Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Podstawkowa kolumna głośnikowa BS 403 jest najmniejszym z modeli serii 400. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów ta 2-drożna konstrukcja zapewnia niezrównane możliwości brzmieniowe. Wysoka jakość dźwięku to m.in. zasługa rewolucyjnego przetwornika wysokotonowego JET 5 oraz 150-mm głośnika niskotonowego z membraną „crystal”. BS 403 doskonale sprawdza się w małych i średniej wielkości pokojach, a dzięki umieszczeniu wylotu tunelu bass-reflex w podstawie obudowy gwarantuje elastyczność podczas jej ustawiania.

Najważniejszym elementem kolumny są przetworniki. Inżynierowie ELAC-a zdecydowali się na zastosowanie swoich najlepszych głośników. Odtwarzanie wysokich tonów powierzyli rewolucyjnemu JET 5, przekonującemu dynamicznym i naturalnym dźwiękiem. To kolejna odsłona legendarnej już konstrukcji, zapewniającej przejrzyste i detaliczne brzmienie. W tym rewolucyjnym przetworniku membrana z folii napędzana jest przez silny magnes neodymowy, dzięki czemu całość pracuje znacznie szybciej niż konwencjonalny głośnik, w którym membrana porusza się analogicznie do tłoka. To pozwala uzyskać pasmo przenoszenia sięgające 50 kHz.

Za odtwarzanie zakresu nisko-średniotonowego odpowiada przetwornik AS-XR z membraną „crystal”. To warstwowa konstrukcja, która powstała w wyniku spojenia folii aluminiowej z celulozowym stożkiem. Całość jest dodatkowo „stemplowana”, co nadaje membranie wygląd nawiązujący do kryształu (stąd nazwa crystal), a przede wszystkim usztywnia konstrukcję, która dzięki temu gwarantuje przejrzyste i precyzyjne brzmienie. Ponadto specjalna technika połączenia cewki drgającej z membraną zwiększa zakres odtwarzanych częstotliwości o ok. oktawę, stąd skrót XR (eXtended Range). Głośnik niskotonowy współpracuje z tunelem bass-reflex, którego wylot został umieszczony w podstawie obudowy, co zwiększa elastyczność podczas rozstawiania kolumny. 

Podczas opracowywania serii 400 projektanci ELAC-a zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Kosze głośników odlewane są z aluminium, co gwarantuje maksymalną sztywność i pozwala zminimalizować mechaniczne drgania podczas pracy przetworników. Kosze wraz z zamontowanymi przetwornikami można ukryć za zdejmowaną maskownicą, która mocowana jest za pomocą magnesów. Dzięki temu nawet po jej usunięciu nic nie zaburza gładkiej faktury obudowy.

Konstrukcja
System Nie
Obudowa Bass-reflex
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 40-200 W
Pasmo przenoszenia 41 - 50 000 Hz
Impedancja 4 Ω
Częstotliwość podziału 2.500 Hz
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław