Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Elac Miracord 70

Miracord 70 – najnowszy gramofon firmy ELAC, który dzięki rozwiązaniom technicznym wywodzącym się z topowego modelu Miracord 90 zapewnia wysokiej jakości dźwięk, zachowując bardzo atrakcyjny poziom cenowy.

Najważniejsze cechy:

  • Aluminiowe ramię z wkładką Audio-Technica AT95E
  • Paskowy napęd, anty-skating
  • Masywna podstawa z MDF-u
  • Ważący 2,6 kg szklany talerz
  • Czarne wykończenie na wysoki połysk

Elac Miracord 70

W pełni manualny gramofon ELAC Miracord 70 jest odpowiedzią firmy na potrzeby klientów poszukających urządzenia doskonale i wiernie  odtwarzającego dźwięk z winylowych krążków. Stąd zastosowanie w tym modelu rozwiązań z jubileuszowego i zarazem szczytowego modelu niemieckiej firmy – Miracord 90.

Bazą dla Miracorda 70 jest gruba płyta MDF, ograniczająca do minimum możliwość wystąpienia wibracji, pokryta czarną błyszczącą powłoką. , w której otoczenie odbija się jak w czarnym lustrze. Talerz wykonano z czarnego szkła sodowo-wapniowego, a jego waga wynosi 2,6 kilograma.

Elac Miracord 70

Za napęd odpowiada silnik Premotec, cechujący się dużym momentem obrotowym, który poprzez pasek przekazuje swoją moc w bardzo płynny sposób. Aluminiowe ramię wyposażono we wkładkę MM Audio-Technica AT95E, odpowiadającą za wierne odtwarzanie dźwięku zapisanego na winylowej płycie.

Wynosząca 11 kilogramów masa gramofonu wraz ze znanym z modelu Miracord 90 rozwiązaniem, czyli podwójnie odprzęgniętym od płyty nośnej i ramienia silnikiem, eliminuje ryzyko wystąpienia niepożądanych zniekształceń dźwięku spowodowanych zewnętrznymi wibracjami.

Elac Miracord 70

W rezultacie zastosowanych rozwiązań, materiałów i komponentów elektronicznych powstała konstrukcja, która zaspokoi estetyczne i muzyczne gusty osób przykładających wyjątkową wagę do wysokiej jakości – w każdej dziedzinie.

Sekcja ramienia
Typ ramienia Klasyczne
Typ wkładki MM
Odczyt płyty Nie
Pasmo przenoszenia 20 - 20 000 Hz
Poziom wyjścia 3,5 mV
Sekcja napędu
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45
Waga talerza 2,6 kg
Przeniesienie napędu Pasek
Inne
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Nie
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 465 x 140 x 365
Waga kg 11
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Katalog
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław