Marka: Yamaha

NS-5000

Cena na telefon
  • System: 3-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 30 cm (12") cone type
  • Przetwornik średniotonowy: 8 cm (3-1/4") dome type

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Yamaha NS-5000

Kolumny Yamaha NS-5000 to wspaniałe i unikalne połączenie liczącej wiele dekad historii prac nad każdym detalem – od materiałów po rozwiązania konstrukcyjne – oraz wizjonerstwa i odwagi w wyznaczaniu kierunku rozwoju technologicznego marki.

Yamaha NS-5000

NS-5000 to flagowa konstrukcja firmy Yamaha – tródrożne kolumny głośnikowe z 12-calowymi (30 cm) głośnikami niskotonowymi, 8-centymetrowymi przetwornikami średniotonowymi oraz 3-centymetrowymi tweeterami. Wszystkie przetworniki zostały wykonane w 100% z materiału o nazwie Zylon® - syntetyku o niesłychanej wytrzymałości i akustyczności.


Yamaha NS-5000

Model NS-5000 czerpie z tradycji dochowania wierności naturalnemu brzmieniu – cechy, z której Yamaha słynie od czasu wypuszczenia na rynek pierwszych kolumn NS-20 i NS-30 w 1968 roku. Od tamtej pory japońska legenda w sposób bezkompromisowy kształtuje rynek i wyznacza kanon doskonale czystego brzmienia – cechy charakterystycznej jedynie dla najwyższej klasy przetworników, która niezmiennie towarzyszy produktom marki Yamaha.

Efekt to brzmienie, które nie wymaga sztucznego wzbogacenia, o szerokim paśmie przenoszenia, spójnej charakterystyce dźwięku na całej jego szerokości i niespotykanie niskim poziomie zniekształceń. Wsparte bezkompromisowym designem flagowców Yamahy, opartym na prostej formie i spektakularnym efekcie lakieru fortepianowego, oraz stabilnymi, designerskimi podstawkami Yamaha SPS 5000, wyznaczają standard, do którego inni producenci mogą jedynie aspirować.

Kosmiczna technologia przetworników

Yamaha NS-5000 woofer

Unikatowa konstrukcja membran przetworników pozwoliła zwiększyć dynamikę dźwięku do rejestrów porównywalnych jedynie z tymi, jakie zapewniają wyłącznie najwyższej klasy modele wykonane z czystego berylu.

Zabieg ten był możliwy dzięki zastosowaniu w produkcji każdej z membran, a więc zarówno tweetera, głośnika średniotonowego, jak i niskotonowego woofera, Zylonu® – stworzonego w Japonii jednego z najbardziej wytrzymałych włókien świata – oraz wdrożeniu autorskiej technologii powlekania nim powierzchni elementów głośników NS-5000.

Zylon

Zylon to syntetyczne włókno, opracowane w japońskich laboratoriach, które charakteryzuje niespotykana do tej pory wytrzymałość (1.6 razy większa od słynnego Kevlaru) oraz optymalny poziom elastyczności. Poza flagowymi kolumnami marki Yamaha, Zylon® znajduje swoje zastosowanie również w kamizelkach kuloodpornych, pojazdach Formuły 1 oraz skomplikowanych konstrukcjach marsjańskich łazików, którymi NASA podbija Czerwoną Planetę.

Dynamika akustyczna Zylonu®, porównywalna z tą, jaka charakteryzuje membrany berylowe, sprawia, że włókno to wręcz idealnie sprawdza się w konstrukcji membran. Połączenie ich w NS-5000 z miękkimi kopułkami zapewnia doskonałe tłumienie wewnętrznych zniekształceń niskich i wysokich tonów.

Patent na tłumienie rezonansu

NS-5000 komory tłumienia rezonansu

Zaprojektowane dla NS-5000 Komory Tłumienia Rezonansu (Resonance Suppression Chambers) perfekcyjnie eliminują niepożądane zakłócenia na średnich i wysokich zakresach.

Osadzone z tyłu tweetera i przetwornika średniotonowego (rozwiązanie potwierdzone zgłoszeniem patentowym) spektakularnie usuwają ze strumienia dźwięku niepożądane drgania dokładnie w miejscu, w którym powstają – z tyłu membrany.

Rozwiązanie to, poparte latami testów w laboratoriach marki Yamaha, pozwala również wyeliminować konieczność stosowania dużej ilości materiałów dźwiękochłonnych, które wygładzają pasmo przenoszenia każdego z przetworników i mogą mieć niepożądany wpływ na dźwięk.

Złote proporcje konstrukcji

Yamaha NS-5000

Głośnik niskotonowy o średnicy 30-centymetrów (12 cali) i 3-drożny podstawkowy design to formuła idealnie dostosowana do odsłuchu w warunkach domowych, z miejsca przywołująca format legendarnego modelu NS-1000M.

Obudowa NS-5000 to rezultat wielu lat poszukiwań optymalnej konstrukcji i nawiązanie do wieloletniej tradycji niezwykle cenionego modelu NS-1000M (który premierę miał w 1974 roku). Wybrano taki kształt obudowy, który pozwala na zastosowanie konstrukcji bass-reflex, a jednocześnie ma najmniejszą możliwą pojemność (65 litrów) dla zastosowanego woofera o średnicy 30 cm i trójdrożnego układu przetworników.

Zaprojektowanie od nowa każdego detalu wnętrza nowych kolumn pozwoliło wyeliminować zjawisko „dzwonienia obudowy”, powodowane przez opóźnioną wibrację każdej z płaszczyzn budujących sześcienną konstrukcję. W tym celu wzmocniono odpowiednio mocowania wewnątrz konstrukcji.

NS-5000 to również Twisted Flare Port, czyli zakrzywienie ścian portu basowego. Unikalny design tego elementu pozwolił z kolei poradzić sobie ze zniekształceniami powodowanymi przez podróżujące przez port powietrze – zjawisko do tej pory niejako wpisane w design przetworników opartych na konstrukcji bass-reflex.

Surowiec naturalnie doskonały

Przystępując do budowy NS-5000 konstruktorzy z laboratoriów marki Yamaha przeprowadzili szereg testów wytrzymałości i możliwości akustycznych różnorodnych surowców. Główny cel – znalezienie materiału, który zapewni unikalną klasę brzmienia i wyznaczy nowe, nieosiągalne dla konkurencji standardy jakości użytkowania.

Wybór padł na japońską brzozę rosnącą na wyspie Hokkaido. Hodowana z dochowaniem najwyższych standardów ekologicznej uprawy drzew i wycinki z poszanowaniem środowiska naturalnego, słynie z unikalnej struktury, średniej twardości i niskiej łamliwości.  

W laboratoriach Yamaha brzozę poddano unikalnej obróbce, która pozwoliła wyeliminować dosłownie każde zniekształcenie struktury drewna. Efekt końcowy to panele (przedni o grubości 29,5 mm, pozostałe – 20 mm), które zapewniają optymalną sztywność całej konstrukcji i… unikalne, naturalne brzmienie.

Nowe rozwiązania – nowy format czystego brzmienia

Yamaha NS-5000

Zastosowanie nowo skonstruowanego absorbera akustycznego pozwala wyeliminować z wnętrza kolumn warstwy materiałów dźwiękochłonnych  i stworzyć idealne warunki dla klasycznego, czystego, naturalnego brzmienia.

Zabieg ten pozwolił na pozbycie się zjawiska stojących fal dźwiękowych, występujących przy kubicznej konstrukcji kolumn, przy zaskakująco wysokiej efektywności i doskonałej precyzji naturalnego brzmienia, które do tej pory bezpowrotnie ginęło w warstwach materiałów dźwiękochłonnych.

Wykończenie na najwyższym poziomie

Luksusowe wykończenie czarnym lakierem fortepianowym zapewnia wrażenia estetyczne porównywalne tylko z fortepianami koncertowymi marki Yamaha właśnie... oraz znacząco poprawia stosunek sygnału do szumu.

Każda z sześciu płaszczyzn kubicznej konstrukcji jest wykończona niezwykle efektownym lakierem fortepianowym. Wyrafinowany efekt piano black uzyskano tu dokładnie w ten sam sposób, w jak robią to eksperci przygotowujący fortepiany koncertowe marki Yamaha.

Identyczny podkład, ta sama farba i sposób polerowania nadają głośnikom klasy i stylu do niedawna zarezerwowanego wyłącznie dla najbardziej wykwintnych sal koncertowych. Zwarta konstrukcja membrany dodatkowo podnosi sztywność obudowy i tłumi wibracje, przyczyniając się jednocześnie do jakości, czystości brzmienia i znaczącego poprawienia stosunku sygnał-szum.

Moc ukryta w podzespołach

Yamaha NS-5000 podzespoły

NS-5000 to również starannie wyselekcjonowane najwyższej klasy komponenty, takie jak kondensator dźwiękowy MCap SUPREME EVO niemieckiej firmy Mundorf czy cewka woofera, która waży bagatela 1.6 kilograma!

Staranne wyselekcjonowanie podzespołów i połączenie ich tymi samymi, najwyższej jakości przewodami, pozwala uzyskać niespotykany do tej pory efekt synergii, który słychać w każdym tonie produkowanego przez kolumny brzmienia. Daje również pewność, że sygnał audio nie straci swojego unikalnego charakteru po drodze do membrany.

Unikalny format brzmienia podkreśla tu również nadruk obwodu (dwustronny) wykonany z niespotykanej do tej pory warstwy mosiądzu o grubości aż 140 μ. Zabieg ten, w połączeniu z wydatnym skróceniem ścieżki sygnału na obwodzie, pozwala zminimalizować ryzyko utraty jakości brzmienia praktycznie do zera.

Solidna podstawa (SPS-5000)

Yamaha NS-5000 podstawa

Podstawę SPS-5000 zaprojektowano tak, by idealnie dopełniała możliwości kolumny NS-5000.

Oparta na czterech ustawionych do siebie pod kątem 45 stopni konstrukcja z solidnego aluminium sprawia, że tweeter kolumny znajduje się dokładnie na wysokości naszego kanału słuchowego – co pozwala każdemu tonowi trafić dokładnie w punkt.

Aerodynamiczny design płaszczyzn, z których składa się podstawka, pozwolił wyeliminować zjawisko odbijania dźwięku emitowanego przez głośniki, natomiast wysokość standów sprawia, że ryzyko odbicia dźwięku od płaszczyzny podłogi jest tu prawie równe zeru.

Każda z opływowych nóżek SPS-500 posiada również odłączane kolce. Takie rozwiązanie dodatkowo podnosi komfort użytkowania podstawki, uniezależnia ją od powierzchni, na której stoi i zapewnia możliwość dostosowania wysokości kolumny do naszych preferencji.

Specyfikacja Yamaha NS-5000

YAMAHA-NS5000 PIANO BL.KOLUMNA LEWA
YAMAHA-NS5000 PIANO BL.KOLUMNA PRAWA

Opinie o Yamaha NS-5000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: