Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Peachtree Audio nova300

Peachtree Audio wprowadza całkowicie nową generację wzmacniaczy zintegrowanych. Model nova300 na nowo urzeczywistnia koncepcję, która zadebiutowała wraz ze wzmacniaczem Decco, wynosząc możliwości wzmacniaczy na całkowicie nowy poziom. Ta najnowsza konstrukcja jest najwyższym osiągnięciem w świecie komputerowego audio.

Podstawą spektakularnej jakości brzmienia wzmacniacza jest referencyjny przetwornik c/a ES9018K2M SABRE 32. Moduł ten potrafi obsłużyć nawet dużą liczbę wejść, umożliwiając przesyłanie poprzez każde z nich formatów high-res PCM (384 kHz/32 bity) i DSD (5,2 MHz). DAC wyróżnia się przy tym wzorcowym zakresem dynamiki, niskoszumową charakterystyką i skutecznością w eliminowaniu jitteru.

Nova300

Sercem urządzenia jest najnowszej generacji wzmacniacz ICEPower. Moduł ten zapewnia imponującą moc sięgającą 300 W na kanał. Ponadto wzmacniacz wykorzystuje innowacyjny, opatentowany układ HCOM (Hybrid Controlled Oscillation Modulator). To m.in. dzięki niemu nova300 gwarantuje wysoką wydajność, szerokie pasmo przenoszenia, niski szum i stabilność pracy. Jednocześnie urządzenie zachowuje uproszczoną budowę wewnętrzną i stosunkowo niewielkie rozmiary obudowy. Najnowszy wzmacniacz Peachtree Audio może obsługiwać praktycznie dowolne zestawy głośnikowe, zarówno o bardzo niskiej (2,5 Ω), jak i bardzo wysokiej (16 Ω) impedancji. Łącząc te możliwości z ogromną mocą wyjściową (300 W na kanał) można mieć pewność, że nova300 z łatwością pokaże pełnię możliwości twoich głośników.

Tworząc tak zaawansowany produkt, jak nova300, projektanci mogli śmiało zrezygnować z układu lampowego. Nowo opracowana konstrukcja przedwzmacniacza może pochwalić się stosunkiem sygnał/szum na poziomie aż 111 dB. To wynik, który jest niespotykanym osiągnięciem w tej klasie urządzeń. Aby uzyskać tak spektakularny efekt, konstruktorzy zastosowali rozbudowany układ zasilania, który dodatkowo pozwala dostarczyć niesamowity zakres dynamiki. Przy wyłączonym odtwarzaniu podkręć regulator głośności do maksimum, zbliż ucho do głośników i ciesz się całkowitym brakiem szumu.

Nova300

W dążeniu do ograniczania szumu inżynierowie Peachtree Audio poszli o krok dalej i stworzyli DyNEC (Dynamic Noise Elimination Circuit). To pierwszy na świecie, i jak dotąd jedyny system, który służy do eliminowania słyszalnego szumu generowanego przez zasilanie i ekrany. Rozwiązanie to zostało opracowane po to, żeby wyeliminować „szum” tworzony przez układy komputerów, m.in. właśnie zasilanie. W przeciwnym razie to niekorzystne zakłócenie może przedostawać się przez złącze USB i pogarszać jakość brzmienia. Aby uzyskać maksymalną czystość dźwięku z urządzeń iOS, projektanci dodatkowo zastosowali asynchroniczne złącze USB na tylnym panelu. Pozwala ono m.in. na bezpośrednie, cyfrowe połączenie z urządzeniami Apple ze złączem Lightning.

Model nova300 jest nie tylko wyrafinowany brzmieniowo, lecz także bogato wyposażony. Funkcjonalność urządzenia zwiększają: wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (MM), tryb HTB (Home Theater Bypass) ułatwiający integrację urządzenia z amplitunerem AV lub wielokanałowym przedwzmacniaczem/procesorem, funkcja LOOP pozwalająca na podłączenie zewnętrznego bufora lampowego lub korektora, wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy oraz liczne wejścia, w tym optyczne i koncentryczne. Wzmacniacz można także wzbogacić o opcjonalny moduł łączności Wi-Fi, aby bezprzewodowo strumieniować audio z komputera, iUrządzeń, Apple TV lub Chromecast Audio.

Moc wyjściowa300 WPC, 8Ω | 450 WPC, 4Ω
Impedancja głośników (min)2.5-16Ω
Typ wzmacniaczaCyfrowy
Pasmo przenoszenia20 - 20kHz <+/-0.4dB
Stosunek sygnał/szum111dB analogowe | 105dB cyfrowe
Zniekształcenia THD0.003% (2V rms, 1kHz, un-weighted)
Wejścia cyfroweCoaxial, Optyczne, USB
Wejście gramofonoweTak
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Pobór mocy (max)1200 W
Pobór mocy (standby)<0.5W
Wymiary (S x W x G) mm356 x 111 x 336.55
Waga kg7.7

Marka: Peachtree Audio

NOVA300 czarny połysk

9 999 zł /sztuka
  • Moc wyjściowa: 300 WPC, 8Ω | 450 WPC, 4Ω
  • Impedancja głośników (min): 2.5-16Ω
  • Typ wzmacniacza: Cyfrowy
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20kHz <+/-0.4dB

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 500 zł

Sprawdź szczegóły

Peachtree Audio nova300 to wzmacniacz zintegrowany nowej generacji.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: