Marka: Magico Loudspeakers

Magico A3

Magico - dowiedz się więcej

Magico A3

A3 to najnowsza konstrukcja w ofercie formy Magico. Ta wolnostojąca kolumna głośnikowa zawiera w sobie wiele rozwiązań stosowanych w bardziej zaawansowanych produktach Magico.

Najważniejsze cechy:

  • berylowa kopułka głośnika wysokotonowego,
  • membrana średniotonowa pokryta warstwą nanografenu XG,
  • duraluminiowa obudowa,
  • neodymowe magnesy

Model A3 wykorzystuje szereg rozwiązań charakterystycznych dla produktów tej marki. Obudowę wykonano z anodyzowanego duraluminium lotniczego, a kopułkę głośnika wysokotonowego z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy oraz znaną i cenioną zwrotnicę eliptyczną Magico. Śmiało można powiedzieć, że kolumna Magico A3 została wykonana z najlepszych możliwych materiałów.

Magico A3


Wyraźnie widać to na przykładzie sekcji wysokotonowej. Za generowanie fal dźwiękowych odpowiada kopułka z czystego berylu, napędzana przez neodymowy układ magnetyczny. który zamknięty jest w specjalnej komorze wypełnionej nowatorskim materiałem. Pozwala uzyskać jeszcze lepszą dynamikę i niezwykle szeroki liniowy zakres ruchu cewki. 28-milimetrowy przetwornik bazuje na projekcie tweetera M-Project. Zastosowanie tych rozwiązań gwarantuje pasmo przenoszenia sięgające 50 kHz.

152-milimetrowy przetwornik średniotonowy wyposażony jest w membranę z wielościennego włókna węglowego, pokrytego warstwą nanografenu XG. Połączenie to gwarantuje idealny stosunek sztywności membrany do wagi, a sam głośnik wyróżnia się doskonałym współczynnikiem tłumienia. Za napęd odpowiada duży magnes, tworzący stabilne pole magnetyczne dla tytanowej cewki o średnicy 75 mm.

Magico A3

Wszystkie cztery przetworniki w A3 są akustycznie zintegrowane przy użyciu zwrotnicy o zastrzeżonej przez Magico topologii Eliptycznej Symetrii. Do budowy zwrotnicy wykorzystano najnowocześniejsze komponenty niemieckiej firmy Mundorf. Zastosowanie filtru Linkwitza-Riley’a (24 db/oktawę) poszerza pasmo częstotliwości, zachowując liniowość faz i minimalizując zniekształcenia intermodulacyjne.

Za niskietony odpowiadają dwa przetworniki o średnicy 178 mm każdy. Oba są wyposażone  w nowe wersje membran Gen 8 Magico Nano Tec, napędzane przez neodymowe magnesy (N48) generujące stabilne pole magnetyczne. Model Magico A3 dostarcza piękne, emocjonujące brzmienie,

Specyfikacja Magico Loudspeakers Magico A3

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa>50 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy7” Bass Graphene Nano Tec
Przetwornik średniotonowy6” Midrange Graphene Nano Tec
Przetwornik wysokotonowy1" MB7 Beryllium Dome
Pasmo przenoszenia22 Hz - 50 kHz
Wymiary (S x W x G) mm230 x 1120 x 270
Waga kg50
Impedancja4 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Magico Loudspeakers Magico A3

Opinie o Magico Loudspeakers Magico A3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: