Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Outlet

Gramofon manulanyTEAC TN-570

Gramofon TEAC TN-570 jest jedną z najbardziej wyjątkowych konstrukcji na rynku. O jego unikatowości decydują bezkompromisowe rozwiązania, które mają wpływ nie tylko na uzyskiwaną naturalność brzmienia, lecz także zapewniają ekskluzywną stylistykę.

Podstawą urządzenia jest odporna na wibracje płyta nośna, powstała przez połączenie marmuru z MDF-em o wysokiej gęstości i z czarnym wykończeniem na wysoki połysk. Nad płytą nośną obraca się napędzany paskiem talerz wykonany z krystalicznie przejrzystego akrylu.Urządzenie przystosowane jest do odtwarzania płyt z prędkościami 33 1/3 obr./min. oraz 45 obr./min. Cała konstrukcja spoczywa na pochłaniających drgania aluminiowych nóżkach.

Wszechstronność modelu zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Moduł przedwzmacniacza może pracować jako wyjście gramofonowe lub liniowe. Ponadto projektanci wzbogacili TN-570 o dwa wyjścia cyfrowe, USB i optyczne, co umożliwia zapisywanie analogowych nagrań w postaci cyfrowych plików oraz podłączenie gramofonu do nowoczesnych, cyfrowych urządzeń. Pierwsze z wyjść obsługuje sygnał 48 kHz/16 bitów i wykorzystywane jest do podłączenia gramofonu do komputera, drugie kompatybilne jest z formatem PCM 192 kHz/24 bity i pozwala podłączyć TN-570 m.in. do zewnętrznego przetwornika C/A.

Za precyzyjne odtwarzanie dźwięku odpowiada wkładka MM Audio-Technica AT-100, która ze statycznie wyważonym ramieniem w kształcie litery S. Ramię wyposażone jest w specjalną regulację wysokości, w zakresie od 0 do 6 mm, umożliwiającą zamontowanie wkładki o dużych rozmiarach. Projektanci wzbogacili gramofon TN-570 o regulację anty-skatingu, która koryguje błędy śledzenia. Samo ramię obsługiwane jest manualnie za pomocą chromowanego mechanizmu, a wybór prędkości obrotowej talerza umożliwia aluminiowe pokrętło znajdujące się na marmurowej płycie.

Potwierdzeniem wysokiej klasy gramofonu TEAC TN-570 są także pozłacane złącza wyjściowe. Wraz z urządzeniem dostarczane są również przewód RCA i kabel USB oraz demontowalna przezroczysta pokrywa chroniąca gramofon przed pyłem i kurzem.

Typ ramieniaKlasyczne
Typ wkładkiMM
Stosunek sygnał/szum >67dB
Odczyt płytyManualny
Prędkość obrotowa33 1/3, 45
Waga talerza1.4 kg
Przeniesienie napęduPasek
Wyjście USBTak
Wbudowany przedwzmacniaczTak
Pokrywa w komplecieTak
Wymiary (S x W x G) mm430 x 131.5 x 355
Waga kg9

Marka: TEAC

TN-570

Cena promocyjna 2 999 zł Normalna cena 4 799 zł
  • Typ ramienia: Klasyczne
  • Typ wkładki: MM
  • Stosunek sygnał/szum: >67dB
  • Odczyt płyty: Manualny

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

TN-570 jest jednym z najbardziej zaawansowanych gramofonów. Urządzenie wyposażone jest w przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjścia cyfrowe USB (48 kHz/16 bitów) i optyczne (PCM 192 kHz/24 bity). Podstawą konstrukcji jest płyta nośna z MDF-u i marmuru, na której znajdują się talerz z akrylu i ramię z wkładką MM AT-100. 

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: