Marka: Indiana Line

Diva 252

Special Price 649 zł Regular Price 1 199 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 599 zł
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-100 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 140 mm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Indiana Line Diva 252

Indiana Line należy do grona najważniejszych włoskich marek oferujących kolumny głośnikowe, z tradycją sięgającą 1977 r. Celem inżynierów i projektantów sprzętu marki Indiana Line od zawsze była najwyższa jakość wykonania i racjonalne wykorzystanie komponentów, w celu osiągnięcia walorów brzmieniowych wykraczających daleko poza parametry, możliwe do uzyskania w tym przedziale cenowym.

Diva – wyjątkowa w każdym calu

Indiana Line Diva jest flagową pozycją w ofercie marki i prawdziwą chlubą jej głównego konstruktora. Została więc wykończona pięknym, fortepianowym lakierem w kolorze czarnym. Dystyngowana powaga modeli do niej należących skrywa wewnątrz gorące, południowe emocje. To prawdziwa, włoska diva – gdy wchodzi na scenę, szepty milkną i rozpoczyna się spektakl wybornego brzmienia.

Indiana Line Diva 252

Podstawkowy model do zestawu stereo

Indiana Line Diva 252 to 2-drożna kolumna podstawkowa z 140-milimetrowym przetwornikiem nisko-średniotonowym. Klasyczna, zwarta obudowa o optymalnych proporcjach może zostać ustawiona blisko ściany, w celu wzmocnienia niskich tonów. To zasługa tunelu bas refleks umieszczonego z tyłu. Kolumna doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do ok. 15 m2, np. jako wysokiej jakości zamiennik głośników do mikrowieży lub element kompaktowego zestawu stereo. Zagra najlepiej ze wzmacniaczem o mocy od 30 do 100 W. Impedancja znamionowa modelu Diva 252 to 4 omy.

Dobrze zaprojektowana 2-drożna konstrukcja

Nowa rewizja przetwornika wysokotonowego o jedwabnej, 26-milimetrowej kopułce, jest wyposażona w radialną komorę tylną z dwoma rodzajami materiałów tłumiących. Przetwornik ten jest napędzany przez neodymowy magnes, który został osadzony w obudowie z zastosowaniem miękkiego, gumowego resora, izolującego go od potencjalnych drgań obudowy głośnikowej.

Pod tweeterem ulokowano, zaprojektowany specjalnie dla serii Diva, przetwornik nisko-średniotonowy. Jego unikalna membrana Curv, wykonana jest z tkanego polipropylenu, który został uformowany w profil zapewniający doskonałą charakterystykę kierunkową oraz optymalne tłumienie w szerokim zakresie częstotliwości. Odlewany z aluminium kosz stanowi o wysokiej klasie konstrukcji, gwarantując brak podbarwień średnicy. Napęd magnetyczny przetwornika nisko-średniotonowego został wyposażony w aluminiowy pierścień linearyzujący impedancję, w celu zmniejszenia zniekształceń harmonicznych i poprawy termicznych warunków pracy cewek. Przełożyło się to na wyjątkowo dynamiczny i czysty dźwięk, nawet przy wysokim poziomie głośności. Sprzyja temu tradycyjnie już, niskie strojenie układu bas refleks, zapewniające świetne rozciągnięcie niskich tonów w parze ze świetną odpowiedzią impulsową.

Indiana Line Diva 252

Perfekcyjnie dostrojona zwrotnica głośnikowa

O właściwy podział pasma w modelu Diva 252 dba odpowiednio zestrojona zwrotnica, w której użyto wyłącznie cewek powietrznych (zamiast cewek rdzeniowych wprowadzających niepotrzebne zniekształcenia). Gałąź filtra głośnika wysokotonowego bazuje wyłącznie na kondensatorach foliowych. Terminale głośnikowe w modelu Diva 252 są wykonane z materiałów obojętnych magnetycznie, oferując możliwość bi-wiringu oraz bi-ampingu.

Wysublimowane brzmienie

Przywiązanie przez producenta wagi do detali oraz dbałość o wysoką jakość zastosowanych podzespołów, pozwoliło Divie wznieść się na wyżyny pod względem jakości dźwięku. Wyszukana geometria i zastosowane materiały przełożyły się na czystą i mocną średnicę. Odizolowanie tweetera od obudowy zaowocowało szczegółowym i otwartym brzmieniem wysokich tonów. Ich uzupełnieniem jest głęboki i ciepły bas, który nie dominuje, a jednocześnie zaznacza swoją obecność mocnym fundamentem i świetnym impulsem, nadając muzyce zdecydowany rytm. Scena dźwiękowa jest szeroka i emocjonująco wciągająca. Wysokiej jakości przetworniki zastosowane w kolumnie Diva 252 nie boją się nawet mocniejszych wzmacniaczy tranzystorowych, pozwalając na fortissimo orkiestry bez większego wysiłku. Najlepsze rezultaty brzmieniowe można osiągnąć z nowszymi, zintegrowanymi końcówkami mocy wykonanymi w technice tranzystorowej.

Indiana Line Diva 252

Najważniejsze cechy modelu Diva 252:

 • 2-drożna konstrukcja podstawkowa
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,9 kHz
 • 140-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy z membraną Curv
 • 26-milimetrowy tweeter
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Pasmo przenoszenia: od 48 Hz do 22 kHz
 • Możliwość pracy w bi-ampingu/bi-wiringu
 • Wykończenie czarnym lakierem fortepianowym
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 100 W
 • Czułość: 90 dB (2,8 V/1 m)
 • Wymiary (W x S x G): 280 x 160 x 275 mm
 • Masa: 5,3 kg

Kolumna ma piankową zatyczkę, umieszczoną w otworze basowym. Przed odsłuchem upewnij się, że zatyczka została usunięta.

Specyfikacja Indiana Line Diva 252

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy140 mm
Przetwornik średniotonowyb.d.
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia48-22000 Hz
Skutecznośćb.d.
Częstotliwość podziału2900 Hz
Wymiary (S x W x G) mm160 x 280 x 275
Waga kg5.3
Wersje wykończeniaCzarny połysk

Opinie o Indiana Line Diva 252

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: