Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

TEAC CG-10M

CG-10M to główny generator zegara, który zapewnia najlepszą wydajność z przetworników DAC USB, odtwarzaczy sieciowych, odtwarzaczy CD i każdego innego urządzenia obsługującego wejście zegara 10 MHz.

Najważniejsze cechy:

  • Ultra-precyzyjny zegar
  • Niezależna i izolowana konstrukcja obwodu
  • Wysokiej klasy transformator toroidalny

Metalowa obudowa chroniąca przed zewnętrznym szumem elektromagnetycznym

TEAC CG-10M

Miedzy pasjonatami muzyki znanym jest fakt, że stabilne traktowanie zegarem jest kluczowe podczas przetwarzania sygnału cyfrowego. Dla przykładu sygnał cyfrowy PCM powstaje poprzez rejestrowanie wartości chwilowej sygnału analogowego (próbkowaniu) w określonych, najczęściej równych odstępach czasu, czyli z określoną częstością, zwaną częstotliwością próbkowania. Jakiekolwiek odchyły w częstotliwości próbkowania powodują zniekształcenia podczas odtwarzania pliku cyfrowego. 


Nowy referencyjny OCXO

Z tego powodu posiadanie dokładnego sygnału zegarowego jest bardzo ważne dla odtworzenia cyfrowych sygnałów dźwiękowych - w szczególności plików HiRes, które wykorzystują bardzo wysokie częstotliwości próbkowania, takie jak DSD 22,5 MHz lub PCM 768 kHz. Sercem generatora zegarowego jest oscylator kwarcowy, zamknięty w pudełku z kontrolowaną temperaturą, tzw. „piekarnikiem", rozwiązanie to określa się jako Oven-controlled Crystal Oscillator , w skrócie OCXO. Zadaniem „piekarnika” jest  zapewnienie i utrzymanie idealnej temperatury dla pracy kryształów kwarcu.

Wiodący w swojej klasie ultra precyzyjny zegar

Dzięki modułowi TEAC Reference OCXO, generator zegara CG-10 M zapewnia bardzo precyzyjny sygnał zegarowy 10 MHz. Unikalny numer seryjny wygrawerowany laserem oraz logo TEAC Reference OCXO na każdej obudowie OCXC jest dowodem rygorystycznej kontroli jakości przeprowadzonej podczas procesu produkcyjnego.

Cztery wyjściowe złącza BNC zegara

Urządzenie jest wyposażone w  cztery pozłacane złącza BNC (50 omów), które dostarczają sygnały zegara do innych urządzeń. Maksymalnie cztery urządzenia obsługujące wejście 10 MHz mogą być podłączone jednocześnie do generator zegara CG-10 M.

Niezależne i odizolowane obwody

Każdy obwód w CG-10M - od sekcji zasilania do wzmacniacza buforowego na stopniu wyjściowym - jest całkowicie odizolowany. Rozwiązanie to ma na celu  zapobiec interferencji, możliwej gdy wiele urządzeń jest podłączonych do złączy BNC. Poprzez włączenie wzmacniacza buforowego do każdego obwodu nie następuje degradacja przebiegu sygnału, gdy wygenerowany sygnał zegarowy jest współdzielony przez kilka urządzeń.

Wskaźnik stanu monitorowania stabilności zegara

Wskaźnik analogowy OVEN STATUS umieszczony w środkowej części panelu przedniego urządzenia pokazuje stabilność oscylatora krystalicznego podczas użytkowania. Gdy temperatura pieca zawierającego oscylator kwarcowy jest idealna, zmniejsza się zużycie energii przez piec, a wskaźnik wskazuje zero.

Toroidalny transformator

Wysokowydajny transformator mocy z rdzeniem toroidalnym dostarcza stały, stabilny prąd, który w znacznym stopniu przyczynia się do  wysokiej dokładności  zegara.

Stabilność objęta patentem

Trzy stopki "Pin-Point" są stabilnym podparciem nawet na nierównej podłodze. Objęte patentem poprawiają dokładność oscylacji zegara, minimalizując wibracje i rezonans.

Katalog

Inne

Marka: TEAC

CG-10M

6 799 zł /sztuka

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 340 zł

Sprawdź szczegóły

TEAC CG-10M to główny generator zegara, który zapewnia najlepszą wydajność z przetworników DAC USB, odtwarzaczy sieciowych, odtwarzaczy CD i każdego innego urządzenia obsługującego wejście zegara 10 MHz.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: