Marka: Technics

Gramofon Technics SL-1200GREGS

Special Price 6 999 zł Regular Price 7 229 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7229 zł
  • Rodzaj mechaniki gramofonu: manualny
  • Rodzaj napędu: bezpośredni
  • Obsługiwane prędkości odtwarzania: 33, 45
  • Rodzaj zamontowanego ramienia: S

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 350 zł

Sprawdź szczegóły

Gramofon Technics SL-1200GREGS

Konwencjonalne gramofony analogowe spotykają się z problemem pogorszenia jakości dźwięku powodowanym przez minimalne zmiany prędkości podczas odtwarzania płyty i nierównomierność obrotów przejawiających się zjawiskiem przypominającym zacinanie się silnika. W SL-1200 projektanci zastosowali nowo opracowany napęd bezpośredni pozbawiony żelaznego rdzenia, co pozwoliło wyeliminować to niekorzystne zjawisko. Ponadto konstrukcja z dwoma wirnikami redukuje obciążenie łożyska przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego momentu obrotowego, a także minimalizuje nieznaczne wibracje występujące podczas obrotu. Te czynniki umożliwiają odtworzenie ciepłego, niesamowicie detalicznego dźwięku wyrytego w rowkach płyt winylowych.

Technics SL-1200GREGS

Wysoko precyzyjna technologia sterowania silnikiem

Projektanci wykorzystali w SL-1200 technologię sterowania silnikiem, która została opracowana na potrzeby urządzeń Blu-ray. W połączeniu z trybem przełączania napędu w zależności od stanu pracy silnika pozwala to uzyskać wysoki moment rozruchowy i stabilność przy dużej prędkości.

Trzywarstwowy talerz

Gramofon ma trójwarstwową konstrukcję ze sztywno połączonym talerzem z mosiądzu i odlewanego ciśnieniowo aluminium. Z tłumiącą matą gumową pokrywającą całą tylną powierzchnię w celu wyeliminowania niepożądanego rezonansu, całość uzyskuje niesamowitą sztywność i skuteczność tłumienia wibracji. Zapewnia to płynną stabilność obrotów i bezwładność przewyższającą SP-10MK2, gramofon z napędem bezpośrednim standardowo używany przez rozgłośnie radiowe na całym świecie, a także ponad dwukrotnie większą bezwładność niż w SL-1200MK5.

Technics SL-1200GREGS

Precyzyjna regulacja wyważenia

W przypadku nierównomiernego rozkładu ciężaru, podczas obrotu pojawiają się nadmierne wibracje lub zakłócenia, które pogarszają jakość dźwięku. Dlatego też wyważenie gramofonu przeprowadzane jest w fabryce przy użyciu specjalistycznego, precyzyjnego sprzętu do regulacji wyważenia dla każdego elementu po zmontowaniu gramofonu. Gramofony, które zostały wyregulowane, oznaczane są plakietką „Balanced”, co potwierdza przeprowadzenie regulacji.

Ramię o wysokiej czułości

Ramię gramofonu wykonane jest z lekkiego magnezu, cechującego się wysokim efektem tłumienia, a proces ciągnienia na zimno poprawia charakterystykę materiału i zapewnia wymaganą wysoką precyzję. Wysoką czułość ruchu początkowego uzyskuje się poprzez zastosowanie tradycyjnej konstrukcji przegubowej Technics z osiami obrotu (pionową i poziomą) przecinającymi się w centralnym punkcie, a także niezwykle precyzyjnych łożysk wykorzystujących obudowy poddane obróbce skrawaniem.

Technics SL-1200GREGS

Czterowarstwowa konstrukcja podstawy

Górny panel z czystego aluminium o grubości 10 mm został dodany do trzywarstwowej konstrukcji z odlewanego aluminium, tworzywa BMC oraz wytrzymałej gumy w modelu SL-1200MK5. Ta czterowarstwowa konstrukcja łączy wysoką sztywność z wysokiej jakości wykończeniem oraz fakturą.

Wysokiej jakości złącza

Zastosowanie wyfrezowanych z mosiądzu, pozłacanych złączy i terminali uziemienia chroni przed pogorszeniem jakości dźwięku i jednocześnie ułatwia podłączanie oraz odłączanie kabli. Korzyści przynosi także zastosowanie metalowej konstrukcji ekranującej wewnątrz obudowy, która redukuje wpływ zewnętrznych zakłóceń.

Specyfikacja Technics Gramofon Technics SL-1200GREGS

Rodzaj mechaniki gramofonumanualny
Rodzaj napędubezpośredni
Obsługiwane prędkości odtwarzania33, 45
Rodzaj zamontowanego ramieniaS
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowynie
Wyjścia dodatkowenie
Bluetoothnie
Koszyczek (Headshell) wymiennytak
Kabel RCAgniazda
Pokrywa w zestawietak
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wyłącznik krańcowynie
Typ wkładkiBez wkładki
Waga talerza2.5 kg; 332 mm średnicy
Pobór mocy (max)11 W
Pobór mocy (standby)0.2 W
Wymiary (S x W x G) mm453 x 173 x 372
Waga kg11.5
InneZakres regulacji ±8 %, ±16 %; Początkowy moment obrotowy 2,2 kg-cm; Charakterystyka narastania prędkości 0,7 s. od zatrzymania do 33 1/3 obr./min; Kołysanie i drżenie 0,025% W.R.M.S.; Poziom hałasu 78dB (IEC 98A ważone); Talerz gramofonu odlew aluminiowy

Opinie o Technics Gramofon Technics SL-1200GREGS

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: