menu

Indiana Line została założona w 1977 roku. Jest częścią włoskiej firmy - Coral Electronic, która oprócz kolumn, produkuje także wzmacniacze i głośniki samochodowe pod marką Target Audio oraz Coral. Indiana Line to jedna z najważniejszych na włoskim rynku marek audio hi-fi z siedzibą w stolicy Piemontu - Turynie. Sama nazwa nawiązuje do dalekich korzeni marki, które sięgają lat 60-tych i współpracy z amerykańską marką hi-fi - UTAH.

Lokalizacja przedsiębiorstwa w najbardziej industrialnej części Włoch związana jest z dynamicznym środowiskiem gospodarczym, które wyrosło wokół włoskiego przemysłu samochodowego. Znakomita dostępność najlepszych na świecie studiów stylistycznych, nowoczesnych technologii, fabryk i manufaktur oraz wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, projektantów i inżynierów to czynniki, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju marki Indiana Line.

Równie istotny jest wyjątkowy charakter Piemontu - krainy, która przez wieki była poddawana wpływom sąsiadujących krajów: Francji i Szwajcarii. "Mieszkańcy Piemontu to ludzie, którzy lubią ciężko pracować, nie oczekując zbyt wiele za swój sukces " - podkreśla właściciel Indiana Line, Eugenio Musso - człowiek, który buduje swój sukces w branży hi-fi od blisko 40 lat. Jego starania doceniło najsłynniejsze studio stylistyczne świata „Pininfarina”, z którą Eugenio Musso współpracował przez wiele lat przy produkcji luksusowych hi-endowych głośników car audio.

Od wielu lat przewodnim hasłem Indiana Line pozostaje "najwyższy stosunek jakości do ceny". Co więcej od samego początku istnienia firmy tworzone są zestawy głośnikowe hi-fi, charakteryzujące się oryginalną, daleką od naśladowania ogólnie panujących trendów, i racjonalną konstrukcją.

W ofercie dostępne są trzy podstawowe linie kolumn: Diva, Tesi i Nota. Ponadto firma oferuje modele typu DJ, ścienne głośniki efektowe, głośniki instalacyjne i subwoofery. Ogółem firmowy katalog liczy około 50 pozycji.

To, co wyróżnia Indiana Line to piękny, włoski design godny najdroższych konstrukcji hi-fi. Wszystkie kolumny są eleganckie i zgrabne – urzekają jakością, estetyką i przystępnymi cenami.

KOLUMNY PODŁOGOWE

Klasyczne zestawy wolnostojące – do ustawienia na podłodze - to najprawdopodobniej pierwsze skojarzenie, która pojawia się w wyobraźni po usłyszeniu hasła „kolumny”.

Dlaczego podłogowe? Ich nazwa pochodzi od sposobu ustawienia kolumn. Są one przeznaczone do swobodnego ustawienia ich bezpośrednio na podłożu, często przy wykorzystaniu podstaw i kolców głośnikowych. Najczęściej mają wysokość około 1 metra i na ogół posiadają większą liczbę przetworników, niż pozostałe rodzaje zestawów głośnikowych. Od strony brzmieniowej charakteryzują się bardziej przestrzennym dźwiękiem i głębiej schodzącym basem. Duże wymiary i zapas mocy na ogół pozwala na osiąganie większego zakresu dynamiki (głośniejsze, bardziej czyste granie) oraz pełnego basu, odmiennie niż w przypadku pozostałych zespołów głośnikowych.

DLACZEGO KOLUMNY PODŁOGOWE?

 • mocne i swobodne brzmienie, charakteryzujące się szerokim pasmem przenoszenia, silnym basem i nieskrępowaną dynamiką
 • pod względem estetycznym, kolumny mogą być ozdobą praktycznie każdego pomieszczenia, dodając mu przy tym charakteru i smaku, o ile tylko dobrze są dobrane
 • duża różnorodność dostępnych modeli
 • modele z obudowami o stosunkowo niewielkich rozmiarach eliminują trudności z ustawieniem takich kolumn w pomieszczeniu
 • są w stanie nagłośnić większe pomieszczenia

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE DIVA 660

Diva 660 jest flagowym modelem w ofercie marki Indiana Line. Jest to wolnostojąca konstrukcja 3-drożna, która wykorzystuje cztery głośniki. Pasywna konstrukcja z podłogowym bass-reflexem o maksymalnej mocy 170 W i wadze 17,2 kg przykuwa uwagę luksusowym wykończeniem lakierem n tzw. wysoki połysk, które podkreśla jej walory i innowacyjną konstrukcję.

W uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku pomagają dopracowane przetwornikii specjalnie opracowane wzmocnienia wewnętrzne.

Zastosowano tu najlepszy przetwornik wysokotonowy zapewniający naturalne i detaliczne brzmienie wysokich częstotliwości, oraz dwa 180-milimetrowe głośniki niskotonowe z membranami wykonanymi z plecionej celulozy, dostarczające ciepłych i bogatych niskich tonów. Układ głośnikowy dopełnia 140-milimetrowy przetwornik średniotonowy, z membraną typu Curv.

To bardzo sztywny, lekki i wytłumiony materiał z czystego tłoczonego polipropylenu, tkanego i poddanego obróbce termicznej. Ponadto projektanci układ magnetyczny wzbogacili o Aluring – aluminiowy zwarty zwój, który redukuje nieliniowość wpływającą na wszystkie powszechnie wykorzystywane systemy magnetyczne. Rozwiązanie to zwiększa możliwość kontrolowania pracy cewki. Efektem tak precyzyjnego dopracowania głośnika jest pełna naturalność odwzorowania ludzkiego głosu.

Całość zamknięto w sztywnej konstrukcji z 18-milimetrowych paneli MDF, wzmocnionej 5 drewnianymi wieńcami (grubości 15 mm każdy) i wypełnionej żywicznym włóknem syntetycznym, odpornym na rozciąganie. We wnętrzu kolumny znajduje się kilka specjalnie zaprojektowanych płyt, których zadaniem jest wzmocnienie całej konstrukcji. Zapewniają one odpowiednią sztywność i redukują możliwość powstawania fal stojących. Cała wewnętrzna przestrzeń została przy tym podzielona na dwie niezależne części. Górna sekcja jest w pełni zamknięta, co pomaga kontrolować ruch membrany przetwornika średniotonowego, dolna jest wyposażona w dwa tunele wentylacyjne, które korzystnie wpływają na brzmienie basu.

Aby w maksymalnym stopniu odizolować głośnik od podłoża, Indiana Line Diva 660 spoczywa na odlewanych ciśnieniowo aluminiowych nóżkach wyposażonych w antypoślizgowe podkładki gumowe. Wykorzystuje także podwójne terminale głośnikowe, co umożliwia podłączenie bi-wiring/bi-amping.

Użytkownicy modelu z łatwością wypełnią pięknym brzmieniem przestrzeń nawet dużego pomieszczenia odsłuchowego i przeniosą do swojego salonu emocje wydarzeń na żywo.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-170 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2x 180 mm
Przetwornik średniotonowy 140 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 35-22000 Hz
Skuteczność 92 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 300 / 2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 230 x 950 x 300
Waga kg 17.2
Wersje wykończenia Czarny połysk
Inne bi-wiring / bi-amping terminals

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE DIVA 650

Drugi, licząc od góry, model z serii Diva. Wolnostojące kolumny głośnikowe Diva 650 wykorzystują sprawdzone rozwiązania, stosowane także w pozostałych modelach serii Diva.

Obudowy wykonane z 18-militrowego MDF-u dzięki wewnętrznym wzmocnieniom pozostają odporne na wibracje. Dzięki wyeliminowaniu rezonansu pełnię swoich możliwości mogą zaprezentować cztery głośniki, w które wyposażany jest model Diva 650 – wysokotonowy, średniotonowy oraz dwa niskotonowe współpracujące z systemem bass-reflex.

Kopułka wysokotonowa o średnicy 26 mm umieszczona jest wewnątrz specjalnej gumowej osłony. Jej zadaniem jest ochrona głośnika przed niekorzystnymi dla dźwięku wibracjami, pochodzącymi z zewnątrz. Detaliczność i naturalność zakresu średniotonowego gwarantuje przetwornik o średnicy 140 mm z membraną wykonaną w technice Curv. Materiał ten cechuje się wysoką sztywnością i niewielką wagą, a dodatkowo doskonale tłumi wewnętrzny rezonans. Głośnik ten, podobnie jak przetworniki niskotonowe, wykorzystuje odlewany z aluminium kosz. Rozwiązanie to zazwyczaj stosowane jest znacznie droższych konstrukcjach i pozwala uzyskać maksymalną sztywność przy minimalnych zniekształceniach.

Dwa głośniki niskotonowe (2 x 140 mm) są wspomagane są przez system bass-reflex. Całość została precyzyjnie dostrojona, dzięki czemu gwarantuje perfekcyjnie zrównoważony dźwięk, wyróżniający się niesamowitą przestrzennością, naturalnością i detalicznością.

Aby efektywnie odizolować kolumny głośnikowe Diva 650 od podłoża, projektanci wyposażyli jest w odlewane z aluminium nóżki z antywibracyjnymi podkładkami gumowymi. Wysoką klasę produktu i jego nowoczesną stylistykę podkreśla błyszczące wykończenie czarnym lakierem fortepianowym.

Użytkownicy modelu z łatwością wypełnią pięknym brzmieniem przestrzeń nawet dużego pomieszczenia odsłuchowego i przeniosą do swojego salonu emocje wydarzeń na żywo.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2x 140 mm
Przetwornik średniotonowy 140 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 38-22000 Hz
Skuteczność 91 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 300 / 2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 205 x 930 x 260
Waga kg 13.5
Wersje wykończenia Czarny połysk

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE TESI 561

Indiana Line Tesi 561 to jedyna wolnostojąca kolumna głośnikowa w najnowszej serii Tesi Vinyl. Dzięki uniwersalnemu charakterowi brzmienia, może pracować zarówno w instalacjach stereo, jak i kina domowego. Jako jedyny model w tej linii posiada dedykowany głośnik niskotonowy.

Ten flagowy model serii Tesi wykorzystuje trójdrożny układ głośników i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Jest wyposażony jest w trzy przetworniki.

Wysokie tony obsługuje tweeter z niezwykle lekką, jedwabną kopułką współpracującą z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym ten 26-milimetrowy głośnik jest tylna, radialna komora wentylacyjna.

Głośnik średniotonowy o średnicy 160 mm, wyposażony jest w polipropylenową membranę. Dzięki dodatkowi miki materiał ten cechuje się bardzo wysoką sztywnością, co pozwala uzyskać wysokiej jakości dźwięk. Dodatkowo przetwornik wzbogacony został o stały korektor fazy, poprawiający odpowiedź i dyspersję średnich tonów.

Całość dopełnia 160-milimetrowy przetwornik niskotonowy jest wzorowany konstrukcji stosowanej w referencyjnej serii Diva. Jego membrana wykonana jest z celulozy. Głośnik ten współpracuje z systemem bass-reflex, co pozwala uzyskać niesamowicie dynamiczny i potężny bas.

Taki zestaw przetworników oraz zastosowana kombinacja materiałów oferuje nie tylko ciepły i dynamiczny dźwięk, ale również wysoką skuteczność kolumny, na poziomie 92dB. Dzięki temu jest ona kompatybilna z większością dostępnych wzmacniaczy na rynku. Umieszczony na froncie tunel bass-reflexu ułatwia ustawienie kolumny, która w związku z tym może stać bliżej ściany. Terminale pozwalają na zastosowanie połączeń typu biamping / biwiring.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 160 mm
Przetwornik średniotonowy 160 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 35-22000 Hz
Skuteczność 92 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 180 / 2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 180 x 890 x 300
Waga kg 13.7
Wersje wykończenia Dąb, Orzech
Wersje wykończenia Winyl

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE TESI 542

Model ten otwiera serię Tesi Hi-Gloss. Jest jednocześnie mniejszym z dwóch (obok Tesi 561) modeli wolnostojących kolumn głośnikowych z serii Tesi. Ten 3-drożny model wyróżnia się smukłą konstrukcją, co zawdzięcza zastosowaniu 120-milimetrowych przetworników. Elegancki i nowoczesny charakter tej kolumny podkreśla wykończenie na wysoki połysk. Dzięki temu idealnie wpisuje się w dowolny wystrój wnętrza.

W zakresie wysokotonowym pracuje 26-milimetrowa jedwabna kopułka wysokotonowa. Umieszczona jest wewnątrz specjalnej komory rezonansowej i napędzana magnesem neodymowym.

Dwa 120-milimetrowe przetworniki obsługują pozostałą część pasma. Jeden jest odpowiedzialny za zakres średniotonowy, drugi niskotonowy. Obydwa głośniki wykorzystują polipropylenową membranę, która w celu usztywnienia wzmacniana jest miką. Siłę napędową gwarantują magnesy neodymowe, dwukrotnie większe w porównaniu z tymi stosowanymi w serii Nota. Przetwornik niskotonowy współpracuje z systemem bass-reflex, dzięki czemu gwarantuje głęboki, pozbawiony zniekształceń bas.

Zastosowanie rozbudowanego, 3-drożnego układu głośników przekłada się na bardzo dobrą jakość brzmienia.

Obudowa z MDF-u dzięki specjalnym wzmocnieniom wewnętrznym jest stosunkowo lekka i zwarta. Dzięki temu projektanci ograniczyli ryzyko powstawania niepożądanego rezonansu i zachowali smukłą konstrukcję. Dlatego też Tesi 542 z łatwością sprawdzi się w nawet niewielkich pomieszczeniach. Funkcjonalność modelu zwiększają złącza umożliwiające zastosowanie połączenia bi-wiring oraz ekranowanie, dzięki czemu głośnik można ustawiać nawet w pobliżu tradycyjnych, kineskopowych telewizorów.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 120 mm
Przetwornik średniotonowy 120 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 38-22000 Hz
Skuteczność 921 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 180 / 2700 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 35 x 825 x 240
Waga kg 9.4
Wersje wykończenia Biały połysk, Czarny połysk
Wersje wykończenia Hi-Glass

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE NOTA 550

Kolumna głośnikowa Indiana Line Nota 550 to propozycja dla miłośników muzyki, którzy szukają bardzo dobrej konstrukcji wolnostojącej w przystępnej cenie. Co więcej, w swojej konstrukcji Nota 550 czerpie wszystko to, co najlepsze z bardziej zaawansowanych modeli. Dzięki temu łączy stylistyczną elegancję z niezwykle przestrzennym, naturalnym dźwiękiem.

Podobnie jak pozostałe głośniki z serii Nota, model 550 jest skierowany do odbiorców, którzy cenią sobie połączenie kulturalnego delikatnie ocieplonego dźwięku z dużą dynamiką.

Obudowa wykonana jest z płyty MDF i usztywniona wewnątrz za pomocą specjalnych wzmocnień z litego drewna i wytłumiona włóknem poliestrowym. Na zewnątrz pokryta jest okleiną winylową.

Zastosowano 3-drożny układ przetworników. Górę pasma odtwarza tweeter z jedwabną kopułką napędzany przez magnes neodymowy i umieszczony wewnątrz specjalnej wentylowanej komory.

Za średnie tony odpowiada 135-milimetrowy przetwornik z polipropylenową membraną. Drugi przetwornik o średnicy 135 mm z membraną polipropylenową odpowiada za odtwarzanie basu. Obydwa głośniki mają tłoczone ze stali kosze. Jednostka niskotonowa dodatkowo współpracuje z systemem bass-reflex.

Przednie usytuowanie otworu bass-reflex ułatwia ustawienie kolumny, która w związku z tym może stać bliżej ściany.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-130 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 135 mm
Przetwornik średniotonowy 135 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 38-22000 Hz
Skuteczność 91 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 150 / 2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 175 x 880 x 275
Waga kg 11.4
Wersje wykończenia Orzech, Dąb
Wersje wykończenia Winyl

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE DJ 310

Model 310 to większa konstrukcja z serii DJ, adresowanej do zwolenników mocnego i energetycznego brzmienia. Współczesna muzyka zachwyca swoją dynamiką i ogromną energią. Aby w pełni oddać zamysł artysty i producenta nagrania, potrzebny jest głośnik zdolny do przekazania wszystkich detali i skoków dynamicznych w naturalnej skali.

Kolumna Indiana Line DJ 310 idealnie wywiązuje się z tego zadania. Projektanci Indiana Line zadbali o to, aby użytkownicy modelu DJ 310 mogli cieszyć się spektakularnym brzmieniem.

Głębokie i potężne niskie tony – lepsze i mocniejsze niż w modelu DJ 308 – to zasługa dużego przetwornika niskotonowego o średnicy 275 mm. Potrafi „zejść” do częstotliwości 38 Hz. Co najważniejsze, brzmienie basu pozostaje przy tym czyste i pozbawione jest zniekształceń, dodając muzyce puls i energię. Pracę tego przetwornika wspomaga obecność systemu bass-reflex. Porty systemu wyprowadzone są na przedniej ściance, co ułatwia instalację głośnika w pokoju odsłuchowym. Dzięki temu rozwiązaniu kolumnę można ustawić nawet przy samej ścianie lub w narożniku, bez większego wpływu na jakość dźwięku.

Mocny bas perfekcyjnie współgra z pozostałymi odtwarzanymi zakresami. 26-milimetrowa kopułka wysokotonowa i głośnik średniotonowy (130 mm) dostarczają naturalny, przestrzenny i bogaty w szczegóły dźwięk. Dzięki temu DJ 310 idealnie sprawdza się podczas odtwarzania najnowszych formatów wysokiej rozdzielczości.

Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja głośnika wysokotonowego typu domHorn. Dzięki wyposażeniu w falowód zwiększona została skuteczność kopułki wysokotonowej, dynamika a także szybkość i czytelność odtwarzania transjentów.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 275 mm
Przetwornik średniotonowy 135 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 38-22000 Hz
Skuteczność 93 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 500 / 4000 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 320 x 620 x 295
Waga kg 14.1
Wersje wykończenia Czarny
Wersje wykończenia Winyl

ZESTAWY WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE DJ 308

Kolumny DJ 308 zostały opracowane w celu wiernego odtwarzania nowoczesnej muzyki, wyróżniającej się wysokimi poziomami głośności, szerokim zakresem dynamiki i dużą detalicznością. Dedykowane są do współpracy z większością nowoczesnych, cyfrowych źródeł dźwięku (CD, DVD, MP3), ale nie tylko. Dzięki temu każdy miłośnik muzyki może z łatwością poczuć energię, bogactwo szczegółów dźwiękowy i zróżnicowanie dynamiczne i to nie tylko w najnowszych produkcjach muzycznych.

Konstrukcja DJ 308 bazuje na układzie 3-drożnym. Głośnik niskotonowy o średnicy 230 mm wspomagany jest przez system bass-reflex, którego otwory znajdują się na przedniej ściance. Dzięki temu rozwiązaniu kolumna głośnikowa DJ 308 jest bardzo łatwa w instalacji. Głośnik może zostać ustawiona nawet przy samej ścianie lub w narożniku, bez wpływu na jakość dźwięku. Natomaist angażujące wokale gwarantuje 135-milimetrowy przetwornik średniotonowy.

Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja głośnika wysokotonowego typu domHorn. Dzięki wyposażeniu go w falowód zwiększona została skuteczność kopułki wysokotonowej, dynamika, a także szybkość i czytelność odtwarzania transjentów.

Indiana Line DJ 308 idealnie sprawdza się podczas odtwarzania nawet najbardziej wymagających nagrań. Model ten z łatwością odzwierciedla dynamikę i moc zapisaną w cyfrowych plikach.

Zestawy DJ 308 charakteryzują się bardzo dobrą relacją jakości do ceny.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 230 mm
Przetwornik średniotonowy 135 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 40-22000 Hz
Skuteczność 93 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 500 / 3500 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 270 x 550 x 285
Waga kg 9.5
Wersje wykończenia Czarny
Wersje wykończenia Winyl

KOLUMNY PÓŁKOWE

Dzięki niewielkim obudowom, kolumny podstawkowe można zastosować wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca ani możliwości do ustawienia ich podłogowych odpowiedników.

W dużym uproszczeniu można przyjąć, że kolumny podstawkowe są mniejszymi, a przez to skromniejszymi wersjami kolumn podłogowych. Z reguły zawierają mniejszą liczbę przetworników, które pracują w mniejszych pojemnościach.

DLACZEGO KOLUMNY PÓŁKOWE?

 • nie sprawiają większych problemów z instalacją,
 • dzięki niewielkim rozmiarom, kolumny podstawkowe lepiej integrują się z wystrojem pomieszczenia,
 • można ustawić je w różny sposób: na półce, dedykowanej podstawce / stojaku głośnikowym albo zawiesić na ścianie – dotyczy modeli z otworem bass-reflexu umieszczonym z przodu obudowy lub w obudowie zamkniętej,
 • ze względu na mniejsze wymiary sztywność obudowy jest większa i powoduje, że zniekształcenia powodowane przez niepożądane rezonanse są mniejsze, niż w kolumnach podłogowych,
 • są bardziej uniwersalne brzmieniowo,
 • są w stanie dobrze zagrać w praktycznie każdym pomieszczeniu o powierzchni do 25-30m2.
 • są mniej wymagające pod względem warunków panujących w pomieszczeniu.
 • kolumny podstawkowe są na ogół tańsze, niż modele podłogowe z tych samych linii produktowych.

INDIANA LINE
DIVA 262

Podstawkowe kolumny głośnikowe Indiana Line Diva 262 to przysłowiowy omnibus. Są niezwykle uniwersalne. Doskonale nadają się do systemów stereo w niewielkich pomieszczeniach. Sprawdzają się również w roli głośników efektowych w zestawach kina domowego. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom z łatwością mieszczą się w nawet niewielkich pomieszczeniach, a jednocześnie umożliwiają zbudowanie systemu muzycznego czy kina domowego niezwykle angażującego brzmieniowo.

Podobnie jak pozostałe modele z serii Diva kolumny Diva 262 szeroko wykorzystuje materiały i rozwiązania stosowane zwykle w znacznie droższych konstrukcjach.

Obudowa wykonana jest z płyty MDF o grubości 18 mm, dodatkowo usztywnionej przez specjalne wzmocnienia. Dzięki temu całość pozostaje odporna na niepożądane drgania i wibracje, które mogłyby pogarszać jakość brzmienia.

Zastosowano 2-drożny układ przetworników. Perfekcyjnie czyste wysokie tony to zasługa 26-milimetrowej kopułki, która umieszczona jest wewnątrz gumowej osłony. Pozostałe zakresy obsługuje 173-milimetrowy przetwornik niskotonowy z membraną Curv. To innowacyjne tworzywo, które łączy wysoką sztywność z niewielką wagą i wysoką zdolnością do tłumienia niepożądanych wibracji. Głośnik wykorzystuje aluminiowy kosz – kosztowne rozwiązanie, które dotychczas nie było spotykane w tak przystępnej cenowo konstrukcji.

Głośnik średnio-niskotonowy pracuje w obudowie bass-reflex. W ten sposób uzyskuje się mocniejszy i jednocześnie pozbawiony zniekształceń bas, co przekłada się na jego detaliczność i punktowość. Konstruktorzy zadbali także o wygodę użytkowania. Umieszczenie wylotu bass-reflexu na przedniej ściance zwiększa elastyczność podczas rozstawiania kolumn, bez wpływu na jakość dźwięku. Dzięki temu kolumny mogą stać nawet blisko ściany lub w narożniku pokoju.

Wysoką klasę produktu i jego nowoczesną stylistykę podkreśla błyszczące wykończenie czarnym lakierem fortepianowym.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 173 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 44-22000 Hz
Skuteczność b.d.
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 1900 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 200x400x310
Waga kg 8.7
Wersje wykończenia Czarny połysk

INDIANA LINE TESI 262

Podstawkowa kolumna głośnikowa Tesi 262 powstała na bazie modelu 260. Została opracowana z myślą o małych i średnich pomieszczeniach odsłuchowych.

Dzięki zastosowaniu większego głośnika niskotonowego, przy jednoczesnym zachowaniu niedużych rozmiarów, powstała najbardziej uniwersalna konstrukcja w całej serii Tesi. Z jej pomocą każdy użytkownik będzie mógł stworzyć nie tylko atrakcyjny dźwiękowo system stereo hi-fi, lecz także zaawansowany zestaw kina domowego.

Obudowa wykonana jest z płyty MDF i dodatkowo usztywniona za pomocą wewnętrznych wzmocnień. Jest lekka i kompaktowa, a przy tym nie generuje niepożądanego rezonansu. Wytrzymałość całej konstrukcji zwiększa frontowy panel, który również został wykonany z płyty MDF. Obudowa wykończona jest grubą okleiną winylową.

Tesi 262, podobnie jak pozostałe głośniki podstawkowe, są konstrukcją 2-drożną. Za odtwarzanie wysokich tonów odpowiada sprawdzony 26-milimetrowy przetwornik z jedwabną kopułką i magnesem neodymowym.

Całość odizolowana jest od obudowy za pomocą specjalnej wentylowanej komory. Poniżej kopułki pracuje 160-milimetrowy przetwornik niskotonowy z polipropylenową membraną, dodatkowo usztywnioną za pomocą miki.

Głośnik ten współpracuje z systemem bass-reflex – port tunelu wentylacyjnego znajduje się na przedniej ściance kolumny. Całość zapewnia naturalny, dynamiczny i przestrzenny, a przy tym detaliczny dźwięk, daleki od brzmienia nastawionego na efekciarstwo.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 160 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 45-22000 Hz
Skuteczność 91dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2500 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 175x340x300
Waga kg 5.9
Wersje wykończenia Biały połysk, Czarny połysk

INDIANA LINE TESI 261

Jest to większy model z dwóch podstawkowych konstrukcji, należących do najnowszej serii Indiana Line Tesi Vinyl.

Ta kompaktowa kolumna głośnikowa idealnie sprawdza się w małych i średniej wielkości pomieszczeniach zarówno w klasycznych systemach stereo, jak i w roli elementu kina domowego (np. głośniki surround). Dzięki niewielkiemu rozmiarowi, ta kolumna podstawkowa będzie łatwa do ustawienia.

Tesi 261 to konstrukcja dwudrożna. Odtwarzanie wysokich tonów projektanci powierzyli 26-milimetrowemu głośnikowi z lekką, jedwabną kopułką. Membrana współpracuje z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym tweeter jest radialna komora wentylacyjna. Drugi z głośników, jednostka o średnicy 160 mm, obsługuje zakresy średnio- i niskotonowy. Przetwornik wyposażony jest w polipropylenową membranę, która dzięki dodatkowi miki wyróżnia się bardzo wysoką sztywnością.

Głośnik średnio-niskotonowy wykorzystuje także stały korektor fazy, poprawiający odpowiedź i dyspersję średnich tonów. W uzyskaniu mocnego i głębokiego basu pomocny jest system bass-reflex z wylotem na przedniej ściance. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu udało się uzyskać bardzo dobry bas, w relacji do stosunkowo niedużej obudowy.

Ogromną zaletą jest wysoka skuteczność zestawu, sięgająca 91dB. Kolumna wykończona została estetyczną okleiną w kolorze drewna orzechowego, lub czarnego dębu.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 160 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 45-22000 Hz
Skuteczność 91dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2500 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 180x362x275
Waga kg 5.8
Wersje wykończenia Dąb, Orzech
Materiał wykończenia Winyl

INDIANA LINE
NOTA 260

Nota 260 jest największym modem z grupy podstawkowych kolumn głośnikowych z serii Nota. Wykorzystując duży, 166-milimetrowy przetwornik niskotonowy projektanci Indiana Line stworzyli prawdziwie uniwersalną konstrukcję.

Model ten sprawdza się zarówno w małych, jak i średniej wielkości pokojach, a przy tym pozwala zbudować dojrzałe systemy stereo czy kina domowego.

Założenia konstrukcyjne modelu Nota 260 są takie same jak w przypadku pozostałych głośników podstawkowych z serii Nota. 2-drożna konstrukcja wykorzystuje 26-milimetrową kopułkę jedwabną oraz głośnik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą miką.

Tweeter umieszczony jest w specjalnej wentylowanej komorze i napędzany magnesem neodymowym. Większy z przetworników współpracuje z systemem bass-reflex – wylot tunelu wentylacyjnego znajduje się na tylnej ściance kolumny głośnikowej. Z tego względu należy zadbać o odpowiednie ustawienie kolumny względem ściany, znajdującej się za nią.

Równie dopracowana jak przetworniki jest także obudowa. Cała konstrukcja wykonana jest z płyty MDF i usztywniona wewnątrz za pomocą specjalnych wzmocnień. Dodatkowo projektanci wytłumili obudowę włóknem poliestrowym. Na zewnątrz uwagę przykuwa gruba okleina winylowa.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 166 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 44-22000 Hz
Skuteczność 92dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2600 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 205x325x290
Waga kg 5.2
Wersje wykończenia Wisniowy, Ciemno szary dąb
Materiał wykończenia Winyl

KINO DOMOWE

Kino domowe to wciąż najlepszy sposób na uzyskanie w pełni rzeczywistego, spektakularnego brzmienia filmowych efektów dźwiękowych. System kina domowego to również najkrótsza droga do połączenia dwóch światów – zestawy AV sprawdzają się nie tylko jako nagłośnienie domowej „sali kinowej”, lecz także pozwalają wypełnić pomieszczenie angażującym brzmieniem muzyki.

DLACZEGO ZESTAWY KINA DOMOWEGO?

 • Wspólna zabawa dla całej rodziny – bez wychodzenia z domu
 • Możliwość stworzenia optymalnej charakterystyki odsłuchu
 • Dźwięk dociera do słuchaczy dosłownie z każdej strony
 • Łatwość dobrania systemu AV do wielkości pomieszczenia
 • Możliwość odtwarzania dźwięku wielokanałowego i stereo

ZESTAW GŁOŚNIKÓW
KINA DOMOWEGO DIVA Diva552 / Diva252 / Diva752

Zestaw ten przeznaczony jest dla koneserów najwyższej klasy dźwięku w kinie domowym. Wysoką jakość gwarantują głośniki z serii Diva. Charakteryzują się precyzją, szerokim zakresem dynamiki i zdolnością do przenoszenia dużych mocy, zapewniających realizm przekazu.

Wszystkie głośniki są ekskluzywnie wykończone za pomocą stylowego czarnego lakieru o wysokim połysku.

KOLUMNY
PRZEDNIE
INDIANA LINE DIVA 552

Te wolnostojące kolumny głośnikowe dzięki swoim smukłym obudowom łatwo integrują się z domową przestrzenią i umożliwiają stworzenie zaawansowanego systemu kina domowego, a także tradycyjnego stereo wysokiej klasy.

Najważniejsze atuty tego modelu to piękna stylistyka, wysokiej jakości dźwięk i bardzo dobre wykończenie.

Aby sprostać oczekiwaniom wymagających użytkowników, projektanci Indiana Line sięgnęli po wysokiej jakości materiały. Obudowa została wykonana z płyty MDF o grubości 18 mm, a całość usztywniają specjalne wzmocnienia wewnętrzne. W tak ustabilizowanej konstrukcji pracują trzy przetworniki.

Głośnik wysokotonowy o średnicy 26 mm gwarantuje czystość brzmienia zakresu wysokotonowego. W uzyskaniu pożądanych walorów akustycznych pomaga specjalna gumowa osłona. Pomaga ona chronić głośnik przed wibracjami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość brzmienia.

Dwa pozostałe głośniki – jeden średnio -niskotonowy, drugi niskotonowy – to 140-milimetrowe konstrukcje. Pierwszy z nich wyposażony jest w membranę Curv, zapewniającą czystość i detaliczność dźwięku. Głośnik ten, podobnie jak niskotonowy, wykorzystuje kosz, odlewany z aluminium. Rozwiązanie to zazwyczaj stosowane jest znacznie droższych konstrukcjach i pozwala uzyskać maksymalną sztywność przy minimalnych zniekształceniach.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-130 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 140 mm
Przetwornik średniotonowy 140 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 40-22000 Hz
Skuteczność 90dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 300/2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 160x825x240
Waga kg 21.1
Wersje wykończenia Czarny połysk

KOLUMNY PODSTAWKOWE INDIANA LINE
DIVA 252

Model Diva 252 jest jedną z dwóch podstawkowych konstrukcji flagowej serii Indiana Line. Podobnie, jak większy odpowiednik - model Diva 262, wykorzystuje obudowę wykonaną z 18-milimetrowej płyty MDF. Stabilność całej konstrukcji nadają specjalne wzmocnienia wewnętrzne.

Dzięki tym zabiegom projektanci ograniczyli ryzyko wystąpienia rezonansu, który mógłby negatywnie wpływać na jakość brzmienia. W uzyskaniu czystego brzmienia najniższych tonów pomaga system bass-reflex. Wylot portu wentylacyjnego znajduje się na tylnej ściance.

Za odtwarzanie dźwięku odpowiadają dwa przetworniki. Zakres wysokich tonów przetwarza 26-milimetrowy tweeter. Jest odizolowany od całej obudowy za pomocą specjalnej gumowej osłony. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć wpływ ewentualnych drgań na jakość brzmienia wysokich tonów. Pozostałe częstotliwości obsługuje 140-milimetrowy przetwornik średnio-niskotonowy.

Głośnik wykorzystuje aluminiowy kosz i wyposażony jest w membranę wykonaną z materiału Curv. Ten innowacyjny materiał łączy w sobie wysoką sztywność, niewielką wagę i zdolność do skutecznego tłumienia niepożądanych wibracji.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-130 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 140 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 48-22000 Hz
Skuteczność 90dB (2,83V /1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2900 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 160x280x275
Waga kg 5.3
Wersje wykończenia Czarny połysk

GŁOŚNIK KANAŁU
CENTRALNEGO INDIANA LINE
DIVA 752

Dzięki temu głośnikowi można stworzyć kompletne nagłośnienie do kina domowego w oparciu o kolumny z serii Diva. Korzystając z rozwiązań wprowadzonych w pozostałych modelach tej flagowej serii, projektanci opracowali udaną konstrukcję, gwarantującą wysoką jakość brzmienia.

Tradycyjnie już dla serii Diva, materiałem, z którego wykonana została obudowa, jest 18-milimetrowa płyta MDF. Dodatkowo usztywniona za pomocą wewnętrznych wzmocnień, pozostaje całkowicie neutralna, dzięki czemu nie generuje niepożądanego rezonansu. W centralnej części przedniej ścianki pracuje 26-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Umieszczony wewnątrz gumowego pancerza, jest w pełni odizolowany od obudowy. Rozwiązanie to ogranicza wpływ ewentualnych drgań obudowy na jakość dźwięku. Po obu stronach tweetera znajdują się dwa przetworniki średniotonowe (2 x 140 mm) z membranami Curv. Ten bardzo sztywny i jednocześnie lekki materiał pozwala uzyskać szczegółowy, w pełni naturalny dźwięk.

W modelu Diva 752 przewidziano możliwość ingerowania w charakterystykę akustyczną głośnika. Wykorzystując piankową zatyczkę, standardowo dołączaną do produktu, można zamykać wylot portu bass-reflex. To proste rozwiązanie umożliwia dostosowanie dźwięku do warunków panujących w pomieszczeniu odsłuchowym.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2x140 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 50-22000 Hz
Skuteczność 91dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2200 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 420x160x270
Waga kg 7.8
Wersje wykończenia Czarny połysk

ZESTAW GŁOŚNIKÓW
KINA DOMOWEGO TESI VINYL Tesi561 / Tesi241 / Tesi761

Zestaw złożony z głośników z serii Tesi charakteryzuje się niezwykłą definicją i naturalnością w reprodukcji dźwięku. Brzmienie jest szybkie i bardzo dokładne, niskie częstotliwości są ciepłe i dobrze wypełnione, charakteryzuje się niezwykłą przestrzennością.

Wszystkie kolumny wykorzystują przetworniki niskotonowe z membranami stożkowymi z polipropylenu usztywnionego miką, zaopatrzone w korektory fazowe, w celu poprawy charakterystyk kierunkowych. Głośniki wysokotonowe mają lekkie jedwabne kopułki i ekskluzywne tylne komory. Są napędzane silnymi układami magnetycznymi z neodymu. Obudowy są w całości wykonane z grubych płyt MDF i są wyposażone w wewnętrzne usztywnienie z litego drewna.

ZESTAWY
WOLNOSTOJĄCE INDIANA LINE TESI 561

Indiana Line Tesi 561 to jedyna wolnostojąca kolumna głośnikowa w najnowszej serii Tesi Vinyl. Dzięki uniwersalnemu charakterowi brzmienia, może pracować zarówno w instalacjach stereo, jak i kina domowego. Jako jedyny model w tej linii posiada dedykowany głośnik niskotonowy.

Ten flagowy model wykorzystuje trójdrożny układ głośników i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Jest wyposażony jest w trzy przetworniki.

Wysokie tony obsługuje tweeter z niezwykle lekką, jedwabną kopułką współpracującą z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym ten 26-milimetrowy głośnik jest tylna, radialna komora wentylacyjna.

Głośnik średniotonowy o średnicy 160 mm, wyposażony jest w polipropylenową membranę. Dzięki dodatkowi miki materiał ten cechuje się bardzo wysoką sztywnością, co pozwala uzyskać wysokiej jakości dźwięk. Dodatkowo przetwornik wzbogacony został o stały korektor fazy, poprawiający odpowiedź i dyspersję średnich tonów.

Całość dopełnia 160-milimetrowy przetwornik niskotonowy jest wzorowany konstrukcji stosowanej w referencyjnej serii Diva. Jego membrana wykonana jest z celulozy. Głośnik ten współpracuje z systemem bass-reflex, co pozwala uzyskać niesamowicie dynamiczny i potężny bas.

Taki zestaw przetworników oraz zastosowana kombinacja materiałów oferuje nie tylko ciepły i dynamiczny dźwięk, ale również wysoką skuteczność kolumny, na poziomie 92dB. Dzięki temu jest ona kompatybilna z większością dostępnych wzmacniaczy na rynku. Umieszczony na froncie tunel bass-reflexu ułatwia ustawienie kolumny, która w związku z tym może stać bliżej ściany. Terminale pozwalają na zastosowanie połączeń typu biamping / biwiring.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 160 mm
Przetwornik średniotonowy 160 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 35-22000 Hz
Skuteczność 92dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 180/2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 180x890x300
Waga kg 13.7
Wersje wykończenia Dąb, Orzech

KOLUMNY EFEKTOWE INDIANA LINE TESI 241

Jest to typowa kolumna podstawkowa, charakteryzująca się kompaktową konstrukcją w obudową typu bass-reflex. Należy do grupy nowych wersji uznanych kolumn podstawkowych z linii Tesi. Ta niewielka kolumna umożliwia dyskretne nagłośnienie pomieszczenia, albo stworzenie kanałów surround w systemie kina domowego. Z tego względu jest to idealna propozycja dla miłośników kina domowego.

Dwudrożna kolumna głośnikowa Indiana Line Tesi 241 wyposażona jest w dwa przetworniki. Zakres wysokotonowy obsługuje 26-milimetrowa jednostka z lekką, jedwabną kopułką, która współpracuje z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym tweeter jest radialna komora wentylacyjna. Ponadto w modelu Tesi 241 projektanci zastosowali zmniejszoną wersję przetwornika średnio-niskotonowego, który w tym przypadku ma średnicę 120 mm.

Głośnik ten wykorzystuje polipropylenową membranę z dodatkiem miki, co gwarantuje niesamowitą sztywność materiału. Dzięki temu przetwarza on duży zakres pasma z niewielkimi zniekształceniami. Dzięki odpowiedniemu strojeniu kolumny grają pełnym i dynamicznym dźwiękiem. Ogromną zaletą jest wysoka skuteczność zestawu, sięgająca 90dB. Kolumna wykończona została estetyczną okleiną w kolorze drewna, lub czarnym.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-80 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 120 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 58-22000 Hz
Skuteczność 90dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2700 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 140x245x180
Waga kg 2.5
Wersje wykończenia Dąb, Orzech

GŁOŚNIK KANAŁU
CENTRALNEGO INDIANA LINE TESI 761

Z myślą o systemach kina domowego został zaprojektowany w ramach serii Tesi Vinyl również głośnik centralny. Model Tesi 761 jest dwudrożną konstrukcją z trzema przetwornikami. W środkowej części frontowej ścianki pracuje głośnik wysokotonowy. Po jego prawej i lewej stronie konstruktorzy umieścili parę przetworników średnio-niskotonowe o średnicy 160 mm każdy.

Jednostka wysokotonowa to identyczna konstrukcja z tymi, które są wykorzystywane w pozostałych modelach z tej serii. Głośnik wyposażony jest w lekką, jedwabną kopułkę współpracującą z mocnym magnesem neodymowym.

Elementem, który wyróżnia tweeter, jest tylna, radialna komora wentylacyjna. W przetwornikach średnio-niskotonowych pracują polipropylenowe membrany, które w celu maksymalnego usztywnienia zostały wzmocnione miką.

Dodatkowo w odtwarzaniu niskich tonów pomaga system bass-reflex, którego wylot umieszczony został na tylnej ściance. W dostrojeniu tego zestawu do akustyki pomieszczenia pomocna może być specjalna piankowa zatyczka, dostarczana wraz z kolumną głośnikową.

Dzięki odpowiedniemu strojeniu kolumny grają pełnym i dynamicznym dźwiękiem. Ogromną zaletą jest wysoka skuteczność kolumny sięgająca 93dB. Kolumna wykończona została estetyczną okleiną w kolorze czarnym.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2x160 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 45-22000 Hz
Skuteczność 93dB (2,83 V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2300 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 460x180x240
Waga kg 7.3
Wersje wykończenia Dąb

ZESTAW GŁOŚNIKÓW
KINA DOMOWEGO
TESI HI-GLOSS Tesi542 / Tesi242 / Tesi742

Zestaw złożony z głośników z serii Tesi charakteryzuje się niezwykłą definicją i naturalnością w reprodukcji dźwięku. Brzmienie jest szybkie i bardzo dokładne, niskie częstotliwości są ciepłe i dobrze wypełnione, charakteryzuje się z niezwykłą przestrzennością.

Wszystkie kolumny wykorzystują przetworniki niskotonowe z membranami stożkowymi z polipropylenu usztywnionego miką, zaopatrzone w korektory fazowe, w celu poprawy charakterystyk kierunkowych. Głośniki wysokotonowe mają lekkie jedwabne kopułki i ekskluzywne tylne komory. Są napędzane silnymi układami magnetycznymi z neodymu.

Obudowy są w całości wykonane z grubych płyt MDF i są wyposażone w wewnętrzne usztywnienie z litego drewna.

Aby dodatkowo dostroić dźwięk do akustyki pomieszczenia głośniki efektowe i centralny z serii Tesi, wystarczy umieścić dostarczony w komplecie korek piankowy w otworze bass-reflexu. Głośniki efektowe można także mocować na ścianie.

ZESTAWY PRZEDNIE INDIANA LINE
TESI 542

Jest mniejszym z dwóch modeli wolnostojących kolumn głośnikowych z serii Tesi. Ten 3-drożny model wyróżnia się smukłą konstrukcją, co zawdzięcza zastosowaniu 120-milimetrowych przetworników. Elegancki i nowoczesny charakter tej kolumny podkreśla wykończenie na wysoki połysk. Dzięki temu idealnie wpisuje się w dowolny wystrój wnętrza.

W zakresie wysokotonowym pracuje 26-milimetrowa jedwabna kopułka wysokotonowa. Umieszczona jest wewnątrz specjalnej komory rezonansowej i napędzana magnesem neodymowym.

Dwa 120-milimetrowe przetworniki obsługują pozostałą część pasma. Jeden jest odpowiedzialny za zakres średniotonowy, drugi niskotonowy. Obydwa głośniki wykorzystują polipropylenową membranę, która w celu usztywnienia wzmacniana jest miką. Siłę napędową gwarantują magnesy neodymowe, dwukrotnie większe w porównaniu z tymi stosowanymi w serii Nota. Przetwornik niskotonowy współpracuje z systemem bass-reflex, dzięki czemu gwarantuje głęboki, pozbawiony zniekształceń bas.

Zastosowanie rozbudowanego, 3-drożnego układu głośników przekłada się na bardzo dobrą jakość brzmienia.

Obudowa z MDF-u dzięki specjalnym wzmocnieniom wewnętrznym jest stosunkowo lekka i zwarta. Dzięki temu projektanci ograniczyli ryzyko powstawania niepożądanego rezonansu i zachowali smukłą konstrukcję. Dlatego też Tesi 542 z łatwością sprawdzi się w nawet niewielkich pomieszczeniach. Funkcjonalność modelu zwiększają złącza umożliwiające zastosowanie połączenia bi-wiring oraz ekranowanie, dzięki czemu głośnik można ustawiać nawet w pobliżu tradycyjnych, kineskopowych telewizorów.

KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 120 mm
Przetwornik średniotonowy 120 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 38-22000 Hz
Skuteczność 91dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 180/2700 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 135x825x240
Waga kg 9.4
Wersje wykończenia Biały połysk, Czarny połysk

KOLUMNY EFEKTOWE INDIANA LINE
TESI 242

To klasyczna podstawkowa kolumna głośnikowa, która wyróżnia się eleganckim i jednocześnie nowoczesnym błyszczącym wykończeniem. Dzięki temu Tesi 242 nie tylko wypełnia pokój bardzo dobrym dźwiękiem, ale równocześnie uatrakcyjnia go od strony wizualnej.

W kompaktowej, a tym samym łatwej w instalacji obudowie, projektanci umieścili 26-milimetrowy tweeter i 120 milimetrowy głośnik niskotonowy. Jednostka wysokotonowa wyposażona jest w jedwabną kopułką oraz magnes neodymowy. Całość pracuje wewnątrz specjalnej komory, odizolowującej głośnik od obudowy. W przetworniku niskotonowym znajdziemy membranę z polipropylenu, usztywnioną za pomocą miki.

Głośnik ten współpracując z systemem bass-reflex (wylot tunelu na tylnej ściance) dostarcza czysty i punktowy bas, idealnie współgrający z naturalną średnicą i detalicznymi wysokimi tonami.

Tesi 242 mimo swoich niewielkich rozmiarów wyróżnia się wytrzymałością. To zasługa obudowy, która została wykonana z MDF-u. Sztywność konstrukcji nadają wewnętrzne wzmocnienia oraz frontowy panel, także wykonany z płyty MDF.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-80 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 120 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 58-22000 Hz
Skuteczność 90dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2700 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 135 x230x195
Waga kg 2.5
Wersje wykończenia Biały połysk, Czarny połysk

GŁOŚNIK KANAŁU
CENTRALNEGO INDIANA LINE TESI 742

Ten kompaktowy model przykuwa uwagę swoim błyszczącym wykończeniem, a jednocześnie gwarantuje bardzo dobre właściwości akustyczne. Odpowiada na potrzeby fanów kina domowego miłośników muzyki wielokanałowej, poszukujących nowoczesnego systemu głośnikowego, także od strony wizualnej.

W samym centrum frontowego panelu pracuje 26-milimetrowa kopułka wysokotonowa. Jednostka ta wyposażona jest w jedwabną kopułkę napędzaną za pomocą neodymowego magnesu. Tweeter umieszczony jest wewnątrz wentylowanej komory. Po obu stronach kopułki projektanci umieścili dwie 120-milimetrowe jednostki. W tych przetwornikach zastosowano membrany z polipropylenu, dodatkowo usztywnione za pomocą miki. Także te jednostki zasilane są magnesami neodymowymi. Sekcja niskotonowa współpracuje z systemem bass-reflex.

Głośnik centralny Tesi 742 wykorzystuje obudowę wzmocnioną przez panel frontowy z MDF-u. Wytrzymałość całej konstrukcji zwiększają wewnętrzne usztywnienia. Ponadto obudowa wytłumiona jest wewnętrznie za pomocą włókna poliestrowego. Wszystkie te rozwiązania pozwoliły stworzyć obudowę odporną na niepożądany rezonans. To z kolei pozwala uzyskać czysty, niezniekształcony dźwięk.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2x 160 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 45-22000 Hz
Skuteczność 93dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2300 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 460x180x240
Waga kg 7.3
Wersje wykończenia Dąb

ZESTAW GŁOŚNIKÓW KINA DOMOWEGO NOTA Nota550 / Nota240 / Nota740

Zestaw ten jest złożony z głośników należących do serii Nota. Umożliwia osiągnięcie wysokiego, w pełni muzycznego poziomu jakości. Zarówno zakres dynamiki, jak i zdolność do przenoszenia mocy są odpowiednie dla najbardziej zaawansowanych technicznie nagrań. Dzięki temu można przekazać emocje z koncertu na żywo, a także efekty specjalne z filmu akcji.

Wszystkie przetworniki niskotonowe mają membrany stożkowe z polipropylenu i tłoczone ze stali kosze, natomiast jedwabne kopułki wysokotonowe są napędzane wydajnymi magnesami neodymowymi i wyposażone w tylną komorę wentylacyjną.

WOLNOSTOJĄCE
KOLUMNY INDIANA
LINE NOTA 550

Kolumna głośnikowa Indiana Line Nota 550 to propozycja dla miłośników muzyki, którzy szukają bardzo dobrej konstrukcji wolnostojącej w przystępnej cenie. Co więcej, w swojej konstrukcji czerpie wszystko to, co najlepsze z bardziej zaawansowanych modeli. Dzięki temu łączy stylistyczną elegancję z niezwykle przestrzennym, naturalnym dźwiękiem. Podobnie jak pozostałe głośniki z serii Nota, model 550 jest skierowany do odbiorców, którzy cenią sobie połączenie kulturalnego delikatnie ocieplonego dźwięku z dużą dynamiką.

Obudowa wykonana jest z płyty MDF i usztywniona wewnątrz za pomocą specjalnych wzmocnień z litego drewna i wytłumiona włóknem poliestrowym. Na zewnątrz pokryta jest okleiną winylową.

Zastosowano 3-drożny układ przetworników. Górę pasma odtwarza tweeter z jedwabną kopułką napędzany jest przez magnes neodymowy i umieszczony został wewnątrz specjalnej wentylowanej komory.

Za średnie tony odpowiada 135-milimetrowy przetwornik polipropylenową membraną. Drugi przetwornik o średnicy 135 mm z membraną polipropylenową odpowiada za odtwarzanie basu. Obydwa głośniki mają tłoczone ze stali Kosze. Jednostka niskotonowa dodatkowo współpracuje z systemem bass-reflex.

Przednie usytuowanie otworu bass-reflex ułatwia ustawienie kolumny, która w związku z tym może stać bliżej ściany.

KONSTRUKCJA
KONSTRUKCJA
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-130 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 135 mm
Przetwornik średniotonowy 135 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 38-22000 Hz
Skuteczność 91dB (2,83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 180 /2800 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 175x8880x275
Waga kg 11.4
Wersje wykończenia Ciemnoszary dąb

KOLUMNY EFEKTOWE INDIANA LINE
NOTA 240

Indiana Line Nota 240 to bazowy w serii model podstawkowej kolumny głośnikowej, który otwiera serię Nota. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystując sprawdzone komponenty zapewnia emocjonujący dźwięk, energetyczny, wypełniony szczegółami i przyjemny w odbiorze. Znakomicie nadaje się także do roli głośnika surroundowego.

W łatwej do ustawienia, niewielkiej obudowie projektanci umieścili przetworniki wysoko- i niskotonowy. Pierwszy jest 26-milimetrową jednostką z jedwabną kopułką napędzaną przez magnes neodymowy. Głośnik znajduje się w specjalnej, wentylowanej komorze, która chroni go przed ewentualnymi wibracjami. Przetwornik niskotonowy ma średnicę 107 mm i wyposażony jest w membranę z polipropylenu wzmacnianego miką. Materiał ten wyróżnia się korzystnymi właściwościami, takimi jak wysoka sztywność i niewielka waga.

W uzyskaniu bardzo dobrego brzmienia pomaga także sama obudowa. Wykonana z płyty MDF jest dodatkowo usztywniona za pomocą wewnętrznych wzmocnień. Dalszą poprawę jakości dźwięku zapewnia wytłumienie włóknem poliestrowym. W uzyskaniu naturalnego brzmienia basu pomaga system bass-reflex – wylot portu umieszczony jest na tylnej ściance. Należy pamiętać o zachowaniu właściwej odległości od ściany znajdującej się za głośnikiem.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-60 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 107 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 54-22000 Hz
Skuteczność 89 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 3000 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 160 x 235 x 160
Waga kg 2.2
Wersje wykończenia Ciemnoszary dąb

GŁOŚNIK KANAŁU
CENTRALNEGO INDIANA LINE NOTA 740

Zestaw kina domowego dopełnia głośnik centralny Nota 740. Ten 2-drożny model umożliwia zbudowanie pełnego zestawu kina domowego. Podobnie jak pozostałe konstrukcje z tej linii, łączy precyzję wykonania ze sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi, skutkującymi bardzo dobrym dźwiękiem.

Centralną część głośnika zajmuje 26-milimetrowy tweeter z jedwabną kopułką. Głośnik pracuje wewnątrz specjalnej wentylowanej komory. Po obu stronach jednostki wysokotonowej projektanci umieścili dwa 107-milimetrowe przetworniki z membranami polipropylenowymi. Materiał ten, dzięki wzmocnieniu za pomocą miki, cechuje się wysoką sztywnością, a przy tym jest bardzo lekki.

Pozytywny wpływ na jakość brzmienia ma również obudowa. Do jej wykonania projektanci wykorzystali płytę MDF, dodatkowo usztywnioną za pomocą wewnętrznych wzmocnień. Aby zachować elegancką stylistykę głośnika na zewnątrz projektanci zastosowali wysokiej jakości okleinę winylową.

KONSTRUKCJA
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2x 170 mm
Przetwornik średniotonowy nie dotyczy
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 60-22000 Hz
Skuteczność 92 dB (2,83 V / 1 m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2600 Hz
OGÓLNE
Wymiary (S x W x G) mm 400 x 130 x 235
Waga kg 4.6
Wersje wykończenia Ciemnoszary dąb

SUBWOOFERY BASSO

Basso to seria subwooferów aktywnych marki Indiana Line, o zadziwiającym wpływie na akustykę pomieszczenia. Nadają się zarówno do klasycznych systemów hi-fi jak i do kina domowego.

Charakteryzują się schludnym i eleganckim wyglądem. Ich wyposażenie jest logicznie rozmieszczone na obudowie. Są one wyposażon w podwójne tunele typu bass-reflex alblo w membranę bierną. W każdej konfiguracji wykorzystują podłogę jako dodatkowe wzmocnienie niskich częstotliwości.

Wbudowane wzmacniacze mają rozbudowane układy regulacyjne. Dzięki temu doskonale współpracują z pozostałymi elementami składowymi systemu audio i pomieszczeniem odsłuchowym. Subwoofery Basso to nie tylko doskonały dźwięk ale i wygląd, który może być idealnym dopełnieniem każdego systemu audio. Zgodnie z europejskimi przepisami odnośnie zużycia energii, subwoofery z serii Basso są bardzo energooszczędne, zwłaszcza w trybie czuwania.

SUBWOOFER BASSO 942

Basso 942 powstał z myślą o najbardziej wymagających fanach muzyki i filmów akcji. Od strony technicznej i brzmieniowej model ten jest najbardziej zaawansowanym subwooferem w całej linii Basso, czego potwierdzeniem jest mocny, głęboki i precyzyjny bas.

Uzyskanie tak spektakularnego brzmienia umożliwia 220-milimetrowy przetwornik, który współpracuje z membraną bierną (275 mm). Całość dopełnia system bass-reflex z portami umieszczonymi na tylnej ściance. Umieszczając przetwornik w podstawie obudowy, projektanci stworzyli konstrukcję, która wykorzystuje podłogę do dodatkowego wzmocnienia dźwięku najniższych tonów.

Układ napędowy dla całego subwoofera stanowi bardzo wydajny wzmacniacz, pracujący w bardzo sprawnej energetycznie klasie D, dostarczający moc maksymalną sięgającą aż do 400 W (moc nominalna wynosi 250 W). Podobnie jak pozostałe, mniej zaawansowane konstrukcje z linii Basso, w trybie czuwania Basso 942 zużywa niecałe 0,5 W. Funkcjonalność subwoofera zwiększa możliwość pełnej regulacji ustawień, dzięki czemu model ten może idealnie współpracować z innymi komponentami systemu audio.

SEKCJA WZMACNIACZA
Moc wzmacniacza W 250 (max.400)
Średnica głośnika mm 220
Pasmo przenoszenia 25-180 Hz
DODATKOWE FUNKCJE
Automatyczna kalibracja Nie
Regulacja zakresu częstotliwości Nie
Automatyczne włącznie / wyłączenie Nie
Pilot Nie
ZASILANIE
Pobór mocy W max. 300
Pobór mocy (stanby) W > 0.5
OGÓLNE
Wymiary (S x M x G) mm 310x335x345
Waga kg 13.7
Wersje wykończenia Czarny połysk

SUBWOOFER BASSO 922

Główną przesłanką, którą kierowali się twórcy tego subwoofera, były kompaktowe rozmiary obudowy, i to bez rezygnacji z generowania mocnego basu.

Dzięki temu urządzenie jest łatwe do ustawienia, a przy tym może nagłośnić nawet całkiem duże przestrzenie potężnym dźwiękiem. Basso 922 perfekcyjnie sprawdza się zarówno w zaawansowanych zestawach kina domowego, jak i stereofonicznych systemach hi-fi.

Podstawą mocnego basu, jaki zapewnia Basso 922, jest 275-milimetrowy przetwornik. Umieszczony w podstawie obudowy jest całkowicie niewidoczny dla domowników. O swojej obecności przetwornik ten informuje jedynie potężnym dźwiękiem niskich tonów. Taka konfiguracja ta przynosi jeszcze jedną korzyść. Bas odbijając się od podłogi zostaje dodatkowo wzmocniony, na czym zyskuje potęga brzmienia. Projektanci zadbali także o to, aby zwiększenie potęgi dźwięku nie pogorszyło jego jakości.

System bass-reflex z umieszczonymi na tylnej ściance portami zwiększa czystość odtwarzanego basu. Znajdujący się na pokładzie subwoofera wzmacniacz mocy dostarcza 125 W mocy maksymalnej i pozwala uzyskać bardzo głęboki bas. Zachowując pełną możliwość dostarczenia potężnej dawki energii, w trybie czuwania urządzenie pobiera z sieci mniej niż 0,5 W. Funkcjonalność subwoofera zwiększa możliwość pełnej regulacji ustawień, dzięki czemu model ten może idealnie współpracować z innymi komponentami systemu audio.

SEKCJA WZMACNIACZA
Moc wzmacniacza W 75 (max.125)
Średnica głośnika mm 275
Pasmo przenoszenia 29-180 Hz
DODATKOWE FUNKCJE
Automatyczna kalibracja Nie
Regulacja zakresu częstotliwości Nie
Automatyczne włącznie / wyłączenie Nie
Pilot Nie
ZASILANIE
Pobór mocy W max. 125
Pobór mocy (stanby) W > 0.5
Wymiary (S x M x G) mm 310x335x330
Waga kg 9.8
Wersje wykończenia Biały połysk

SUBWOOFER BASSO 840

Basso 840 przewidziany został jako dopełnienie wielokanałowych zestawów kina domowego. Wymagający użytkownicy mogą wykorzystać go także w systemach stereo. Dzięki temu nawet w przypadku niewielkich kolumn głośnikowych można cieszyć się mocnym basem. Atutem modelu jest także jego atrakcyjne wzornictwo, które ułatwia dopasowanie subwoofera do wystroju pomieszczeniach odsłuchowego.

Za odtwarzanie dźwięku odpowiada przetwornik niskotonowy o średnicy 275 mm. Dzięki temu, że umieszczony został w podstawie obudowy subwoofera, urządzenie może stać w praktycznie dowolnym miejscu. Takie umiejscowienie przetwornika przynosi jeszcze jedną korzyść – podłoga wspomaga odtwarzanie basu, wzmacniając jego dźwięk. W uzyskaniu czystego, pozbawionego zniekształceń brzmienia pomaga system bass-reflex z dwoma portami. Wyloty obydwóch tuneli znajdują się na tylnej ściance.

Wbudowany wzmacniacz oferuje moc maksymalną 125 W, co oznacza ogromne możliwości w zakresie generowanego dźwięku. Co najważniejsze, jest przyjazny dla użytkownika od strony finansowej, a także dla środowiska naturalnego. W trybie czuwania zużywa mniej niż 0,5 W energii.

Funkcjonalność subwoofera zwiększa możliwość pełnej regulacji ustawień, dzięki czemu model ten może idealnie współpracować z innymi komponentami systemu audio.

SEKCJA WZMACNIACZA
Moc wzmacniacza W 75 (max.125)
Średnica głośnika mm 275
Pasmo przenoszenia 29-180 Hz
DODATKOWE FUNKCJE
Automatyczna kalibracja Nie
Regulacja zakresu częstotliwości Nie
Automatyczne włącznie / wyłączenie Nie
Pilot Nie
ZASILANIE
Pobór mocy W max. 125
Pobór mocy (stanby) W > 0.5
OGÓLNE
Wymiary (S x M x G) mm 310x385x320
Waga kg 10.2
Wersje wykończenia Czarny

SUBWOOFER
INDIANA LINE MIO SUB

Najnowszy aktywny subwoofer marki Indiana Line Mio Sub może pozytywnie zaskoczyć słuchacza tym, co ma do zaoferowania. Subwoofer powstał jako dopełnienie miniaturowych głośników satelitarnych z serii Mio.

Adresowany jest do osób, które chcą słuchać muzyki w możliwie łatwy sposób, ale pozbawiony jakichkolwiek kompromisów jakościowych. Wbudowany wewnątrz wzmacniacz został wyposażony we wszystkie elementy niezbędne do prawidłowej współpracy subwoofera z innymi komponentami systemu audio.

Tak jak pozostałe urządzenia z serii Mio można go łatwo podłączyć do dowolnego urządzenia z analogowym wyjściem audio, od telefonu komórkowego do odtwarzacza MP3, poprzez komputer czy tablet.

Wystarczy kabel mini-jack (3,5 mm) aby stworzyć mały system hi-fi. Przetwornik posiada tylną wentylowaną komorą rezonansową. Korzystając z subwoofera Mio Sub można będzie się cieszyć doskonałym dźwiękiem, a fantastyczny jego wygląd będzie idealnym dopełnieniem całego systemu audio.

SEKCJA WZMACNIACZA
Moc wzmacniacza W 50 (max.80)
Średnica głośnika mm 178
Pasmo przenoszenia 40-180 Hz
DODATKOWE FUNKCJE
Automatyczna kalibracja Nie
Regulacja zakresu częstotliwości Tak
Automatyczne włącznie / wyłączenie Tak
Pilot Nie
ZASILANIE
Pobór mocy W 80
Pobór mocy (stanby) W > 0.5
OGÓLNE
Wymiary (S x M x G) mm 230x255x250
Waga kg 5.9
Wersje wykończenia Czarny

KOLUMNY INSTALACYJNE (DO ZABUDOWY)

Jeżeli w danym pomieszczeniu z uwagi na brak miejsca kolumny w standardowych typach obudów nie mogą być wykorzystane, to nie oznacza to jeszcze, że należy w nim zrezygnować z dobrej jakości dźwięku. Pomocne w tym mogą być głośniki instalacyjne.

Są podobne do głośników naściennych, tyle że nie mają własnej obudowy. Montuje się je w ścianach i sufitach pomieszczeń. Różnica polega na tym, że o ile kolumny naścienne wykorzystują montaż bezinwazyjny, natomiast głośniki instalacyjne służą do zabudowy podtynkowej w ścianach i sufitach, np. wykonanych z karton-gipsu.

DLACZEGO KOLUMNY INSTALACYJNE?

 • dyskretna lokalizacja - jedynym widocznym z zewnątrz elementem głośników do zabudowy jest okrągła lub prostokątna maskownica
 • szeroki zakres zastosowań – można je spotkać począwszy od rozwiązań przemysłowych, przez prywatne mieszkania i domy, a także w restauracjach, kawiarniach, centrach handlowych czy budynkach użyteczności publicznej, jak szpitale i szkoły,
 • głośniki do zabudowy są doskonałym sposobem na nagłośnienie pomieszczeń, które nie są priorytetowe pod względem słuchania muzyki, np. kuchnie albo łazienki

GŁOŚNIKI
INSTALACYJNE INDIANA LINE TesiQ

Tesi Q to głośnik do zamontowania w ścianie. Jest wykonany z tych samych komponentów co model Tesi 260. Nadaje się zarówno do systemów hi-fi jak i kina domowego.

Można go zainstalować bezpośrednio w ścianie z płyt gipsowo-kartonowych bez użycia dodatkowej skrzynki, natomiast do montażu w ścianach z cegły, zalecane jest użycie dostarczanej w komplecie drewnianej skrzynki. Tesi Q zapewnia najwyższej jakości dźwięk, nawet ze zwykłych systemów hi-fi. Ma także fantastyczny wygląd i będzie idealnym dopełnieniem całego systemu audio.

KONSTRUKCJA
System 2 - drożny
Przetworniki Dynamiczne
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-120W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 160 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 65-22000Hz
Skuteczność 90dB (2.83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 2500 Hz
OGÓLNE
Wymiary montażu mm 285x195
Głębokość montażu 82
Waga kg 2.4
Wersje wykończenia Biały
Inne skrzynka montażowa w zestawie

GŁOŚNIKI
INSTALACYJNE INDIANA LINE SQ205

Głośniki SQ 205 przeznaczone są do montażu w ścianie. Są odpowiednie do sprzętu stereo hi-fi, a także do kina domowego. Mogą pracować jako głośnik centralny, lewy albo prawy front. Ponadto nadają się do systemów kinowych, efektów przestrzennych i dystrybucji dźwięku. Dostarczona w komplecie skrzynka montażowa umożliwia montaż zarówno w ścianach z cegły, jak i w ścianach gipsowo-kartonowych.

KONSTRUKCJA
System 2 - drożny
Przetworniki Dynamiczne
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 30-60W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 130 mm
Przetwornik wysokotonowy 26 mm
Pasmo przenoszenia 75-22000Hz
Skuteczność 90dB (2.83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 3400 Hz
OGÓLNE
Wymiary montażu mm 246x159
Głębokość montażu 84
Waga kg 1.5
Wersje wykończenia Biały
Inne skrzynka montażowa w zestawie

GŁOŚNIKI
SUFOTOWE INDIANA LINE SQ250

Głośniki dedykowane do wszelkich instalacji stereo, kina domowego albo dystrybucji sygnału w systemach typu multi-room (instalacjach na wiele pomieszczeń). Całkowicie zgodne z pozostałymi typami głośników instalacyjnych firmy Indiana Line.

Wykorzystują przetwornik średnioniskotonowy o średnicy 130 mm (z serii Tesi) z przewymiarowanym magnesem, metalowym koszem, polipropylenową membraną wzmacnianą krzemianem mikowym i z korektorem fazy. Przetwornik wysokotonowy 20-mm jedwabna kopułka wysokotonowa (z serii Nota), umieszczona w wentylowaną komorze rezonansowej i napędzana magnesem neodymowym.

KONSTRUKCJA
System 2 - drożny
Przetworniki Dynamiczne, Koaksjalne
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 20-60W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 130 mm
Przetwornik wysokotonowy 20 mm
Pasmo przenoszenia 70-22000Hz
Skuteczność 90dB (2.83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 3800 Hz
OGÓLNE
Wymiary montażu mm 145
Głębokość montażu 70
Waga kg 1.3
Wersje wykończenia Biały

GŁOŚNIKI
SUFOTOWE INDIANA LINE RD 280

RD 280 to większej średnicy głośniki do zabudowy w suficie i nie tylko. Ich system mocowania ułatwia montaż zarówno ścian podsufitowych, jak i płyt kartonowo-gipsowych. Są odpowiednie do nagłaśniania pomieszczeń każdej wielkości. Nadają się zarówno do transmisji dźwięku z systemów hi-fi, jak i z kina domowego. Istnieje również możliwość montażu głośnika w ścianie.

KONSTRUKCJA
System 2 - drożny
Przetworniki Dynamiczne, Koaksjalne
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 20-70W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 210 mm
Przetwornik wysokotonowy 24 mm
Pasmo przenoszenia 48-22000Hz
Skuteczność 93 dB (2.83 V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 4000 Hz
OGÓLNE
Wymiary montażu mm 271
Głębokość montażu 103
Waga kg 1.6
Wersje wykończenia Biały

GŁOŚNIKI
SUFOTOWE INDIANA LINE RD 260

RD 260 to mniejszej średnicy głośniki do zabudowy w suficie i nie tylko. Ich system mocowania ułatwia montaż zarówno ścian podsufitowych, jak i płyt kartonowo-gipsowych. Są odpowiednie do nagłaśniania pomieszczeń każdej wielkości. Nadają się zarówno do transmisji dźwięku z systemów hi-fi, jak i z kina domowego. Istnieje również możliwość montażu głośnika w ścianie.

KONSTRUKCJA
System 2 - drożny
Przetworniki Dynamiczne, Koaksjalne
DANE TECHNICZNE
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 20-60W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 165 mm
Przetwornik wysokotonowy 24 mm
Pasmo przenoszenia 50-22000Hz
Skuteczność 92dB (2.83V/1m)
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 4000 Hz
OGÓLNE
Wymiary montażu mm 230
Głębokość montażu 105
Waga kg 1.4
Wersje wykończenia Biały

SALONY FIRMOWE

Salony działające jako ogólnopolska sieć Top Hi-Fi & Video Design oferują najszerszą na rynku gamę urządzeń audio oraz specjalistyczną pomoc doświadczonych ekspertów.

Poświęcamy wiele uwagi by urządzenia, które trafiają na półki naszych sklepów gwarantowały znakomite brzmienie, dlatego też wybór produktów firmy Indiana Line jest oczywisty – duża różnorodność konstrukcji oraz ich najwyższy poziom zaawansowania pozwalają nam spełnić szeroki zakres oczekiwań pod kątem funkcjonalności, designu i ceny.

ADRESY SALONÓW

KIM JESTEŚMY

W salonach Top Hi-Fi & Video Design nie sprzedajemy po prostu pudełek ze sprzętem. Naszym klientom oferujemy przemyślane i dobrze dobrane rozwiązania audio-wideo znakomicie dopasowane do faktycznych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Niezmiennie od ponad dwóch dekad dbamy o to, aby nasi klienci mieli pewność, że spotkają się tutaj z najwyższym standardem obsługi i zawsze będą mieli dostęp do wysokiej klasy sprzętu, który pozwoli sukcesywnie rozwijać ich pasję muzyczną.

PROFESJONALNE PREZENTACJE

Jeśli chcesz "na żywo" zobaczyć produkty firmy Indiana Line oraz ocenić ich znakomite możliwości, odwiedź jeden z 14 salonów pokazowych, w którym będzie można posłuchać tych zestawów głośnikowych w komfortowych warunkach – w towarzystwie najlepszych źródeł dźwięku, perfekcyjnych wzmacniaczy i wspaniałych kabli połączeniowych. Salony Top Hi-Fi & Video Design czekają na ciebie w największych miastach Polski i znajdziesz w nich najpełniejszą gamę produktów firmy Indiana Line.

PRZESZŁO 20 LAT DOŚWIADCZENIA, NAJLEPSI SPECJALIŚCI

Po prostu powiedz nam, czego oczekujesz, a przygotujemy dla ciebie indywidualną prezentację, podczas której zapoznasz się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje rozważany sprzęt. Nasza fachowa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że zawsze zaproponujemy ci optymalne rozwiązanie, uwzględniające twoje potrzeby, warunki wnętrza oraz dostępny budżet.

NAJLEPSZE MARKI I NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Nasza oferta obejmuje praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować dla domowej rozrywki audio-wideo oraz całkowitej satysfakcji. Jeszcze dziś odwiedź salon Top Hi-Fi & Video Design w swoim mieście i przekonaj się jak przyjemne i łatwe może być skonfigurowanie systemu do odtwarzania muzyki najwyższej jakości za pomocą zestawów głośnikowych.

14 salonów
w całej polsce

Jesteśmy znacznie bliżej niż myślisz. Nasze salony znajdziesz w wielu dużych miastach całej Polski, a dodatkowo, sklep internetowy www.tophifi.pl dostarcza oferowane przez nas produkty bezpośrednio do twojego domu. Odwiedź nas i skorzystaj.

Salony sprzedaży

Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań
Poznań
Sopot
Szczecin
Warszawa
Warszawa
Warszawa
Wrocław