Kategoria

Soundbary i głośniki do telewizora

jaki soundbar wybrać

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 22

 1. Bestseller
  Dione

  Dione

  Devialet
  Soundbary
  8 999 zł
  ciemnoszary
 2. Bestseller
  SR-B40A

  SR-B40A

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 999 zł Regular Price 2 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2199 zł
  czarny
 3. Supercena Nowość
  SR-X50A

  SR-X50A

  Yamaha
  Soundbary
  As low as 2 999 zł Regular Price 4 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3499 zł
 4. Nowość
  SR-B30A

  SR-B30A

  Yamaha
  Soundbary
  1 649 zł
  czarny
 5. Bowers & Wilkins Formation Bar

  Formation Bar

  Bowers & Wilkins
  Soundbary
  Special Price 5 129 zł Regular Price 5 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5129 zł
  czarny mat
 6. Nowość
  SR-X40A

  SR-X40A

  Yamaha
  Soundbary
  As low as 2 299 zł Regular Price 2 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2128 zł
 7. Arc

  Arc

  Sonos
  Soundbary
  As low as 4 349 zł Regular Price 4 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3749 zł
 8. Beam (Gen 2)

  Beam (Gen 2)

  Sonos
  Soundbary
  As low as 2 149 zł Regular Price 2 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2049 zł
 9. Supercena
  SR-B20A

  SR-B20A

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 899 zł Regular Price 1 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 849 zł
 10. Supercena
  YAS-108

  YAS-108

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 789 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1299 zł
  czarny mat
 11. YAS-109

  YAS-109

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 199 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 888 zł
 12. Supercena Bestseller
  Yamaha YAS-209

  YAS-209

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 276 zł Regular Price 2 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1280 zł
  czarny
 13. Supercena
  klang bar5 mr + sub5 + 2 x klang mr1
  Special Price 8 596 zł Regular Price 11 397 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9299 zł
 14. Supercena
  Yamaha YAS-106

  YAS-106

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 770 zł Regular Price 1 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1099 zł
  czarny mat
 15. Supercena
  Yamaha YAS-207

  YAS-207

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 299 zł Regular Price 1 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1399 zł
 16. Supercena
  SOUND 3450

  SOUND 3450

  Vogel`s
  Soundbary
  Special Price 329 zł Regular Price 430 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 429.99 zł
 17. Supercena
  SR-C20A

  SR-C20A

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 799 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 749 zł
 18. Supercena
  Panorama 3

  Panorama 3

  Bowers & Wilkins
  Soundbary
  Special Price 3 199 zł Regular Price 4 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2889 zł
  czarny
 19. klang bar5 mr + sub5 basalt grey
  Special Price 6 799 zł Regular Price 7 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7999 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 22

Soundbary – listwy głośnikowe pod telewizor

Soundbary to niezwykle wszechstronne i funkcjonalne urządzenia. Dzięki nim możemy cieszyć się odtwarzaniem wielokanałowego dźwięku przestrzennego. A wszystko to bez konieczności instalowania rozbudowanego, wieloelementowego systemu nagłośnieniowego. W zależności od naszych wymagań możemy zdecydować się na nieco inny model soundbara. Prostsze i tańsze konstrukcje obsługują wyłącznie dźwięk virtual surround poprzez system stereo. I tak zwykle przewyższa on jakością ten, zapewniany przez telewizory. Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybierać spośród całej gamy zaawansowanych technicznie soundbarów. Są kompatybilne z rozmaitymi systemami dźwięku przestrzennego, włączając w to m.in. Dolby Atmos. Producenci wyposażają tego typu sprzęt w szereg funkcji sieciowych i multimedialnych. Głośniki zewnętrzne do telewizora to świetne rozwiązanie dla wymagających użytkowników!

Devialet Dione z Dolby Atmos - moc całkowita tego modelu jest imponująca

Soundbary aktywne i pasywne – do telewizora i nie tylko

Soundbar to dodatkowy głośnik do telewizora (listwa głośnikowa), charakteryzujący się szeroką obudową w kształcie prostokąta, który gwarantuje lepsze wrażenia dźwiękowe niż małych rozmiarów głośniki fabrycznie wbudowywane w odbiorniki z płaskimi ekranami. W mniejszych wnętrzach soundbar może zastąpić duże kolumny głośnikowe do telewizora, które mogłyby niepotrzebnie przytłaczać pomieszczenie.

Najpopularniejsze i najczęściej spotykane na rynku modele soundbarów to konstrukcje aktywne, a więc z wbudowanym wzmacniaczem i innymi podzespołami, jak np. przetwornik cyfrowo-analogowy czy streamer. Możesz spotkać się również z określeniem „soundbar pasywny”. Modele tego typu przypominają klasyczną kolumnę głośnikową. Ma ona jednak formę podłużnej belki i obsługuje zwykle trzy kanały audio – lewy, centralny i prawy. Soundbar pasywny wymaga jednak podłączenia do zewnętrznego urządzenia wzmacniającego sygnał audio, np. amplitunera wielokanałowego lub procesora z wielokanałową końcówką mocy.

sonos obsługuje amazon alexa, multi room music, dolby digital plus, asystent google, najniższa cena

Innym określeniem, z jakim możesz spotkać się w wypadku soundbarów do telewizora, jest „projektor dźwięku”. Tym mianem przyjęło się nazywać najbardziej zaawansowane, wielogłośnikowe i wielokanałowe konstrukcje. Ich cechą szczególną jest to, że otaczają słuchaczy prawdziwym dźwiękiem przestrzennym, wykorzystując do tego zaledwie jedno urządzenie audio.

Soundbary bezprzewodowe

Bezprzewodowy głośnik pod telewizor to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym przede wszystkim zależy na zmniejszeniu liczby kabli. Przewody mogą bowiem niepotrzebnie szpecić pomieszczenie. Tego rodzaju głośniki do TV łączy się z lokalną siecią internetową za pomocą Wi-Fi. Rezygnacja z dodatkowego okablowania zapewnia również większą swobodę w wyborze miejsca na ustawienie głośnika, w którym do komunikacji wykorzystywana jest łączność bezprzewodowa.

Soundbary przewodowe

Przewodowe głośniki pod TV umożliwiają podłączenie do lokalnej sieci internetowej z wykorzystaniem złącza Ethernet. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku soundbarów bezprzewodowych, wykorzystując przewodowy głośnik do telewizora możesz m.in. odtwarzać audio z serwisów streamingowych. W niektórych modelach rozwiązanie to może być dostępne po aktualizacji oprogramowania, którą można przeprowadzić przez USB lub po podłączeniu sprzętu do Internetu.

Modele z Bluetooth

Jeżeli cenisz sobie funkcjonalne rozwiązania, zwróć uwagę na głośniki do telewizora z Bluetooth. Moduł Bluetooth umożliwi Ci odtwarzanie muzyki cyfrowej bezpośrednio z Twojego komputera lub smartfona, co jest przydatną opcją dla każdego melomana. Głośniki do telewizora, które pozwalają na bezprzewodowy streaming utworów muzycznych to przede wszystkim gwarancja komfortu – podczas odtwarzania nie musisz podłączać do soundbarów z Bluetooth kolejnych przewodów, które z uwagi na długość mają ograniczony zasięg. Niektóre soundbary (dodatkowe głośniki do TV) obsługują dwukierunkową łączność Bluetooth. Umożliwia to przesyłanie sygnału stereo przez urządzenie bezpośrednio np. do słuchawek bezprzewodowych.

w zależności od modelu soundbara liczba kanałów obsługiwanych przez urządzenie jest różna

Soundbary, czyli głośniki do telewizora z wbudowanym wzmacniaczem

Kupując głośniki do TV soundbar, warto mieć na uwadze różnorodne cechy tego typu urządzeń. Wszystko po to, aby po zakupie urządzenie jak najlepiej spełniało swoje zadanie, a jednocześnie zapewniało odpowiednie brzmienie i komfort obsługi. Na rynku znajdziesz zarówno pojedyncze soundbary, jak i zestawy głośników do telewizora, w których skład wchodzą również subwoofery, komponowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

Gotowy zestaw głośników do TV to doskonała opcja dla osób, które z uwagi na brak wiedzy lub doświadczenia nie chcą samodzielnie dobierać poszczególnych komponentów układu. Pamiętaj jednak, że zestaw głośników pod telewizor nie powinien przytłaczać swoją wielkością pomieszczenia odsłuchowego. Przy wyborze soundbarów, które mają służyć jako dodatkowe głośniki do telewizora, zwróć uwagę na różnorodne aspekty, o których wspominamy poniżej.

Dostępne złącza

Głośnik zewnętrzny do telewizora może być wyposażany w różnego typu złącza analogowe i cyfrowe, które pozwalają im na współpracę z różnorodnym sprzętem. Na przykład soundbar Yamaha SR-B20A wyposażony jest w dwa złącza optyczne, wyjście HDMI z ARC (od ang. Audio Return Channel) i wyjście na zewnętrzny subwoofer aktywny. Soundbar ten ma również złącze USB, ale służy ono wyłącznie do aktualizacji sprzętu. W niektórych modelach soundbarów oprócz wyjścia dostępne są także wejścia HDMI oraz złącza cyfrowe koaksjalne i analogowe wejścia audio jack 3,5 mm lub 2 x RCA.

Sterowanie soundbarem

W zestawie z soundbarem często znajduje się pilot zdalnego sterowania. Dzięki kompatybilności z HDMI CEC podstawowe funkcje soundbara obsługującego to rozwiązanie możemy też obsługiwać za pomocą tego samego pilota, co współpracujący z nim telewizor. Modele, które mają możliwość podłączenia do Internetu lub Bluetooth, mogą być obsługiwane także za pośrednictwem smartfona lub tabletu i kompatybilnej aplikacji mobilnej.

Kompatybilność z systemem multiroom

Dzięki niektórym modelom soundbarów użytkownik może czerpać korzyści z obsługi systemu nagłośnienia strefowego, takiego jak np. MusicCast czy BluOS. Tego typu sprzęt może być obsługiwany zdalnie, za pomocą tabletu lub smartfona z kompatybilną aplikacją mobilną. Rozwiązanie to obsługują np. wybrane modele soundbarów Yamaha i Bluesound. Z systemem MusicCast jest kompatybilny m.in. model MusicCast Bar 40. Z kolei system multiroom BluOS obsługuje np. model Pulse Soundbar+.

Wzornictwo soundbarów

Przy wyborze soundbara nie bez znaczenia jest jego design. Producenci i projektanci i w tym aspekcie stają na wysokości zadania, aby oferowane przez nich modele były dopasowane pod względem wzornictwa do dostępnych obecnie na rynku telewizorów wielkoekranowych. Stąd też nie tylko róże długości listew soundbarowych, ale także różnorodna ich kolorystyka. Mimo iż niepodważalnie króluje w tym wypadku czerń, to niektóre modele dostępne są także np. w kolorze białym (np. Bluesound Pulse SOUNDBAR+). Zestaw głośników do telewizora wizualnie dopasuj do aranżacji wnętrza.

dekodery dźwięku dolby audio i dolby digital surround, sounbar Yamaha, który zajmuje mniej miejsca

Odpowiednio dobrana listwa głośnikowa do telewizora, mimo swojej kompaktowej wielkości, może z powodzeniem zapewnić głębie przestrzennego brzmienia. Zaawansowane technologicznie soundbary są w stanie zagwarantować użytkownikowi wrażenia dźwiękowe, które dotychczas były dostępne wyłącznie posiadaczom rozbudowanych systemów głośnikowych. Dzięki jednemu, niewielkiemu urządzeniu możesz więc zyskać wysokiej jakości nagłośnienie do telewizora, które nie zajmie wiele miejsca w Twoim wnętrzu.

Czy wybór soundbara to pójście na kompromis?

Dodatkowe głośniki do telewizora w formie soundbarów to pewnego rodzaju kompromis między jakością brzmienia oraz rozmiarem urządzeń. Wybierając tego rodzaju dodatkowe głośniki do TV, możesz w prosty sposób podnieść jakość dźwięku, nawet jeżeli nie dysponujesz dużą przestrzenią. Soundbar nie jest jednak tym samym, co kino domowe – to budżetowa opcja dla użytkowników, którzy szukają gotowego do użytku rozwiązania, bez konieczności przemeblowywania pomieszczenia. Głośnik zewnętrzny do telewizora w formie soundbarów sprawdzi się również w niewielkich wnętrzach, w których zestaw kina domowego nie byłby w stanie rozwinąć pełni swoich możliwości.

wybierając soundbar koncentrujemy się nie tylko na jakości dźwięku, ale też na tym jak wygląda urządzenie

Soundbary – pytania i odpowiedzi (FAQ)

Co oznacza soundbar?

Słowo „soundbar” pochodzi z języka angielskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza „listwę dźwiękową”. Jest to nawiązanie do charakterystycznej, podłużnej konstrukcji tego urządzenia, dzięki której możemy je wygodnie ustawić np. na szafce RTV pod telewizorem, nie zasłaniając ekranu lub zawiesić na ścianie z wykorzystaniem odpowiednich uchwytów i innych akcesoriów montażowych.

Gdzie powinien być soundbar?

Nie ma jednoznacznych wytycznych, co do tego, w jakim miejscu względem ekranu powinno się instalować soundbar. Ze względów czysto praktycznych urządzenie to z reguły kładziemy na szafce RTV czy meblościance tuż pod telewizorem, który również jest na niej ustawiony. Jeśli ekran telewizora jest zawieszony na ścianie, szczególnie jeżeli znajduje się on nieco wyżej, wtedy dla zachowania spójności dźwięku i obrazu warto również soundbar zamontować na ścianie w niewielkiej odległości pod ekranem.

Czy soundbar jest dobry do muzyki?

Soundbar doskonale sprawdzi się nie tylko do odtwarzania dźwięku z filmów i seriali, ale także do słuchania muzyki. Wysokiej jakości modele mogą zabrzmieć nie tylko lepiej niż głośniki wbudowane w telewizor, ale nawet lepiej niż niektóre budżetowe systemy stereo. Wykorzystywane zaawansowane przetworniki elektroakustyczne i odpowiednie dekodery dźwięku, a także rozmaite systemy kalibracji sprawiają, że niektóre systemy dwukanałowe mogą tylko pozazdrościć brzmienia soundbarom.

Czy warto kupić soundbar bez subwoofera?

Wiele zależy od preferencji użytkownika odnośnie do brzmienia, a także od wielkości pomieszczenia, w którym ma zostać zainstalowany soundbar. W mniejszych wnętrzach soundbar bez subwoofera również sprawdzi się doskonale. Jeśli jednak chcemy, aby filmowe efekty dźwiękowe były odtwarzane na odpowiednim poziomie, wówczas – zwłaszcza w wypadku tańszych i mniej zaawansowanych modeli – warto zwrócić uwagę, czy soundbar ma możliwość współpracy z zewnętrznym subwooferem.

Co lepsze głośnik czy soundbar?

Zarówno jedno jak i drugie urządzenie wydajnie poprawi brzmienie dźwięku w porównaniu z tym odtwarzanym przez telewizor. Para aktywnych głośników stereo nie obsłuży jednak różnorodnych systemów dźwięku przestrzennego, które z kolei może wspierać soundbar. Jeśli więc chcesz stworzyć zestaw audio kompatybilny np. z Dolby Atmos czy DTS:X, wówczas zamiast głośników aktywnych należy wybrać odpowiedni model soundbara.

Głośniki do TV w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

Jeżeli zależy Ci na lepszych wrażeniach dźwiękowych podczas oglądania ulubionych filmów, sprawdź ofertę Top Hi-Fi & Video Design i wybierz soundbar skrojony na miarę Twoich potrzeb, dzięki któremu zadbasz o jakościowe nagłośnienie do telewizora. Proponujemy Ci soundbary takich marek jak Yamaha, Bowers & Wilkins, Devialet, Bluesound czy Sonos. Wybieraj spośród głośników do telewizora z wejściem optycznym lub wyposażonych w wejście HDMI, system łączności bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay/AirPlay 2 lub Chromecast i różną liczbą kanałów. Na rynku dostępne są różnego typu modele. W naszym sklepie znajdziesz produkty dostępne w szerokiej rozpiętości cenowej, dzięki czemu z łatwością dopasujesz model mieszczący się w Twoim budżecie.

Sprawdź również dostępne kolumny głośnikowe do telewizora. Dodatkowo w Top Hi-Fi & Video Design kupisz także wysokiej jakości głośniki i kolumny podstawkowe oraz głośniki i kolumny podłogowe i głośniki centralne. Zapraszamy!

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Czytaj
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: