Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Kolumna podstawkowa Yamaha NS-B330

Yamaha NS-B330 to najnowsza podstawkowa kolumna głośnikowa z obudową bas refleks, która przystosowana jest do obsługi dźwięku wysokiej rozdzielczości. Zachowując niewielkie rozmiary model ten łączy łatwość instalacji z wysokiej jakości dźwiękiem. Dzięki temu niezależnie od miejsca instalacji, czy to w dużym salonie czy w niewielkim pokoju gościnnym, NS-B330 zapewnia naturalne brzmienie z szerokiego zakresu tonów.

Naturalność odtwarzanego dźwięku to zasługa zaawansowanych przetworników. Całkowicie nowy 30-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z aluminiową kopułką potrafi odwzorować dźwięki z zakresu sięgającego 45 kHz (-10 dB). Głośnik otoczony jest przez specjalny propagator tubowy (waveguide horn), którego zadaniem jest kontrolowanie kierunkowości pracy przetwornika, a tym samym zwiększenie precyzji dźwięku.

Zakresy średnio- i niskotonowy obsługuje 130-milimetrowy przetwornik niskotonowy z membraną PMD, który zapewnia odtwarzanym zakresom niesamowitą czystość, potęgę i ekspresyjność. Ponadto zaokrąglone panele boczne dzięki łukowatemu kształtowi skutecznie rozpraszają fale stojące. 


Niewielka, podstawkowa kolumna głośnikowa hi-fi, która czyni słuchanie muzyki prawdziwą przyjemnością

W dobie zaawansowanych źródeł muzyki patrzymy w przyszłość niewielkich podstawkowych kolumn głośnikowych, które zapewniają znacznie więcej, niż tylko dobry stosunek jakości do ceny. Najnowszy model wykorzystuje całkowicie nowy przetwornik wysokotonowy, kompatybilny z formatami wysokiej rozdzielczości, który jest zupełnie inny w porównaniu ze standardowymi głośnikami, w przypadku których producenci reklamują się obsługą częstotliwości 40 kHz. Położenie nacisku na dostrojenie wydobywa na światło dzienne rzeczywiste brzmienie wokali – to ten element, w którym słuchacz może z łatwością zauważyć różnicę w jakości – a także zapewnia ekspansywne wysokie i niskie tony, bez jakiegokolwiek podbarwienia brzmienia.

Nowa kopułka wysokotonowa odtwarzająca dźwięk o częstotliwości nawet 45 kHz (-10 dB)

Z charakterystyką i jakością dźwięku, jakiej można oczekiwać od przetwornika nowej generacji, konstrukcja ta opiera się na całkowicie nowej koncepcji. Aluminiowa membrana pracuje wewnątrz cewki, a proces anodyzowania osłabia specyficzny dla aluminium charakter dźwięku, gwarantując  maksymalną wierność i naturalność dźwięku. Nowy kształt zyskał dyfuzor, a cewka wykonana została z materiału CCAW (copper-coated aluminium wire) – dzięki temu przetwornik zachowuje odpowiednią ilości informacji i energii w słyszalnym zakresie i jednocześnie odtwarza dźwięk o częstotliwości 45 kHz (-10 dB). Teraz usłyszysz całkowicie nowy wymiar brzmienia wysokich tonów.

Unikatowy propagator tubowy kontrolujący kierunkowość

Unikatowy propagator tubowy (waveguide horn) i kopułka wysokotonowa wykorzystują taką samą techniką propagacji dźwięku, jaka stosowana jest w monitorach studyjnych. Pozwala to kontrolować kierunek emitowanego dźwięku. Pionowa i pozioma kontrola kierunkowości zapewnia równowagę energii, na którą nie ma wpływu wyposażenie pomieszczenia odsłuchowego.

Zwinny i mocny bas. 130-milimetrowy głośnik niskotonowy z membraną PMD

Zawierający 30% wysokiej jakości białej miki, 130-milimetrowy głośnik niskotonowy wykorzystuje lekką, niezwykle sztywną membranę PMD, która charakteryzuje się doskonałym tłumieniem wewnętrznym i wysoką elastycznością. Zmieniona została także konstrukcja cewki i zawieszenia, dzięki czemu przetwornik zapewnia fantastyczny, ekspansywny bas. Dzięki temu NS-B330 na nowo definiuje brzmienie niskich tonów wypływających z niewielkich podstawkowych kolumn głośnikowych. 

Zaokrąglona przednia ścianka z podwójną strukturą

Obudowa kolumny ma lekko zaokrąglony kształt, który łagodnie zakrzywia się z obu stron. Zmniejszając ilość równoległych powierzchni projektanci ograniczyli możliwość powstawania fal stojących i niepożądanego rezonansu. Przednia ścianka ma podwójną strukturę i wyróżnia się wykończeniem przypominającym błyszczący lakier fortepianowy. Sztywniejsza i bardziej wytrzymała konstrukcja zapewnia naturalniejsze, niezwykle transparentne brzmienie wysokich tonów. 

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa120 W
Przetwornik średniotonowy13cm
Przetwornik wysokotonowy3cm
Pasmo przenoszenia55 Hz–45 kHz
Impedancja6 Ω
Częstotliwość podziału2.8 kHz
Wymiary (S x W x G) mm183 x 320 x 267 mm
Waga kg6.1

Marka: Yamaha

NS-B330

Cena promocyjna 799 zł Normalna cena 800 zł
/ sztuka
  • System: 2-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 120 W
  • Przetwornik średniotonowy: 13cm

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

NS-B330 to 2-drożna, podstawkowa kolumna głośnikowa bas refleks, która sprawia, że słuchanie muzyki staje się pięknym doświadczeniem. Model ten wykorzystuje przetworniki kompatybilne z najnowszymi formatami wysokiej rozdzielczości, odwzorowując nawet najdrobniejsze muzyczne detale plików hi-res. 

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: