Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Gramofon Technics SL-1200GREGS

Konwencjonalne gramofony analogowe spotykają się z problemem pogorszenia jakości dźwięku powodowanym przez minimalne zmiany prędkości podczas odtwarzania płyty i nierównomierność obrotów przejawiających się zjawiskiem przypominającym zacinanie się silnika. W SL-1200 projektanci zastosowali nowo opracowany napęd bezpośredni pozbawiony żelaznego rdzenia, co pozwoliło wyeliminować to niekorzystne zjawisko. Ponadto konstrukcja z dwoma wirnikami redukuje obciążenie łożyska przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego momentu obrotowego, a także minimalizuje nieznaczne wibracje występujące podczas obrotu. Te czynniki umożliwiają odtworzenie ciepłego, niesamowicie detalicznego dźwięku wyrytego w rowkach płyt winylowych.

Technics SL-1200GREGS

Wysoko precyzyjna technologia sterowania silnikiem

Projektanci wykorzystali w SL-1200 technologię sterowania silnikiem, która została opracowana na potrzeby urządzeń Blu-ray. W połączeniu z trybem przełączania napędu w zależności od stanu pracy silnika pozwala to uzyskać wysoki moment rozruchowy i stabilność przy dużej prędkości.

Trzywarstwowy talerz

Gramofon ma trójwarstwową konstrukcję ze sztywno połączonym talerzem z mosiądzu i odlewanego ciśnieniowo aluminium. Z tłumiącą matą gumową pokrywającą całą tylną powierzchnię w celu wyeliminowania niepożądanego rezonansu, całość uzyskuje niesamowitą sztywność i skuteczność tłumienia wibracji. Zapewnia to płynną stabilność obrotów i bezwładność przewyższającą SP-10MK2, gramofon z napędem bezpośrednim standardowo używany przez rozgłośnie radiowe na całym świecie, a także ponad dwukrotnie większą bezwładność niż w SL-1200MK5.

Technics SL-1200GREGS

Precyzyjna regulacja wyważenia

W przypadku nierównomiernego rozkładu ciężaru, podczas obrotu pojawiają się nadmierne wibracje lub zakłócenia, które pogarszają jakość dźwięku. Dlatego też wyważenie gramofonu przeprowadzane jest w fabryce przy użyciu specjalistycznego, precyzyjnego sprzętu do regulacji wyważenia dla każdego elementu po zmontowaniu gramofonu. Gramofony, które zostały wyregulowane, oznaczane są plakietką „Balanced”, co potwierdza przeprowadzenie regulacji.

Ramię o wysokiej czułości

Ramię gramofonu wykonane jest z lekkiego magnezu, cechującego się wysokim efektem tłumienia, a proces ciągnienia na zimno poprawia charakterystykę materiału i zapewnia wymaganą wysoką precyzję. Wysoką czułość ruchu początkowego uzyskuje się poprzez zastosowanie tradycyjnej konstrukcji przegubowej Technics z osiami obrotu (pionową i poziomą) przecinającymi się w centralnym punkcie, a także niezwykle precyzyjnych łożysk wykorzystujących obudowy poddane obróbce skrawaniem.

Technics SL-1200GREGS

Czterowarstwowa konstrukcja podstawy

Górny panel z czystego aluminium o grubości 10 mm został dodany do trzywarstwowej konstrukcji z odlewanego aluminium, tworzywa BMC oraz wytrzymałej gumy w modelu SL-1200MK5. Ta czterowarstwowa konstrukcja łączy wysoką sztywność z wysokiej jakości wykończeniem oraz fakturą.

Wysokiej jakości złącza

Zastosowanie wyfrezowanych z mosiądzu, pozłacanych złączy i terminali uziemienia chroni przed pogorszeniem jakości dźwięku i jednocześnie ułatwia podłączanie oraz odłączanie kabli. Korzyści przynosi także zastosowanie metalowej konstrukcji ekranującej wewnątrz obudowy, która redukuje wpływ zewnętrznych zakłóceń.

Rodzaj mechaniki gramofonumanualny
Rodzaj napędubezpośredni
Obsługiwane prędkości odtwarzania33, 45
Rodzaj zamontowanego ramieniaS
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowynie
Wyjścia dodatkowenie
Koszyczek (Headshell) wymiennytak
Kabel RCAgniazda
Pokrywa w zestawietak
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wyłącznik krańcowynie
Typ wkładkiBez wkładki
Waga talerza2.5 kg; 332 mm średnicy
Pobór mocy (max)11 W
Pobór mocy (standby)0.2 W
Wymiary (S x W x G) mm453 x 173 x 372
Waga kg11.5
InneZakres regulacji ±8 %, ±16 %; Początkowy moment obrotowy 2,2 kg-cm; Charakterystyka narastania prędkości 0,7 s. od zatrzymania do 33 1/3 obr./min; Kołysanie i drżenie 0,025% W.R.M.S.; Poziom hałasu 78dB (IEC 98A ważone); Talerz gramofonu odlew aluminiowy

Marka: Technics

Gramofon Technics SL-1200GREGS

6 449 zł
/ sztuka
  • Rodzaj mechaniki gramofonu: manualny
  • Rodzaj napędu: bezpośredni
  • Obsługiwane prędkości odtwarzania: 33, 45
  • Rodzaj zamontowanego ramienia: S

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 322 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: