Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Magico - dowiedz się więcej

Magico M3 to najnowocześniejsze wolnostojące kolumny głośnikowe, które łączą w sobie innowacyjne wzornictwo i zaawansowane rozwiązania techniczne. Początki tej 3-drożnej konstrukcji, wyposażonej w pięć przetworników, sięgają 2014 r. i nierozerwalnie związane są z koncepcją urzeczywistnioną w postaci głośnika M-Project. Inżynierowie firmy Magico rozwijając ten projekt wprowadzili w M3 dodatkowe udoskonalenia, m.in. nowe panele boczne z włókna węglowego, wykonane z grafenu przetworniki nisko- i średniotonowe, nowy system łączenia przetworników i fenomenalną 28-milimetrową kopułkę wysokotonową z berylu pokrytą diamentową powłoką, która po raz pierwszy została zastosowana właśnie w M-Project. Wszystko to sprawia, że Magico M3 jest najbardziej wyrafinowaną kolumną głośnikową, jaka kiedykolwiek została zaprojektowana.

Magico jest pierwszym na świecie producentem, który wykorzystał grafen do produkcji membran głośnikowych. Materiał ten wyróżnia się niezwykłymi właściwościami i jest ok. 100 razy mocniejszy od najwytrzymalszej stali. Nowo opracowane membrany 152-milimetrowego przetwornika średniotonowego i 178-milimetrowego głośnika niskotonowego wykonane są z nanografenu i nowego, opatentowanego, ultrasztywnego splotu karbonu, który jest o 20 proc. lżejszy i 300 proc. sztywniejszy niż w materiale, z których wykonane były membrany głośników w poprzednich produktach Magico. Neodymowy system napędowy gwarantuje niezwykle stabilne pole magnetyczne dla pracującej cewki z czystego tytanu. Udoskonalenia te pozwoliły projektantom Magico stworzyć nowy rodzaj głośnika, charakteryzującego się najniższymi zniekształceniami i wyznaczającego nowy poziom możliwości.

Średniotonowy przetwornik pracuje w specjalnie przygotowanej subobudowie, wykonanej z opatentowanego polimeru, który wspomaga artykulację średnich tonów i ułatwia ich kontrolę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone po raz pierwszy w kolumnie głośnikowej S3 i teraz stosowane jest w pozostałych 3-drożnych konstrukcjach Magico. Trzy 178-milimetrowe głośniki niskotonowe rozmieszczone są w pionowej linii, dzięki czemu idealnie integrują się z pomieszczeniem odsłuchowym i z odpowiednią szybkością oraz precyzją odtwarzają nawet najniższy bas. Specjalna miedziana uszczelka, znajdująca się pomiędzy koszem przetwornika i obudową, pomaga rozproszyć rezonans pomiędzy dwoma powierzchniami. Ponadto przetworniki niskotonowe w M3 zostały zoptymalizowane tak, aby zagwarantować minimalne zniekształcenia.

Nawiązaniem do koncepcji M-Project jest 28-milimetrowa berylowa kopułka wysokotonowa pokryta diamentowa powłoką. Zoptymalizowana geometria i warstwa diamentu na berylowej podstawie przybliżają akustyczne właściwości głośnika do ideału, bez niepotrzebnego zwiększania wagi, co ma miejsce w przypadku membrany w całości wykonanej z diamentu. Ta rewolucyjna konstrukcja zapewnia niemal idealny stosunek wagi do sztywności i korzysta z zalet, jakie gwarantują neodymowy system napędowy oraz długi skok membrany. Efektem są niezwykle szeroka charakterystyka dyspersji oraz ultraniskie zniekształcenia.

Potwierdzeniem najwyższej klasy modelu Magico M3 jest także wewnętrzna konstrukcja kolumny. 3-osiowa rama matrix umieszczona jest wewnątrz warstwowej obudowy z włókna węglowego i pozwala zagwarantować maksymalną sztywność całej konstrukcji, a dzięki specjalnemu wytłumieniu także wyeliminować niepożądany rezonans i podkolorowania dźwięku.

Konstrukcja
System 3-drożny
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 20 – 500 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 17.78cm
Przetwornik średniotonowy 12.24cm
Przetwornik wysokotonowy 2.8cm
Pasmo przenoszenia 24 Hz – 50 KHz
Impedancja 4 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 340 x 1200 x 490
Waga kg 145
  • „Tydzień z głośnikami Magico M3 i elektroniką Pass Labs/Moon” w Top Hi-Fi & Video Design

    Już niebawem miłośnicy doskonałego dźwięku będą mogli samemu przekonać się, jak brzmi muzyka odtwarzana na bezkompromisowym systemie klasy high-end. Kolumny głośnikowe Magico M3 jest jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji, łączącą zaawansowane rozwiązania techniczne z innowacyjnym wzornictwem. W dniach 13-18 marca 2017 w warszawskim salonie Top Hi-Fi & Video Design przy ul. Gen. Andersa 12 odbędzie się „Tydzień z głośnikami Magico M3 i elektroniką Pass Labs/Moon”. Wydarzenie to będzie niepowtarzalną okazją do odsłuchu tego spektakularnego modelu.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław