Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Kolumny wolnostojące ELAC FS 507 VX-JET

Wolnostojąca kolumna głośnikowa ELAC FS 507 VX-JET jest propozycją dla tych, którzy chcą mieć dość dużą i jednocześnie smukłą kolumnę. Ta nieco mniejsza konstrukcja od FS 509 VX-JET wykorzystuje wszystkie technologie, które można znaleźć w modelach z serii 500 – zaczynając od szerokich możliwości dopasowania charakterystyki brzmienia, a na aluminiowych koszach głośnikowych kończąc.

Smukła budowa FS 507 VX-JET jest pochodną zastosowania nieco mniejszych głośników w porównaniu z flagowym modelem. W wentylowanej obudowie projektanci ELAC-a umieścili dwa 180-mm przetworniki niskotonowe AS-XR. W górnej części znalazł się głośnik średniotonowy AS-XR, w centrum którego znajduje się wysokotonowy przetwornik wstęgowy JET. Kolumna ELAC FS 507 VX-JET pracuje w układzie 3,5-drożnym i przekonuje łatwością ustawienia oraz możliwością dopasowania charakterystyki brzmienia do wielkości pokoju.


Znakiem rozpoznawczym FS 507 VX-JET są charakterystyczne dla ELAC-a głośniki. Przetworniki niskotonowe i pierścieniowy średniotonowy wykorzystują warstwową membranę AS-XR „crystal”. Warstwowa konstrukcja powstaje w wyniku spojenia folii aluminiowej z celulozowym stożkiem. Całość jest dodatkowo „stemplowana”, co nadaje membranie wygląd nawiązujący do kryształu (stąd nazwa crystal), a przede wszystkim usztywnia konstrukcję, która dzięki temu gwarantuje przejrzyste i precyzyjne brzmienie. Ponadto specjalna technika połączenia cewki drgającej z membraną zwiększa zakres odtwarzanych częstotliwości o ok. oktawę, stąd skrót XR (eXtended Range). Aby zminimalizować mechaniczne drgania, kosze głośników wykonane są z odlewanego aluminium, co zapewnia im maksymalną sztywność.

Odtwarzanie wysokich tonów projektanci ELAC-a powierzyli rewolucyjnemu głośnikowi JET, przekonującemu dynamicznym i naturalnym dźwiękiem. To kolejna odsłona legendarnej już konstrukcji, zapewniającej przejrzyste i detaliczne brzmienie. W tym przetworniku membrana z folii napędzana jest przez silny magnes neodymowy, dzięki czemu całość pracuje znacznie szybciej niż konwencjonalny głośnik, w którym membrana porusza się analogicznie do tłoka. To pozwala uzyskać pasmo przenoszenia sięgające 50 kHz. Wyróżnikiem kolumny ELAC FS 507 VX-JET jest niewielkie pokrętło umieszczone z tyłu obudowy, które służy do zmiany osi promieniowania koncentrycznego przetwornika średnio-wysokotonowego poprzez wysuwanie/cofanie modułu głośnikowego w stosunku do frontu obudowy. Pozwala to dopasować charakterystykę brzmienia do wielkości pokoju i odległości miejsca odsłuchu od kolumn głośnikowych. Wysunięcie modułu składającego się z pierścieniowego przetwornika średniotonowego i wstęgowego głośnika wysokotonowego dostarcza  szerokie, otwarte brzmienie stereofoniczne, które sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Cofnięcie modułu umożliwia skierowanie dźwięku w stronę miejsca odsłuchu – charakterystyka pożądana wtedy, gdy słuchacz znajduje się dość blisko kolumn głośnikowych.

Projektanci ELAC-a wyposażyli model FS 507 VX-JET w wysokiej jakości podwójne gniazda głośnikowe, umożliwiające zastosowanie połączenia bi-wiring – to ukłon w stronę użytkowników, którzy chcą uzyskać niezwykłą detaliczność sopranów i basu, stosując niezależne okablowanie lub wzmacniacze. Dbałość o szczegóły widoczna jest także w przypadku metalowej maskownicy, która nadaje całości szlachetny wygląd, a przy tym jest mocowana magnetycznie. Dzięki temu front obudowy ma jednolitą fakturę. Całość dopełniają wysokiej jakości kolce, wykonane z chromowanego mosiądzu, gwarantujące kolumnie pewną stabilność.

Konstrukcja
System 3-drożny
Obudowa Wentylowane od spodu
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 60 W - 500
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 180 mm x 2,membrana AS-XR
Przetwornik średniotonowy 50 mm / 105 mm AS-XR
Przetwornik wysokotonowy JET 5
Pasmo przenoszenia 26 Hz - 50.000
Skuteczność 88,5
Impedancja 4-8 Ω
Częstotliwość podziału 180 Hz,550 Hz,2700
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 280 x 1198 x 413
Waga kg 37,0
Wersje wykończenia Orzech
Materiał wykończenia Lakier, Naturalny fornir
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław