Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT-ART1000

AT-ART1000 to efekt trzydziestu lat poszukiwania rozwiązań, które pozwolą uzyskać unikalną jakość winylowego brzmienia. Każda sztuka wykonywanej ręcznie w japońskich zakładach marki Audio-Technica wkładki typu MC ukazuje klasę, inżynieryjne mistrzostwo oraz pasję tworzenia rozwiązań dalekich od brzmieniowego kompromisu. Wkładka, którą można otrzymać jedynie w 50 wybranych miejscach świata, jest dostępna również w Top Hi-Fi & Video Design.

Audio-Technica AT-ART1000

Zaprojektowany przez legendarnego Mitsuo Miyatę, w tandemie z Yosuke Koizumim, model udowadnia, że 54 lata doświadczenia w produkcji wysokiej klasy rozwiązań audio to kapitał na wagę złota. Wystarczy wspomnieć, że idea nagrodzonej na targach CES 2017 wkładki rozwijała się tak naprawdę przez 30 lat, a za inspirację posłużył słynny model MC-L1000. Efekt? Jak stwierdził sam Yosuke Koizumi: „AT ART-1000 to prawdziwy kamień milowy w dziedzinie wkładek gramofonowych”. Patrząc na specyfikację urządzenia nie sposób nie przyznać konstruktorom racji.


Audio-Technica AT-ART1000 direct power system

AT-ART1000  to przede wszystkim unikalny system „Direct Power”. Rozwiązanie to sprawia, że sygnał nie musi już pokonywać długości igły, aby dotrzeć do cewki. W konstrukcji Direct Power System układ dwóch niemagnetycznych cewek o oporności 3 Ω znajduje się bezpośrednio nad końcówką igły. To nietypowe rozwiązanie pozwoliło na zachowanie najbardziej wysublimowanych detali brzmienia i nadanie mu niespotykanej mocy oraz imponującej charakterystyki impulsowej.

Przewodnik cewki (o średnicy 20 µm) wykonano z PCOCC – specjalnej miedzi o wewnętrznej strukturze zbudowanej z kryształków praktycznie pozbawionych poprzecznych ścian, utrudniających transmisję sygnału. Zastosowanie tego surowca sprawia, że zyskujemy praktycznie nieograniczoną zdolność transmisji sygnału audio, który – dzięki podwójnemu układowi cewek zapewnia również doskonałą separację stereo. I chociaż układ ma charakter niemagnetyczny, urządzenie pozwala uzyskać napięcie na poziomie 0.2 mV.

Audio-Technica AT-ART1000

Co więcej, boronowa konstrukcja wspornika gwarantuje wysoką precyzję prowadzenia, wyczuwalną podczas odsłuchu, natomiast liniowy szlif igły zakończonej diamentową końcówką, pozwala uzyskać bogate w tonalne niuanse brzmienie, i sprawia, że igła „zbiera” nawet najdrobniejszą porcję informacji z powierzchni rowka płyty.

Audio-Technica AT-ART1000

Efekt to doświadczenie brzmieniowe na audiofilskim poziomie – który dla konkurencyjnych producentów jeszcze długo pozostanie konstrukcyjnie niedostępny. AT-ART1000 jasno definiuje zakresy tonalne i precyzyjnie podkreśla szczegóły, zapewniając bardzo szerokie, przejrzyste oraz pełne przestrzeni brzmienie. Ubrane w bogaty detal, z realistyczne odwzorowaną sceną audio i praktycznie wyeliminowanym tłem, tak naprawdę na nowo definiuje jakość brzmienia analogowej płyty.

Audio-Technica AT-ART1000 podział wkłądek gramofonowych

Przełomową design podzespołów dopełnia  wyrafinowana konstrukcja obudowy. Stworzona z takich materiałów, jak tytan, aluminium i elastyczne polimery, zapewnia unikatową stabilność i lekkość i szczelność. Efekt – praktyczne wyeliminowanie wibracji i zachowanie unikalnego kolorytu brzmieniowego.

Sekcja Wkładki
Typ wkładki Direct Power System
Pasmo przenoszenia 15-30 000 Hz
Separacja kanałów 30dB (1kHz)
Równowaga kanałów 0.5dB (1kHz)
Pionowy kąt śledzenia 21°
Znamionowa impedancja obciążenia 30 Ω
Napięcie wyjściowe 0.2mV (1kHz, 5 cm/sec.)
Kształt igły Styk liniowy
Wspornik Lity bor
Mocowanie ½”
Ogólne
Waga kg 0.011
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Katalog
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych VM 2017 ENG - PDF [2.39M]
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych 2017 ENG - W zależności od swoich preferencji, potrzeb i możliwości finansowych użytkownik może wybrać wkładkę gramofonową MM lub MC wyposażoną w igłę ze szlifem stożkowym, eliptycznym, liniowym, Shibata lub MicroLine. W katalogu możemy zapoznać się poszczególnymi modelami z szerokiego portfolio tego japońskiego producenta. PDF [5.52M]
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych VM 2017 PL - PDF [2.68M]
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Audio-Technica katalog wkładek gramofonowych 2015 ENG - PDF [18.03M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław