Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT-ART7

Konstrukcja wkładki Audio-Technica AT-ART7 opiera się na modelu AT50ANV. Projektanci pozostawili podstawową konstrukcję z niemagnetycznym rdzeniem, ale zmienili karkas cewki, który w miejsce czystego tytanu wykorzystuje nowo opracowany, uformowany wtryskowo polimer ciekłokrystaliczny. Ponadto AT-ART7 wyróżnia się także zmniejszoną wagą systemu drgającego w porównaniu z modelem AT50ANV i przekonuje naturalnością i czystością brzmienia oraz zdolnością do ekspresji trójwymiarowych pól dźwięku. Wkładka cechuje się stosunkowo wysokim poziomem napięcia wyjściowego (0,12 mV) jak na wkładkę z niemagnetycznym rdzeniem.

O wyborze polimeru ciekłokrystalicznego, z którego wykonano karkas cewki, zadecydowały zalety materiału: ekstremalna wytrzymałość mechaniczna i unikatowe właściwości, które zwiększają wytrzymałość mechaniczną wtedy, kiedy produkt staje się cieńszy. Dlatego ten materiał jest najlepszą opcją w przypadku systemu drgającego wkładki. Polimer ciekłokrystaliczny cechuje się wysoką intensywnością pochłania drgań, zapewniając wysoką jakość dźwięku poprzez hamowania powstawania niepożądanych wibracji pochodzących z energii elektrycznej.


Wkładka gramofonowa Audio-Technica AT-ART7 wyróżnia się także nowo opracowanym układem magnetycznym, zwiększającym energię magnetyczną. Układ wykorzystuje duży magnes neodymowy o około dwukrotnie większej objętości w porównaniu z rdzeniami ferrytowymi stosowanymi w konwencjonalnych wkładkach MC firmy Audio-Technica. Nowy projekt obejmuje także wykonane z permenduru elementy układu magnetycznego – wszystko po to, aby zmaksymalizować intensywność pola magnetycznego. Obwód magnetyczny zwiększa możliwości w zakresie odtwarzania średnich i niskich częstotliwości, co jest słabym punktem konwencjonalnych rdzeni niemagnetycznych. Zwiększa to dokładność odpowiedzi częstotliwościowej.

Model AT-ART7 wykorzystuje igłę ze specjalnym stykiem liniowym oraz wspornik o średnicy 0,26 mm, wykonany z litego boru. Pozwala to na precyzyjny przekaz sygnałów muzycznych, odczytanych przez igłę, do ruchomych cewek.  Podstawa, na której opiera się układ magnetyczny i system drgający, wykonana jest z aluminium. Materiał ten pełni rolę solidnego oparcia, gwarantującego stabilność odtwarzania. 

Jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem budowy każdej wkładki gramofonowej jest igła odpowiadająca za odczytywanie sygnału zapisanego w rowku płyty gramofonowej. W zależności od zastosowanego profilu zakończenia igły może ona odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. Poniższe zestawienie obrazuje podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Podział wkładek Audio-Technica ze względu na wielkość i kształt końcówki igły oraz powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej

Specyfikacja Audio-Technica AT-ART7

Typ wkładkiNiemagnetyczny rdzeń MC
Pasmo przenoszenia15 - 50 000 Hz
Separacja kanałów30 dB
Równowaga kanałów0,5 dB
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążeniakΩ
Induktancja cewki25 mH
Napięcie wyjściowe0,12 mV
Szlif igłyliniowy
WspornikLity bor
Mocowanie½”
Waga kg0.0085

Opinie o Audio-Technica AT-ART7

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: