Marka: Thorens

TD 103 A Piano Walnut

Thorens TD 103 A

Thorens TD 103 A to gramofon z napędem paskowym (silnik jest połączony z talerzem za pomocą paska – stąd nazwa). Za regulację obrotów silnika odpowiada moduł elektroniczny. Rozwiązanie to jest niezwykle przyjazne dla użytkownika, ponieważ niemal nie wymaga ingerencji z jego strony.

Budowa i funkcje modelu TD 103 A

Za pomocą umieszczonego z lewej strony przełącznika możemy wybierać między trzema prędkościami obrotu talerza – 33, 45 lub 78 obr./min. Dzięki temu odtworzymy bez przeszkód praktycznie każdy typ nagrań winylowych, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Model TD 103 A uzupełnia funkcja automatycznego startu, dzięki której talerz zaczyna obracać się po przesunięciu dźwigni Start. Ramię samodzielnie ustawia się na początku umieszczonej na talerzu płyty i opadając na nią rozpoczyna odtwarzanie muzyki.

W celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku zastosowano nowe ramię TP19-2. Jego konstrukcja wzorowana jest na sprawdzonych i bardzo dobrych rozwiązaniach używanych w konstrukcjach, które powstawały jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku, a więc w „złotej erze” audio. Konstruktorzy oczywiście unowocześnili i poprawili niektóre z nich. Zastosowano m.in. zaawansowane łożyskowanie ramienia, co przełożyło się na zredukowanie luzu łożyska, a co za tym idzie na precyzję prowadzenia ramienia.

Wymienny headshell i nie tylko

Producent zastosował w modelu TD 103 A wymienny headshell (element, do którego montuje się wkładkę gramofonową). Ułatwia to korzystanie z gramofonu, a także umożliwia łatwą wymianę wkładki na inną.

Gramofon dostarczany jest z wkładką Ortofon 2M Red wraz z wymienną igłą o szlifie eliptycznym. Nacisk igły na płytę powinien być ustawiony zgodnie z zaleceniami producenta wkładki. W wypadku wspomnianego modelu marki Ortofon siła nacisku wynosi od 1,6 do 2,0 g (zalecane 1,8 g). Aby precyzyjnie ustalić ten parametr, warto zaopatrzyć się w specjalistyczną wagę elektroniczną.

Komfort użytkowania

Gramofon TD 103 A wyróżnia się wygodą obsługi i jest gotowy do użytku praktycznie od razu po wyjęciu z opakowania. Wystarczy tylko umieścić talerz na osi i założyć dołączony do zestawu pasek. Czynności te są łatwe do wykonania i zwykle nie sprawiają problemów użytkownikowi.

Producent w modelu TD 103 A fabrycznie ustawił anty-skating (parametr związany z siłami odśrodkową i dośrodkową, które działają na ramię). Należy pamiętać, by nie zmieniać tego ustawienia, ponieważ jego przywrócenie możliwe jest dopiero przy pomocy płyty bezrowkowej.

TD 103 A – wykończenie

Model TD 402 DD ma w komplecie pokrywę przeciwpyłową i dostarczany jest z masywną plintą (obudową) z MDF-u. Jest ona wykończona czarnym lakierem fortepianowym lub fornirem z drewna orzechowego lakierowanym na wysoki połysk (zależnie od wersji kolorystycznej gramofonu). Eleganckie wzornictwo całej konstrukcji dopełniają gumowe nóżki ze srebrnymi pierścieniami.

 

Specyfikacja Thorens TD 103 A Piano Walnut

Opinie o Thorens TD 103 A Piano Walnut

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: