Marka: AVM

Rotation R 5.3

AVM Rotation R 5.3

Rotation R 5.3 jest bardziej zaawansowaną konstrukcją o obsłudze manualnej spośród dwóch gramofonów oferowanych przez AVM.

Najważniejsze cechy:

  • paskowy napęd Elipso Centric,
  • 10-calowe ramię zawieszone na przegubie Cardana,
  • dwie prędkości ( 33 1/3 lub 45 obr./min),
  • akrylowa pokrywa z zestawie.

AVM Rotation R 5.3

Urządzenie wykorzystuje paskowy napęd Elipso Centric i masywną, kompozytową podstawę z płyty HDF o grubości 60 mm i z aluminiowym pokryciem. Aby zapewnić skuteczną izolację od zewnętrznych wibracji gramofon spoczywa na tłumiących drgania nóżkach, które dodatkowo wyposażone są w regulację wysokości.

Gramofon wyposażony jest w 10-calowe ramię AVM wykonane z polerowanego aluminium, zawieszone na przegubie Cardana. Uwagę przykuwa także podświetlany na niebiesko talerz – użytkownik może dwustopniowo regulować jasność podświetlenia lub całkowicie je wyłączyć. Talerz wprawiany jest w ruch przez napęd ze sprężynowym zawieszeniem i może obracać się z jedną z dwóch prędkości: 33 1/3 lub 45 obr./min.

Użytkownik wraz z gramofonem Rotation R 5.3 otrzymuje akrylową pokrywę przeciwpyłową (zdejmowaną) oraz zewnętrzny zasilacz. Urządzenie dostarczane jest bez wkładki, dzięki czemu można zastosować model zgodny z preferencjami właściciela gramofonu.

 

Recenzje:

R 5.3 to spełnienie marzeń. Jakość produkcji nie może być lepsza i piękniejsza, a ramię musi inspirować każdego winylowego fana. Pozostaje tylko kwestia idealnego odbioru. Wszystko jest tu możliwe - R 5.3 nie ustanawia żadnych ograniczeń. Wielka AVM spełniła się realizując to marzenie. ”

Andreas Günther · Audio · 12/2018


Gramofonowy debiut AVM od razu ustanawia wzorzec. I to nie tylko ze względu na niebieskie światło talerza. R 5.3 jest tak wyszukany, jak inteligentnie zaprojektowany i błyszczący dzięki inteligentnym szczegółowym rozwiązaniom. Rezultatem jest zdecydowanie rozwinięty, dojrzały i pod każdym względem wysokiej klasy dźwięk. Gratulacje! ”

Matthias Böde · Stereo · 11/2018


„R 5.3, AVM - wizualnie marzenie i pod względem dźwiękowym absolutnie najwyższy poziom, który sprosta każdemu porównaniu. Wykwintna podstawa napędu i najwyższej klasy ramię oferują doskonałe warunki pracy dla perfekcyjnego odbioru. Doskonały gramofon dla prawdziwych winylowych maniaków, ale także nieskomplikowany napęd dla tych, którzy chcą iść prosto na szczyt.”

Roland Kraft · Stereoplay · 02/2019


Specyfikacja AVM Rotation R 5.3

Rodzaj mechaniki gramofonumanualny
Rodzaj napędupaskowy
Obsługiwane prędkości odtwarzania33, 45
Rodzaj zamontowanego ramieniaproste
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowynie
Wyjścia dodatkowenie
Koszyczek (Headshell) wymiennynie
Kabel RCAgniazda
Pokrywa w zestawietak
Zasilaniezewnętrzne (zasilacz)
Wyłącznik krańcowynie
Stosunek sygnał/szum-72 dB
Waga talerza5 kg
Wymiary (S x W x G) mm470 x 390 x 175
Waga kg17

Opinie o AVM Rotation R 5.3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: