KEF LSX

Daj swojej muzyce przestrzeń, na którą zasługuje.

KEF LSX to bezprzewodowy, dwukanałowy, nowoczesny system audio stworzony z myślą o dostarczeniu dźwięku w wysokiej rozdzielczości  - bez plątaniny przewodów. LSX to wzmacniacz, odtwarzacz strumieniowy i przetwornik cyfrowo-analogowy zamknięte w formie pary wyrazistych, kompaktowych kolumn głośnikowych. Wszystko czego potrzebujesz, aby cieszyć się muzyką.

Odtwarzaj wszystko co chcesz – w najwyższej jakości

Odtwarzaj muzykę z sieciowych serwisów muzycznych, wysyłaj ją z komputera lub  smartfona, podłącz do LSX swój telewizor lub gramofon – czegokolwiek chcesz posłuchać LSX odtworzy to w najwyższej jakości. Rozstaw kolumny LSX i ciesz się prawdziwym dźwiękiem stereo, z szeroką sceną i odpowiednim umiejscowieniem instrumentów.

  • Kolumny aktywne z wbudowanym wzmacniaczem i odtwarzaczem sieciowym
  • Bezprzewodowa komunikacja z urządzeniami mobilnymi i między kolumnami
  • Wbudowane serwisy muzyczne (Spotify, Tidal), łączność Bluetooth i AirPlay 2 (aktualizacją oprogramowania)
  • Możliwość podłączenia telewizora
  • Obsługa za pomocą pilota i aplikacji
  • Odtwarzanie plików hi-res

KEF LSX biały

Całkowity brak przewodów

LSX wyróżnia się całkowitym brakiem przewodów. Projektanci zastosowali innowacyjną technologię, która zapewnia bezprzewodową komunikację pomiędzy urządzeniem, a źródłami, jak również między samymi kolumnami.

Dla użytkowników produktów firmy Apple została wprowadzona możliwość korzystania z aplikacji Apple AirPlay 2, umożliwiając płynne i pozbawione przewodów połączenie z systemami operacyjnymi MacOS, iOS, czy tvOS. AirPlay 2 pozwala także na korzystanie z kilku głośników LSX w różnych pomieszczeniach i pełną integrację z Siri.

LSX umożliwia również odtwarzanie ulubionej muzyki bezpośrednio na głośnikach poprzez usługi Spotify i TIDAL. Możliwe jest także połączenie z urządzeniami mobilnymi przez Wi-Fi (2,4 GHz / 5 GHz) i Bluetooth z zastosowaniem kodeków aptX od firmy Qualcomm.

KEF LSX biały

Idealne do telewizora

LSX zawiera optyczne złącze TOSLINK, które można znaleźć także w większości współczesnych telewizorów z płaskim ekranem. Zastosowana technologia sprawia, że głośniki KEF są świetnym rozwiązaniem dla osiągnięcia wysokiej jakości dźwięku z Twojego telewizora idealnie potęgując emocje przy oglądaniu filmów, seriali, czy choćby podczas grania na konsoli.

Intuicyjna obsługa

Urządzenia marki KEF wyróżniają się swoją łatwością w konfiguracji. Podobnie jest z systemem LSX. Aby zwiększyć wygodę z użytkowania stworzono dwie intuicyjne aplikacje – KEF Control oraz KEF Stream. Pierwsza pozwala na szybkie połączenie systemu LSX z Wi-Fi i dokonywanie wszelkich aktualizacji bezpośrednio na smartfonie. Natomiast KEF Stream umożliwia korzystanie z platformy muzycznej TIDAL, jak również gwarantuje wsparcie trybu DLNA. Sterować systemem można też za pomocą pilota.

Technologia kryjąca się w LSX

LSX czerpie z ponad pięćdziesięcioletniego doświadczenia w dziedzinie akustyki. Zastosowana technologia Uni-Q jest od ponad trzech dekad stale udoskonalana, tak aby jak najlepiej współpracowała z zaawansowaną techniką Music Integrity Engine, która stanowi unikalne połączenie algorytmów sygnałów cyfrowych. Te rozwiązania pozwalają odtworzyć mocny, klarowny bas, zredukować zniekształcenia, zapewnić szerokie pokrycie przestrzeni i przede wszystkim uzyskać doskonałe brzmienie, mimo kompaktowych rozmiarów kolumn.

KEF LSX biały

Moc i elastyczność

LSX został wyposażony łącznie w cztery wzmacniacze klasy D – po dwa na kolumnę i po jednym dla każdego przetwornika – oraz dedykowany DAC. W ten sposób udaje się zapewnić zaawansowaną cyfrową ścieżkę sygnału do 96kHz/24bit, przy zastosowaniu dołączonego przewodu lub 48kHz/24bit w trybie już całkowicie bezprzewodowym. Dodatkowym udogodnieniem są również wejścia AUX oraz TOSLINK.

Unikatowy wygląd

Nadzwyczajna konstrukcja LSX to efekt współpracy marki KEF z Michaelem Youngiem, cenionym projektantem przemysłowym. Kolumny zostały wzbogacone luksusową tkaniną od innowacyjnego duńskiego producenta materiałów wykończeniowych Kvadrat. Rezultatem jest całkowicie unikatowy bezprzewodowy system HI-Fi pod względem wyglądu i brzmienia. Za sprawą LSX użytkownicy mogą cieszyć się naturalnym dźwiękiem, a autorom udało się pokazać jaką radość może sprawiać słuchanie muzyki.

Ponad pół wieku innowacji

KEF nieprzerwanie od 1961 roku jest motorem innowacji w świecie audio. Wszystko dzięki nieustannemu dążeniu do poprawy, które prowadzi do najnowocześniejszych rozwiązań, czego efektem jest np. układ sterowników Uni-Q – prawdopodobnie najbardziej nowatorska technologia marki. To pragnienie postępu doprowadziło także do wprowadzenia na rynek niezwykle udanego głośnika LS50, który z czasem został rozszerzony o wersję bezprzewodową – LS50 Wireless. LSX wzbogaca bogatą kolekcję głośników firmy KEF, pokazując, że nawet kompaktowe głośniki mogą dostarczać szczegółowy, a zarazem realistyczny dźwięk.

Specyfikacja KEF LSX czerwony

Moc wzmacniaczaLF: 70W HF: 30W
Pasmo przenoszenia49Hz - 47kHz (More bass extension); 52Hz - 47kHz (Standard); 55Hz - 47kHz (Less bass extension)
WiFiTak
AirPlayNie
BluetoothTak (aptX™)
Port USBNie
Wbudowany dockNie
Rodzaj złączaBrak
Wejście analogoweNie
Wejście cyfroweOptyczne
PilotTak
Wymiary (S x W x G) mm155 x 240 x 180
Waga kg3,6 kg i 3,5 kg
InneTidal, Spotify

Opinie o KEF LSX czerwony

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: