Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Gato Audio FM-30 HG kolumny podłogowe

FM-30 to smukła i dyskretna wolnostojąca kolumna głośnikowa, która wyróżnia się nie tylko pięknym stylem i elegancją, lecz także doskonałym brzmieniem. Model ten dostarcza perfekcyjnie czysty, naturalny dźwięk z mocnym, punktowym basem i z łatwością dopasowuje się do wystroju i akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

 • Obudowa FusedMASS
 • Zwrotnica PurePHASE
 • Kontrola dyspersji i fazy
 • Możliwość dopasowania do pomieszczenia odsłuchowego
 • Elegancka maskownica z magnetycznym mocowaniem

Gato Audio FM-30 HG

Objętość 30 litrów i trzy zoptymalizowane głośniki (1 × średniotonowy 150 mm i 2 × niskotonowe 150 mm) pozwalają FM-30 zapewnić czysty i dynamiczny zakres średniotonowy oraz punktowy, sprężysty i mocny bas. Gwarantując tak niesamowity dźwięk z tak dyskretnej i stylowej konstrukcji FM-30 stają się prawdziwym unikatem wśród kolumn głośnikowych.


Opracowując tę wyrafinowaną konstrukcję projektanci postawili sobie za cel stworzenie najlepszej możliwej kolumny głośnikowej, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających audiofilów. Równie ważnym aspektem było stworzenie eleganckiego, estetycznego produktu, który uwypukli nowoczesny styl wielofunkcyjnego domowego salonu. FM-30 doskonale spełnia oba cele.

Gato Audio FM-30 HG

Aby osiągnąć zaplanowaną wydajność i jakość brzmienia, konstruktorzy dostosowali każdy z głośników pod kątem funkcji jaką ma pełnić. Dzięki temu indywidualnemu podejściu możliwe było wykorzystanie zalet każdego z przetworników, bez potrzeby godzenia się na wizualne i dźwiękowe kompromisy. To właśnie dlatego dźwięk dostarczany przez kolumny głośnikowe Gato Audio jest tak naturalny.

W uzyskaniu spektakularnej jakości brzmienia pomaga także dopracowana konstrukcja głośników, stworzona w oparciu o najnowocześniejsze materiały i rozwiązania techniczne. Wśród zastosowanych udoskonaleń wymienić można m.in. liniowe zawieszenie o niskich stratach, membranę z mineralnym wypełnieniem, zoptymalizowany układ magnetyczny i konstrukcję gwarantującą optymalny przepływ powietrza.

Gato Audio FM-30 HG

Głośniki umieszczone są wewnątrz wielowarstwowej struktury tworzącej obudowę Gato Audio FusedMASS. Rozwiązanie to gwarantuje ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne i minimalny rezonans oraz zapewnia niesamowitą wytrzymałość i trwałość. Laminując różne materiały o zróżnicowanych grubościach i dodając specjalny klej konstruktorzy inteligentnie rozwiązali problem rezonansu, który pojawia się przy dodawaniu coraz większej ilości materiału. 

Istotnym elementem FM-30 jest zwrotnica PurePHASE. To dzięki niej najnowocześniejsze przetworniki z łatwością tworzą prawdziwie wybitną kolumnę głośnikową. Poza swoją tradycyjną rolą, tj. prawidłowym rozdzielaniem częstotliwości dla poszczególnych przetworników, PurePHASE zapewnia także dokładną kontrolę fazy akustycznej i gwarantuje szeroką liniową dyspersję.

Unikatową funkcją kolumn głośnikowych z serii FM jest możliwość dopasowania lub spersonalizowania parametrów dźwiękowych kolumny głośnikowej. Specjalna regulacja pozwala delikatnie zmodyfikować brzmienie, aby dopasować je do własnych preferencji, akustyki sali odsłuchowej lub pod kątem współpracy ze wzmacniaczem. Rozwiązanie to gwarantuje także, że żadne szczegóły nie zostaną utracone, a słuchacz zachowa pełny, bogaty dźwięk.

Konstrukcja
System 3-drożny
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 50 to 250 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2 x 150mm mineral cone, low loss suspension
Przetwornik średniotonowy 150mm mineral cone, low loss suspension
Przetwornik wysokotonowy 38mm ring radiator
Pasmo przenoszenia 37 Hz – 35kHz
Skuteczność 87dB
Impedancja 4 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 310 x 970 x 335
Waga kg 29
Wersje wykończenia Biały połysk, Czarny połysk
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Test Gato Audio FM-30 (Soundrebels LUTY 2018) - Mniemam, iż wiernym czytelnikom naszego portalu po przywołaniu na myśl wcześniejszych starć testowych z tytułowym brandem ciśnie się na usta jedno, za każdym razem, bez dwóch zdań bardzo pozytywne stwierdzenie typu: „Te niepozorne biszkopty naprawdę robią dobrą robotę”. Naciągam fakty? Proszę jeszcze raz przeczytać nasze opinie, a przekonacie się, iż jestem daleki od kłamstwa. PDF [1.09M]
 • Gato Audio FM-30 – perfekcja brzmienia i designu

  FM-30 to smukła i dyskretna wolnostojąca kolumna głośnikowa, która wyróżnia się doskonałym brzmieniem i piękną, elegancką stylistyką. Model ten dostarcza perfekcyjnie czysty, naturalny dźwięk i z łatwością dopasowuje się do wystroju i akustyki pomieszczenia odsłuchowego.
 • Kolumny Gato Audio FM-30 w podwójnej recenzji na soundrebels.com

  Na stronach producentów wszystkie produkty grają doskonale i nie mają słabych punktów, dopiero testy odsłuchowe obnażają ich wady. Oto jak wypadły duńskie kolumny w testach Jacka Pazio i Marcina Olszewskiego z soundrebels.com

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław