Marka: Technics

Gramofon Technics SL-1210GREGK

Special Price 7 199 zł Regular Price 7 249 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7219 zł
  • Rodzaj mechaniki gramofonu: manualny
  • Rodzaj napędu: bezpośredni
  • Obsługiwane prędkości odtwarzania: 33, 45
  • Rodzaj zamontowanego ramienia: S

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 360 zł

Sprawdź szczegóły

 

Gramofon Technics SL-1210GREGK

Debiutujący w 2016 r. model SL-1200G łączył tradycyjną technikę analogową Technicsa z zaawansowaną technologią cyfrową i wykorzystywał szereg przeprojektowanych części. Jego niesamowita wydajność dosłownie zatrzęsła rynkiem hi-fi i na nowo zdefiniowała punkt odniesienia w klasie gramofonów z napędem bezpośrednim. Wykorzystywane w SL-1200G komponenty zostały opracowane na nowo z myślą o SL-1210GR, zaczynając od bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim oraz precyzyjnej technologii sterowania silnikiem, która eliminuje efekt „zacinania”, będącego pochodną nieregularności obrotów, aż po niezwykle sztywny talerz i bardzo czułe ramię. Dzięki tym zmianom poziom wydajności wyraźnie przewyższa zwykłe standardy w tej klasie, a gramofon SL-1210GR zaprasza większą ilość entuzjastów audio do rozkoszowania się muzyką z bogatym, mocnym dźwiękiem płyt analogowych.

Technics SL-1210GREGK - gramofon

Bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim zapewniający stabilne obroty

W 1970 r. Technics wprowadził na rynek pierwszy na świecie gramofon z napędem bezpośrednim i rozwiązanie to szturmem podbiło świat. W przeciwieństwie do napędu paskowego i innych systemów, w układach z napędem bezpośrednim silnik obraca się niewielką prędkością i bezpośrednio napędza talerz. Rozwiązanie to zapewnia liczne korzyści. Należą do nich m.in. niemal całkowity brak degradacji w stosunku sygnału do szumu z powodu wibracji silnika i mechanizmów zmniejszania prędkości, a także wysoka trwałość w długim okresie, ponieważ nie wymaga wymiany części.

W 2016 r. Technics opracował dwurinikowy bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim, w którym magnesy silnika umieszczone są po obu jego stronach. Rozwiązanie to eliminowało nieregularność obrotów silnika, określaną jako „zacinanie”, która była cechą charakterystyczną systemów z napędem bezpośrednim. Silnik ten został wykorzystany w SL-1200G, który kolejny już raz spotkał się z ogromnym odzewem ze strony rynku hi-fi. SL-1200GR dziedziczy tę samą filozofię konstrukcyjną z nowo opracowanym jednowirnikowym, bezrdzeniowym silnikiem z napędem bezpośrednim, co skutkuje wyeliminowaniem zjawiska „zacinania”.

Technics SL-1210GREGK - gramofon

Wysoka precyzja sterowania silnikiem zapewniające idealne warunki do obrotu

Kontrola obrotów, która weryfikuje i koryguje precyzję pracy silnika, wykorzystuje najnowszą technologię sterowania silnikiem rozwijaną przy opracowywaniu urządzeń Blu-ray, podobnie jak w SL-1200G. Fale sinusoidalne zapisane w pamięci ROM wykorzystywane są do sterowania przebiegami przy stałej szybkości, co zapewnia płynniejszy i stabilniejszy obrót w porównaniu z użyciem prostej fali sinusoidalnej generowanej przez zewnętrzną cewkę jak w konwencjonalnym SL-1200MK5. Ponadto obwód elektryczny został dostrojony pod kątem uzyskania maksymalnej wydajności przez silnik SL-1210GR. Moment rozruchowy uzyskuje 2,2 kg x cm przy zastosowaniu tylko jednego wirnika. Projektanci osiągnęli taki sam czas rozruchu, 0,7 s (przy 33 1/3 obr./min), jak w SL-1200G.

Sztywność i tłumienie wibracji

Zastosowany w SL-1210GR talerz swoją sztywność i dobre właściwości tłumienia drgań zawdzięcza dwuwarstwowej konstrukcji z matą tłumiącą pokrywającą całą tylną powierzchnię odlewanego ciśnieniowo aluminium. Eliminuje to niepożądany rezonans, który w przeciwnym razie byłby przenoszony na płytę i negatywnie wpływał na jakość dźwięku.

Aby zwiększyć masę bezwładności i zredukować wibracje, kształt odlewanej z aluminium części został zoptymalizowany poprzez symulację. Przy 2,5 kg (wliczając gumową matę), talerz SL-1210GR jest o 0,8 kg cięższy niż ten w SL-1200MK5. Ponadto tylna powierzchnia talerza ma wzmacniające żebra, które poprawiają sztywność. Zwiększenie powierzchni styku z gumą pełniącą rolą wytłumienia zapewnia właściwości tłumiące, które są ponad dwukrotnie większe niż te w SL-1200MK5.

Technics SL-1210GREGK - gramofon

Ramię o wysokiej czułości ruchu początkowego

Ramię śledzi obrót płyty i umożliwia odczyt przy zachowaniu wysokiej precyzji, a ramię odziedziczone przez Technicsa jest tradycyjnie używanym statycznie zbalansowanym uniwersalnym ramieniem w kształcie litery S. Ramię wykorzystuje aluminiową rurkę cechującą się niesamowitą lekkością i sztywnością. Całość opiera się na zawieszeniu na przegubach. Wysoka czułość na ruch początkowych, na poziomie 5 mg lub mniej, uzyskiwana jest poprzez ręczny montaż i regulację przeprowadzaną przez wykwalifikowanych japońskich rzemieślników. Umożliwia to precyzyjne śledzenie rowków płyt. Wraz z gramofonem użytkownik otrzymuje także jeden rodzaj pomocniczego obciążnika, natomiast wkładkę można wymienić na inną w celu dopasowania do gatunku odtwarzanej muzyki lub atmosfery.

Wysokiej jakości złącza

W gramofonie projektanci zastosowali pozłacane złącza. Ponadto wewnątrz zastosowali metalową konstrukcję ekranującą, której zadaniem jest zmniejszenie wpływu zewnętrznych zakłóceń.

Sztywna podstawa i skutecznie tłumiące izolatory

SL-1210GR cechuje się wysoką sztywnością, co jest efektem zastosowania dwuwarstwowej konstrukcji łączącej tworzywo BMC z odlewanym ciśnieniowo z aluminium chassis. W izolatorach, na których opiera się korpus, projektanci wykorzystali specjalną gumę silikonową, która skutecznie tłumi drgania i wyróżnia się niezawodnością w długim okresie. Wibracje rozchodzące się w kierunku poziomy absorbowane są przez wzmocnienia za pomocą cylindrycznych rurek używających polimerów mikrokomórkowych.

Sekcja instalacyjna izolatorów wyposażona jest w pionowy mechanizm regulacji wykorzystujący śruby. Eliminuje to zjawisko „grzechotania”, które pojawia się, gdy gramofon instalowany jest na stojaku lub podobnej konstrukcji, a dodatkowo chroni przed niepożądanymi wibracjami. Ponadto precyzyjne wypoziomowanie talerza i powierzchni płyty ogranicza nieregularność obrotów powodowaną pochyleniem urządzenia, zwiększając tym samym stabilność odtwarzania płyt.  

 

 

Specyfikacja Technics Gramofon Technics SL-1210GREGK

Rodzaj mechaniki gramofonumanualny
Rodzaj napędubezpośredni
Obsługiwane prędkości odtwarzania33, 45
Rodzaj zamontowanego ramieniaS
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowynie
Wyjścia dodatkowenie
Bluetoothnie
Koszyczek (Headshell) wymiennytak
Kabel RCAgniazda
Pokrywa w zestawietak
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wyłącznik krańcowynie
Waga talerza2.5 kg; 332 mm średnicy
Pobór mocy (max)11 W
Pobór mocy (standby)0.2 W
Wymiary (S x W x G) mm453 x 173 x 372
Waga kg11.5
InneZakres regulacji ±8 %, ±16 %; Początkowy moment obrotowy 2,2 kg-cm; Charakterystyka narastania prędkości 0,7 s. od zatrzymania do 33 1/3 obr./min; Kołysanie i drżenie 0,025% W.R.M.S.; Poziom hałasu 78dB (IEC 98A ważone); Talerz gramofonu odlew aluminiowy

Opinie o Technics Gramofon Technics SL-1210GREGK

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: