Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT-ART9

Model AT-ART9 jest flagową wkładką MC Audio-Technica, wyposażoną w bardzo wysokiej jakości układ magnetyczny. AT-ART9 dziedziczy podstawową konstrukcję magnetyczną po wkładce AT50ANV i dostarcza najwyższej jakości dźwięk, wykorzystując system drgający z modelu AT-OC9/III. Neodymowy magnes i jarzmo wykonane z premenduru znacząco zwiększają energię magnetyczną.

Obudowa ma konstrukcję hybrydową, dzięki czemu redukuje niepożądany rezonans. Część obudowy wykonana jest z aluminium, pokrywa z twardego plastiku. Połączenie tych dwóch materiałów rozprasza niekorzystny rezonans, gwarantując czyste, wysokiej jakości brzmienie. Aluminiowa podstawa, na której opiera się układ magnetyczny i system drgający, gwarantuje stabilność podczas odtwarzania.

Projektanci wkładki AT-ART9 w prawym i lewym kanale zastosowali niezależne cewki cylindryczne. Taki układ gwarantuje doskonałą separację i umożliwia dostarczenie czystego i pozbawionego zakłóceń dźwięku. Dalsze wyeliminowanie zniekształceń jest zasługą dwóch cewek, które patrząc od strony igły przypominają odwróconą literę V.

Model AT-ART9 wykorzystuje igłę ze specjalnym stykiem liniowym oraz wspornik o średnicy0,26 mm, wykonany z litego boru. Pozwala to na precyzyjny przekaz sygnałów muzycznych, odczytanych przez igłę, do ruchomych cewek.

Jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem budowy każdej wkładki gramofonowej jest igła odpowiadająca za odczytywanie sygnału zapisanego w rowku płyty gramofonowej. W zależności od zastosowanego profilu zakończenia igły może ona odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. Poniższe zestawienie obrazuje podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Specyfikacja Audio-Technica AT-ART9

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia15 - 50 000 Hz
Separacja kanałów30 dB
Równowaga kanałów0,5 dB
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążeniakΩ
Induktancja cewki25 mH
Napięcie wyjściowemV
Szlif igłyliniowy
WspornikLity bor
Mocowanie½”
Waga kg0.0085

Opinie o Audio-Technica AT-ART9

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: