest w dowolnej kombinacji wybieranej przy zakupie lub jako forma rozszerzenia funkcjonalności w późniejszym terminie.

MOON 340i łączy ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu i wytwarzaniu wielokrotnie nagradzanych komponentów z licznymi wyjątkowymi technologiami, które zostały wykorzystane w wielu modelach z logo MOON. Wzmacniacz zintegrowany 340i będzie sercem i duszą domowego systemu rozrywkowego przez długie lata. Tak właśnie wyglądają narodziny legendy.

Najważniejsze cechy:
 - Potężny zasilacz wykorzystujący ogromny, zaprojektowany na zamówienie transformator toroidalny
 - Znamionowa moc 100 W/kanał przy obciążeniu 8Ω i 200 W/kanał przy obciążeniu 4Ω
 - 5 wejść z liniowych oraz wejście mini jack na płycie czołowej do podłączenia odtwarzaczy osobistych
 - Wejście audio, które działa jako „pass-through”, pomijające stopień wzmocnienia pozwalający na podłączenie urządzenia takiego jak np. procesor kina domowego, w którym wykorzystywany jest własny kontroler głośności
 - Wyjście słuchawkowe jack na płycie czołowej
 - Port RS-232 umożliwiający aktualizację oprogramowania
 - Wejście IR do zewnętrznej kontroli
 - Port kontrolera SimLink do 2-kierunkowej komunikacji z innymi kompatybilnymi urządzeniami MOON
 - Wyjście wyzwalacza do zdalnego sterowania
 - Cztery bipolarne wyjścia na kanał w sekcji wzmacniacza gwarantujące wyśmienitą liniowość w całym zakresie częstotliwości audio
 - Wyjście klasy A do 5 W zwiększa wydajność
 - Wyselekcjonowane podzespoły elektroniczne wysokiej jakości
 - Symetryczny projekt obwodu
 - Sztywna konstrukcja obudowy ograniczająca wpływ drgań zewnętrznych
 - Płyta czołowa ze szczotkowanego/anodyzowanego aluminium
 - Zaprojektowany do ciągłego zasilania gwarantującego optymalną wydajność
 - Niska temperatura pracy gwarantująca dłuższą niż zwykle żywotność
 - Dołączony pilot zdalnego sterowania CRM-2

Istotne informacje dotyczące wejścia USB
Wejście USB w urządzeniu MOON 340i akceptuje nawet 16-bitowy/48 kHz cyfrowy sygnał audio. Przetwornik pozwala jednak na podanie sygnału o wyższej częstotliwości próbkowania. Zamiast montować wejście USB obsługujące częstotliwość próbkowania przekraczającą 48 kHz, w przetworniku 340i Simaudio zastosował najlepszy z dostępnych zasilaczy, przetwornik C/A i stopień analogowy. Warto dodać, że projektanci z Simaudio mają świadomość tego, że USB nie było oryginalnie przystosowane do audio wysokiej rozdzielczości. Podczas reprodukcji pojawiało się opóźnienie, które pogarszało sygnał audio (np. jitter, błędy fazowe, itd.). Z tymi problemami można sobie poradzić wykorzystując indywidualnie zaprojektowany kosztowny obwód, ale takie rozwiązanie w znaczący sposób zwiększyłoby koszt zakupu przetwornika 340i bez znaczącej poprawy jakości dźwięku przy wykorzystywaniu pozostałych gniazd wejściowych.

Wszyscy, którzy zamierzają wykorzystywać wejście USB w urządzeniu MOON 340i, najprawdopodobniej jako źródło danych do muzyki wykorzystają swoje komputery. Niemal wszystkie oferowane obecnie komputery mają wbudowaną kartę dźwiękową z cyfrowym wyjściem audio w postaci gniazda S/PDIF lub Toslink, dlatego nie ma potrzeby stosowania wejścia USB. Co więcej, jeśli trzeba wydobyć więcej szczegółów z muzyki zgromadzonej w komputerze, najprawdopodobniej konieczne okaże się zastosowanie alternatywnej karty dźwiękowej. Praktycznie wszystkie karty mają co najmniej jedno cyfrowe wyjście S/PDIF, optyczne lub AES/EBU (łącze XLR). W tym przypadku łączność USB staje się zupełnie niepotrzebna.

Specyfikacja Moon 340i DPXv2

Phantom Reactor 600 black
Moc wzmacniacza600
Pasmo przenoszenia18 - 21 000 Hz
WiFiTak
AirPlayTak
BluetoothTak
Port USBNie
Wbudowany dockNie
Rodzaj złączaBrak
Wejście analogoweNie
Wejście cyfroweOptyczne
PilotNie
Wymiary (S x W x G) mmobjętość: 3l
Waga kg4.3

Opinie o Moon 340i DPXv2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: