Marka: KEF

LS50 Meta

Special Price 2 140 zł Regular Price 2 999 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2999 zł
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 40-100 W
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: HF: 25 mm (1 in.) vented aluminium dome with Metamaterial Absorption Technology; MF/LF: 130 mm (5.25 in.) aluminium cone
  • Pasmo przenoszenia: 79 Hz - 28 kHz
  • Skuteczność: 85 dB

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

KEF LS50 Meta

Wspaniałe kolumny głośnikowe znikają, pozostawiając tylko muzykę. KEF LS50 Meta są takimi właśnie głośnikami. Zapewniają one niezwykle angażujący dźwięk, który pozwala zatracić się w swojej ulubionej muzyce. Wszystkie detale dźwiękowe dostarczane są z niesamowitą precyzją akustyczną w dowolnym miejscu pomieszczenia odsłuchowego. Jeszcze wyższa jakość brzmienia w porównaniu z legendarnymi LS50 są efektem wprowadzonych ulepszeń, obejmujących m.in. optymalizację wydajności przetwornika i opatentowany elastyczny port.

KEF LS50 Meta

Najważniejsze cechy KEF LS50 Meta

  • 2-drożna konstrukcja bas-refleks
  • generacji przetwornik Uni-Q z MAT
  • Ekstremalnie niskie zniekształcenia THD na poziomie 0,07 proc. przy 90 dB/1 m
  • Konstrukcja obudowy zoptymalizowana pod kątem właściwości akustycznych
  • Cztery wersje wykończenia

Prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie w arsenale akustycznym firmy KEF, Metamaterial Absorption Technology (MAT) jest wysoko złożoną strukturą przypominającą labirynt, która absorbuje 99 proc. niepożądanego dźwięku z tyłu przetwornika, eliminując wynikające z tego zniekształcenia, czego efektem jest czystszy, bardziej naturalny dźwięk.

KEF LS50 Meta

Wykorzystując zaawansowane narzędzia do symulacji i analizy, inżynierowie KEF opracowali 12. generację Uni-Q z MAT. Nowy układ przetwornika zapewnia mniejsze podkolorowanie dźwięku, minimalizuje zniekształcenia i pozwala uzyskać brzmienie, które cechuje się większą przejrzystością i realizmem niż to było wcześniej osiągalne.

Łukowato zakrzywiona przednia ścianka LS50 o niskiej dyfrakcji jest precyzyjnie dopasowana do układu przetwornika Uni-Q. Jego gładkie, zakrzywione powierzchnie pomagają wypromieniować dźwięk bez żadnych zakłóceń generowanych przez twarde krawędzie, które powodują dyfrakcję. Rezultatem jest bardziej przejrzysty, precyzyjniejszy dźwięk.

Obudowa LS50 Meta wykonana jest z formowanego wtryskowo DMC (Dough Moulding Compound), natomiast wewnątrz obudowy projektanci połączyli wzmocnienia krzyżowe i CLD (Constrained Layer Damping), aby wytłumić wewnętrzne wibracje. Efektem tak starannego podejścia do szczegółów jest najmniejsze możliwe podkolorowanie dźwięku wśród wszystkich kolumn głośnikowych konkurujących z LS50 Meta.

KEF LS50 Meta

Korzystając z obliczeniowej mechaniki płynów (CFD) rozszerzenie i profil opatentowanego portu zostały opracowane tak, aby opóźnić punkt pojawienia się turbulencji, a elastyczne ściany portu chronią przed podkolorowaniem zakresu średniotonowego przez rezonans. Efektem jest lepsza przejrzystość brzmienia, z niesamowitą głębią i detalicznością.

LS50 Meta może prezentować się wyjątkowo, ale jako niesamowicie zaawansowana kolumna głośnikowa każdy aspekt jej konstrukcji jest urzeczywistnieniem formy podążającej za funkcją. Od precyzyjnie ukształtowanej przedniej ścianki po wytrzymałą, wzmocnioną obudowę, każdy fragment LS50 Meta został zaprojektowany pod kątem maksymalnej wydajności.

KEF LS50 Meta to znacznie więcej, niż tylko użyteczny głośnik, to dzieło sztuki, które ożywia domową atmosferę. Dlatego też model oferowany jest w czterech wersjach wykończenia: karbonowy czarny, tytanowy szary, mineralny biały i specjalna edycja błękit królewski.

Specyfikacja KEF LS50 Meta

Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa40-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowyHF: 25 mm (1 in.) vented aluminium dome with Metamaterial Absorption Technology; MF/LF: 130 mm (5.25 in.) aluminium cone
Pasmo przenoszenia79 Hz - 28 kHz
Skuteczność85 dB
Częstotliwość podziału2,1 kHz
Wymiary (S x W x G) mm200 x 302 x 280
Waga kg7.8 (sztuka)
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Niebieski, Szary

Opinie o KEF LS50 Meta

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: