Bowers & Wilkins 705 Signature

Bowers & Wilkins 705 Signature jest podstawkową kolumną głośnikową będącą najmniejszą konstrukcją z głośnikiem wysokotonowym typu Tweeter-on-Top wśród wszystkich modeli Signature. Przynależność do serii Signature potwierdza zastosowanie przetwornika nisko-średniotonowego z membraną Continuum, kopułki Carbon Dome, zoptymalizowanej zwrotnicy, a także ekskluzywne, błyszczące wykończenie fornirem hebanowym Datuk.

705 signature

Element wyróżniający model 705 Signature, konstrukcja Tweeter-on-Top, wykorzystuje litą obudowę (Solid Body) wyfrezowaną z bloku aluminium. Całość tworzy akustycznie zoptymalizowaną konstrukcję o wysokiej inercji i odporności na rezonans. Sam przetwornik wykorzystuje kopułkę Carbon Dome i został opracowany specjalnie dla serii 700. Dzięki niemu 705 Signature gwarantuje fantastyczną dokładność obrazowania i detaliczność brzmienia.

705 signature

Za odwzorowanie pozostałych zakresów odpowiada przetwornik z membraną Continuum. Materiał, z którego wykonana została membrana jest tkanym kompozytem pozwalającym skutecznie kontrolować break-up. Przekłada się to na bardziej przejrzysty i szczegółowy dźwięk zakresu średniotonowego. W efekcie brzmienie głosów i instrumentów odtwarzane są z niesamowitą czystością i precyzją.

Specyfikacja Bowers & Wilkins 705 Signature

System2-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 120 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy1x 165 mm, membrana Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome Solid Body Tweeter-on-Top
Pasmo przenoszenia50Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność88dB (2.83 V, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm200 x 407 x 301
Waga kg9,3

Opinie o Bowers & Wilkins 705 Signature

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Piotrek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Więcej powietrza, więcej przestrzeni, więcej sceny – tak bym to opisał względem modelu 705 s3. Szkoda tylko, że nie ma tej wersji w „normalnych” kolorach. Ten drewniany jest piękny, ale nic a nic mi nie pasuje do wystroju w salonie. Żona jednak zgodziła się na blue. Ten kolor w zaciemnionym pomieszczeniu wygląda praktycznie jak czarny i to mnie uratowało. Kolumny grają ze wzmacniaczem Rose RA280 oraz odtwarzaczem Rotel DT-6000. Okablowanie Audioquest i Isotek. Standy dedykowane B&W FS700. Kolumny są pięknie wykonane.
 2. Arturek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Słuchałem chwilę. Grały z Peachtree Nova 300. Jako użytkownik 705 w standardowej wersji, mogę powiedzieć, że grają sporo lepiej. Dźwięk bardziej dociążony. Ogólnie z tym wzmacniaczem kolumny grały świetnie, tym bardziej, że usłyszałem od obsługi, że grają dopiero kilka godzin i „grać to one dopiero zaczną”. Wykonanie jak u B&W super, no a ten kolor jest przepiękny. Dodatkowo gruba warstwa lakieru bezbarwnego potęguję tą głębię koloru. Żałuje, że wcześniej nie było takiego koloru. Chwili bym się nie zastanawiał kupując czarne.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: