Gryphon co pewien czas buduje urządzenia, które mają na celu podkreślenie potencjału tego duńskiego producenta i stają się wyznacznikiem przy rozwijaniu i udoskonalaniu kolejnych produktów. W przypadku tych bezkompromisowych konstrukcji nie ma znaczenia ani waga, ani rozmiar, ani nawet koszt ich zbudowania – liczy się tylko absolutna jakość i naturalność dźwięku. Ostatnimi modelami, które wpisują się w powyższe stwierdzenia są przedwzmacniacz Gryphon Pandora i prezentowana końcówka mocy Gryphon Mephisto. Obydwa urządzenia nadają nowe znaczenie takim terminom jak rozdzielczość, scena dźwiękowa, przejrzystość, a przede wszystkim muzykalność.


Już przy pierwszym kontakcie z modelem Mephisto możemy zwrócić uwagę na jego wzornictwo, które potwierdza przekroczenie najdalszych granic muzycznej reprodukcji i stanowi zapowiedź nieosiągalnych dotychczas emocji. Wyraziste linie radiatorów opracowanych z myślą o Mephisto, a także charakterystyczna obudowa z połyskującego szczotkowanego aluminium, są wizualnym odzwierciedleniem potencjału urządzenia. Gryphon Mephisto pracuje w czystej klasie A i dostarcza moc ciągłą RMS: 175 W/kanał przy obciążeniu 8 Ω, 350 W/kanał przy 4 Ω, a przy 2 Ω aż 700 W/kanał. Dzięki temu wzmacniacz z łatwością spełnia wymagania stawiane przez najbardziej zaawansowane i wymagające kolumny głośnikowe. Dzięki swojej potężnej budowie dual mono Mephisto jest w stanie obsługiwać potężne skoki prądu i równie łatwo czyni to przy niskich impedancjach, nie tracąc przy tym nic ze swojej swobody. Perfekcyjnie liniowa impedancja wyjściowa chroni integralność sygnału audio, bez względu na częstotliwość lub poziom sygnału. Niezrównana tolerancja na obciążenie sprawia, że wzmacniacz jest idealnym partnerem dla najdoskonalszych kolumn głośnikowych.

Projektanci Gryphona zastosowali konfigurację dual mono z niezależnymi wejściami zasilania i indywidualnymi transformatorami Holmgren. Oddzielne zasilanie doprowadzone jest zarówno do wzmacniacza jak i cyfrowych układów. W pełni regulowany stopień wzmocnienia zasilania zapewnia długotrwałą niezawodność i bezpieczeństwo. Starannie regulowane i filtrowane zasilanie usuwa szkodliwy szum wysokiej częstotliwości i skoki napięcia bez negatywnego wpływu na rezerwę prądową. Całkowite usunięcie szumu zasilania poprawia ostrość, bezpośredniość przekazu i głębię sceny dźwiękowej. Ponadto Gryphon Mephisto został zaprojektowany tak, aby zapewniać zerowe ujemne sprzężenie zwrotne, w celu spełnienia dynamicznych wymagań najlepszych analogowych i cyfrowych komponentów źródłowych. Twoja muzyka będzie prezentowana w nowymi dotąd nieznanym przez Ciebie wydaniu.

Ponadto Gryphon Mephisto wyznacza także nowy standard pod względem trwałości mechanicznej i elektrycznej, co jest m.in. konsekwencja precyzji montażu. Idealnie stałe warunki pracy dla każdego tranzystora we wszystkich stopniach wzmacniacza zapewniają jednolite parametry, bez względu na temperaturę lub poziom sygnału. Projektanci wyposażyli urządzenie w najdoskonalsze podzespoły, aby zapewnić optymalną charakterystykę elektryczną i dźwiękową, wliczając m.in. japońskie oporniki Takman, pracujące w klasie A tranzystory J-FET w buforze wejściowym, zapewniające szybkość i czystość dźwięku. Statyczne ekranowanie izoluje uzwojenia pierwotne i wtórne w dwóch masywnych transformatorach Holmgren, zaprojektowanych i wykonanych specjalnie dla Gryphona Mephisto. Dzięki wyeliminowaniu przekaźników wyjściowych, wzmacniacz zapewnia niezwykle niską impedancję wyjściową.

Gryphon Mephisto wyróżnia się nieinwazyjną, skuteczną ochroną przed przegrzaniem, zwarciem, częstotliwościami radiowymi i nieprawidłowym zasilaniem. Obwód włączający analizuje i potwierdza stan transformatora, mostek prostowniczy, zasilanie, nałądowanie kondensatorów i obwód wzmocnienia przed zaakceptowaniem jakiegokolwiek sygnału wejściowego. Ponieważ zaawansowany obwód ochronny Mephisto znajduje się poza ścieżką sygnałową, pełna ochrona nawet w najmniejszym stopniu nie wpływa na jakość dźwięku. Zakręcane terminale zostały zaprojektowane specjalnie dla Mephisto. Masywne, pozłacane złącza bezpiecznie przesyłają sygnał za pomocą kabli głośnikowych o dowolnej średnicy.

Przy wadze sięgającej niebagatelnych 108 kg Mephisto zapewnia doskonałe możliwości analityczne, które przedzierają się wprost do emocjonalnego serca nagranej muzyki. W połączeniu z równie bezkompromisowym przedwzmacniaczem Pandora oraz zaawansowanymi interkonektami i kablami głośnikowymi Gryphona, Mephisto będzie niezmiennie wyznaczał poziom jakości dźwięku także w przyszłości.

Kolejna konstrukcja Gryphona przekraczająca granice możliwości domowego audio!

Specyfikacja Gryphon Audio Mephisto

Moc wyjściowa2 x 175 W
Moc w mostku-
Ilość kanałów2
Impedancja głośników (min)2
Pasmo przenoszenia0 - 400000 Hz (-3dB)
Zniekształcenia THD< 1%, 175 W
Stosunek sygnał/szum< -83dB (A-ważony)
Pobór mocy (max)8000 W
Pobór mocy (standby)< 1 W
Wymiary (S x W x G) mm520 x 340 x 710
Waga kg108
Inne-

Opinie o Gryphon Audio Mephisto

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: