Gato Audio FM-8

FM-8 jest najmniejszą i najbardziej uniwersalną kolumną głośnikową Gato Audio z nowej serii FM. Ten 2-drożny podstawkowy model łączy w sobie niesamowitą wydajność, zaawansowaną technikę oraz unikatową stylistykę. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym i wyrafinowanym głośnikom FM-8 zapewnia wysokiej jakości, emocjonujące brzmienie. 

  • Obudowa FusedMASS
  • Zwrotnica PurePHASE
  • Kontrola dyspersji i fazy
  • Możliwość dopasowania do pomieszczenia odsłuchowego
  • Elegancka maskownica z magnetycznym mocowaniem

Gato Audio FM-8

Model FM-8 wyznacza nowe standardy w świecie kompaktowych kolumn głośnikowych. Przy wewnętrznej objętości wynoszącej zaledwie 8 litrów i wysokości 30 cm model ten z łatwością mieści się na półce lub szafce telewizyjnej. Niewielkie rozmiary urządzenia zaprzeczają potędze dostarczanego brzmienia, które swoją mocą i przestrzennością przywodzi na myśl znacznie większe konstrukcje. Walory akustyczne dopełnia precyzyjna i spójna scena dźwiękowa, z której słyną 2-drożne kolumny głośnikowe.

Gato Audio FM-8

Celem, do którego dążyli projektanci FM-8, było zapewnienie najlepszej możliwej jakości dźwięku w najmniejszej obudowie, gwarantującej niesamowitą uniwersalność. Ten cel został w pełni osiągnięty, czego potwierdzeniem jest produkt odpowiadający wymaganiom stawianym przez najbardziej wymagających miłośników muzyki. Gato Audio FM-8 idealnie sprawdza się w niewielkich i średniej wielkości pomieszczeniach, a ponadto może być także częścią dużego, wielokanałowego systemu, gwarantując doskonałą spójność i synergię z pozostałymi modelami z serii FM.


Kluczowymi elementami pozwalającymi uzyskać doskonałą jakość brzmienia są przetworniki. Każdy z głośników opracowany został pod kątem funkcji jaką ma pełnić, dzięki czemu w pełni wykorzystuje swoje możliwości, bez potrzeby godzenia się na jakiekolwiek kompromisy. To właśnie dlatego dźwięk dostarczany przez kolumny głośnikowe Gato Audio jest tak naturalny.

Gato Audio FM-8

Także sama konstrukcja głośników podporządkowana została najwyższej możliwej jakości brzmienia. Aby ją uzyskać, projektanci sięgnęli po najnowocześniejsze materiały i rozwiązania techniczne, takie jak liniowe zawieszenie o niskich stratach, membrana z mineralnym wypełnieniem, zoptymalizowany układ magnetyczny i konstrukcja gwarantująca optymalny przepływ powietrza.

Głośniki pracują wewnątrz wielowarstwowej konstrukcji tworzącej obudowę Gato Audio FusedMASS. To unikatowe rozwiązanie zapewnia skuteczne tłumienie wewnętrzne i gwarantuje minimalny rezonans, jednocześnie zapewniając maksymalną wytrzymałość i trwałość. Laminując różne materiały o zróżnicowanych grubościach i dodając specjalny klej konstruktorzy inteligentnie rozwiązali problem rezonansu, który pojawia się przy dodawaniu coraz większej ilości materiału. 

Elementem wyróżniającym FM-8 jest także zwrotnica PurePHASE. Oprócz prawidłowego rozdzielania częstotliwości moduł ten odpowiada również za dokładną kontrolę fazy akustycznej oraz gwarantuje szeroką liniową dyspersję.

Unikatową funkcją kolumn głośnikowych z serii FM jest możliwość dopasowania lub spersonalizowania parametrów dźwiękowych kolumny głośnikowej. Specjalna regulacja pozwala delikatnie zmodyfikować brzmienie, aby dostosować je do własnych preferencji, akustyki sali odsłuchowej lub pod kątem współpracy ze wzmacniaczem. Rozwiązanie to gwarantuje także, że żadne szczegóły nie zostaną utracone, a słuchacz zachowa pełny, bogaty dźwięk.

Specyfikacja Gato Audio FM-8 HG czarny

System2-drożny
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy150 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia45 Hz – 35kHz
Skuteczność85dB
Wymiary (S x W x G) mm180 x 300 x 260
Waga kg9
Wersje wykończeniaCzarny połysk

Opinie o Gato Audio FM-8 HG czarny

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat Gato Audio FM-8 HG czarny

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: