Gramofon Thorens TD 240-2

Automatyczny, precyzyjny i niezwykle cichy – oto Thorens 240-2 – gramofon idealny na początek analogowej przygody.

Najważniejsze cechy:

  • w pełni automatyczna konstrukcja,
  • pracuje z prędkościami 33, 45 i 78 obr./min,
  • gotowy do pracy prosto z pudełka.
Gramofon Thorens TD 240-2

Co charakteryzuje ten niezwykły, w pełni automatyczny gramofon? Odpowiedź jest dość prosta. To przede wszystkim wysokiej jakości materiały, klasyczny wygląd i oczywiście dbałość o detale. Płyta nośna została wykonana z litego drewna, co zapewnia jej stabilność. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą zamówić urządzenie wykończone lakierem fortepianowym, bądź zdecydować się na czarną emalię lub fornir z orzecha. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej TD 240-2 zachwyca swoją ponadczasową elegancją.

Gramofon Thorens TD 240-2

Thorens to firma o ogromnym doświadczeniu w produkcji gramofonów. Scena ma bardzo dobrą głębię, a TD 240-2 nie wybrzydza w repertuarze i potrafi dobrze odtworzyć każdą płytę. To zasługa materiałów zastosowanych do budowy urządzenia. Ramię TP 19-1 to lekka konstrukcja z zawieszeniem kardanowym, cienką aluminiową belką oraz plastikową główką z wkładką AT-95E. Pokrętło regulacji siły nacisku ulokowano z boku zawieszenia. Umożliwia precyzyjne ustawienie VTF, bez poruszania przeciwwagą.

Gramofon Thorens TD 240-2

Ukłonem w stronę melomanów korzystających z płyt szelakowych jest prędkość 78 obr./min., która dopełnia te stosowane obecnie – 33 obr./min. i 45 obr./min. W TD 240-2 zmiana prędkości dokonywana jest elektronicznie. Za napęd odpowiada elektronicznie sterowany silnik prądu stałego, a w układzie anty-skatingu zastosowano rozwiązanie sprężynowe z regulacją pierścieniem. Wielu użytkowników nie będzie jednak korzystało z tej opcji, przynajmniej na początku, bowiem urządzenie zostało już skonfigurowane w fabryce i jest gotowe do użycia już w kilka minut po wyjęciu z pudełka.

Specyfikacja Thorens TD 240-2

Opinie o Thorens TD 240-2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: