Bowers & Wilkins 702 Signature

Bowers & Wilkins 702 Signature to wolnostojąca kolumna głośnikowa, która stanowi zwieńczenie serii 700. Bazując na niezwykle wszechstronnym modelu 702 S2 wykorzystuje rozwiązania techniczne wywodzące się z serii 800 Diamond oraz unikatowe udoskonalenia opracowane na potrzeby modeli Signature.

702 signature

Jednym z wyróżników kolumny głośnikowej 702 Signature jest jej ekskluzywne wykończenie błyszczącym fornirem hebanowym Datuk. Ponadto model ten wykorzystuje zoptymalizowane zwrotnice, głośnik wysokotonowy Carbon Dome umieszczony w litej obudowie (Solid Body) typu Tweeter-on-Top, przetwornik średniotonowy z membraną Continuum, a także trzy jednostki niskotonowe o profilu Aerofoil.

702 signature

Obudowa głośnika wysokotonowego, Solid Body, została wyfrezowana z litego bloku aluminium. Ta zoptymalizowana akustycznie obudowa cechuje się niesamowitą bezwładnością i odpornością na rezonans. Aby zagwarantować wysoką precyzję odwzorowania detali projektanci Bowers & Wilkins zastosowali głośnik wysokotonowy Carbon Dome, który został opracowany specjalnie dla serii 700. To dzięki niemu odtwarzana muzyka brzmi tak detalicznie i przykuwa uwagę dokładnością obrazowania.

702 signature

Za czystość i precyzję brzmienia głosów i instrumentów odpowiada przetwornik średniotonowy z membraną Continuum. Jego konstrukcja, podobnie jak w serii 800 Diamond, została odizolowana od obudowy kolumny głośnikowej, co pozwoliło ograniczyć do absolutnego minimum ryzyko podbarwienia dźwięku generowanego przez obudowę. Rozwiązanie to skutkuje również jeszcze większą czystością brzmienia średnich tonów.

Całości dopełnia wyrafinowany i czysty bas. Aby uzyskać oczekiwany efekt, tj. dokładny i dynamiczny dźwięk niskich tonów, projektanci wykorzystali przetworniki z membranami o profilu Aerofoil, które wyróżniają się unikatową formą w kształcie skrzydła. Rozwiązanie to zapewnia sztywność w każdym kluczowym miejscu membrany, co przekłada się na najwyższą możliwą jakość brzmienia.

Specyfikacja Bowers & Wilkins 702 Signature

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 300 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy3x 165 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy150 mm, membrana Continuum FST
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome Tweeter-on-Top
Pasmo przenoszenia45Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność90dB spl (2.83VRMS, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm366 x 1087 x 414
Waga kg29,5

Opinie o Bowers & Wilkins 702 Signature

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: