Marka: Gryphon Audio

Kalliope

Kalliope – pierwszy w historii Gryphona przetwornik cyfrowo-analogowy

Duńscy projektanci swoje najnowsze urządzenie wyposażyli w wyselekcjonowane podzespoły i innowacyjne technologie, chroniące m.in. przed jitterem i zapewniające neutralność brzmieniową. Kalliope może pochwalić się asynchroniczną konwersją częstotliwości próbkowania (210 kHz/32 bity) oraz wzbogaceniem każdego kanału w 32-bitowy przetwornik C/A ESS Sabre ES9018


Stabilność i kontrola

Najnowsza konstrukcja Gryphona korzysta z wielu zaawansowanych rozwiązań wprowadzonych przez producenta w już obecnych modelach, wliczając ścisłą konfigurację dual mono, minimalne wewnętrzne okablowanie, w pełni izolowane oddzielne zasilanie dla sekcji analogowej, cyfrowej i obwodu kontroli/wyświetlacza, a także ekskluzywne, przygotowane na zamówienie precyzyjne oscylatory kryształowe i toroidalne transformatory.

Aby zapewnić wszystkim układom nieograniczone, czyste zasilanie, uzwojenia transformatora dla sekcji cyfrowej i analogowej są fizycznie oddzielone, a czterowarstwowa płytka drukowana wykorzystuje 70 mm miedziane ścieżki w celu zagwarantowania optymalnego uziemienia, rozdziału mocy i przesyłania sygnału. Do uzyskania maksymalnej kontroli i stabilności każdy kanał analogowy w Kalliope wykorzystuje specjalny, zbudowany na zamówienie transformator toroidalny 65 VA i baterię kondensatorów o pojemności 34 000 µF.

Direct Stream Digital

Oprócz obsługi źródeł PCM o rozdzielczości do 32 bitów i częstotliwości próbkowania 384 kHz, Kalliope należy do nielicznych przetworników cyfrowo-analogowych, które są w pełni kompatybilne z formatem audio DSD (Direct Stream Digital). Ponadto przetwornik Gryphona wyposażony jest w inwerter fazy, co wynika z faktu, że niektóre urządzenia, takie jak wzmacniacze mocy a nawet nagrania, mogą przypadkowo odwrócić fazę sygnału. Kalliope umożliwia użytkownikowi poprawienie tego błędu.

Aby zapewnić wygodę i intuicyjność użytkowania, dostęp do funkcji Kalliope możliwy jest za pomocą zdalnego sterowania lub przycisków na przednim panelu, m.in. włączanie/tryb czuwania, wyciszenie, wybór wejścia, wybór filtra cyfrowego, wł./wył. konwersji częstotliwości próbkowania. Korzystając z pilota zdalnego sterowania można także regulować jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony).

Ponadto menu dostępne na przednim panelu umożliwia kontrolowanie dodatkowych funkcji, wliczając nadawanie nazw źródłom, ustawienie domyślnej jasności wyświetlacza, synchronizację zegara do użycia z zegarem zewnętrznym, tłumienie wyjścia z 0 dB (wyłączony) lub -6 dB, aby dopasować poziomy dla innych źródeł, a także wybierany przez użytkownika automatyczny tryb czuwania, który można aktywować po 30 minutach, 60 minutach, 2 godzinach lub 4 godzinach. Czytelność wskazań zwiększa próżniowy wyświetlacz fluorescencyjny.

Dobrze połączony

W dodatku do starannie wykonanych, galwanicznie izolowanych wejść cyfrowych (3 x 75 Ω BNC i 1 x 110 Ω XLR) minimalizujących jitter i szum, Kalliope wyposażony został także w cyfrowe wyjście XLR 110 Ω, dzięki czemu pozbawiony jitteru sygnał z wybranego wejścia dostępny jest dla innego urządzenia. Przetwornik Gryphona nie ma natomiast złączy gramofonowych S/PDIF, ponieważ złącze BNC jest jedynym sposobem zapewnienia prawdziwej impedancji 75 Ω dla optymalnego transferu danych.

W związku z coraz popularniejszymi komputerowymi źródłami dźwięku, Kalliope wykorzystuje najnowsze, zgodne bitowo, asynchroniczne i galwanicznie izolowane wejście USB, umożliwiające transmisję danych 384 kHz/32 bity. Ze względu na asynchroniczny tryb transferu USB, zegar taktujący Kalliope nie zostaje zsynchronizowany do zegara w komputerze. Zamiast tego niezwykle precyzyjny zegar wewnętrzny w przetwornika Gryphona kontroluje strumień danych płynących z komputera do buforu w pobliżu przetwornika C/A, eliminując główne źródło błędów taktowania.

 

Specyfikacja Gryphon Audio Kalliope

Częstotliwość próbkowania384
Współczynnik bitowy32
Pasmo przenoszenia0 - 192 000
Zniekształcenia THD< 0,007
Stosunek sygnał / szum< 118
Pobór mocy (max)54
Pobór mocy (standby)< 0,5
Wymiary (S x W x G) mm480 x 135 x 387
Waga kg10,6

Opinie o Gryphon Audio Kalliope

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: