Marka: Vienna Acoustics

Beethoven Concert Grand Reference - premium rosewood

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Bezkompromisowa kolumna głośnikowa Vienna Acoustics Concert Grand Reference wyznacza na nowo standardy w nowoczesnym odtwarzaniu muzyki. Projektanci za cel obrali sobie stworzenie głośnika cechującego się wysoką efektywnością, niesamowitym zakresem dynamiki, głębokim basem i ultra-szerokim pasmem przenoszenia. Innymi słowy celem modelu Beethoven jest dostarczenie przekonującego dźwięku, który zamieni pokój odsłuchowy w salę koncertową.

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Na centralną część modelu składają się przetworniki z płaskimi membranami typu spider, jeden 150-milimetrowy i trzy 178-milimetrowe niskotonowe, które dzięki nowej konstrukcji – składającej się z dwóch różnych membran – tworzą zupełnie nową membranę kompozytową.

Precyzyjnie poruszająca się podczas pracy płaska powierzchnia membrany typu spider przypomina w swoich ruchu tłok. Aby uniknąć nieskorelowanych wibracji, każda membrana porusza się w przód i w tył jako jedna całość. Płaska membrana Vienna Acoustics charakteryzuje się niezwykłą sztywnością – co jest efektem m.in. wzmocnień o wysokości 18 mm (przetworniki niskotonowe) i 14 mm (jednostka średniotonowa) – i lekkością. Membranę ponadto wzmocniono włóknem szklanym w postaci autorskiej mieszaniny X4P.

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Konstruktorzy wykonali tylne wzmocnienia w taki sposób, by impuls energii był rozprowadzany przez całą powierzchnię płaskiej membrany. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że każdy centymetr kwadratowy dostarcza taki sam impuls jak jego sąsiedzi, czego rezultatem jest znakomita kontrola odpowiedzi impulsowej. Dodatkowo, ze względu na oparcie konstrukcji membrany na bardzo dużej cewce, powierzchnia promieniująca w jej środku jest duża, czyniąc ją istotnym elementem wpływającym na jakość dźwięku.

28-milimetrowa jednostka z jedwabną kopułką odpowiada za odwzorowanie wysokich tonów i umożliwia wydobycie nawet najdrobniejszych niuansów dźwiękowych w najbardziej naturalny sposób, bez powodowania przy tym jakichkolwiek ostrości, sięgając jednocześnie daleko w dół aż do zakresu średniotonowego.

Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference

Obwody zwrotnicy wyróżniają się prostotą miękkich filtrów oraz niezbędną złożonością, tak potrzebną do perfekcyjnego zgrania przetworników. Starannie dobrane komponenty gwarantują harmonijną muzykalność, z kolei wyrafinowany układ umożliwia idealne odwzorowanie brzmienia instrumentów.

Obudowa może posłużyć za przykład najbardziej zaawansowanej europejskiej techniki stolarskiej. Struktura usztywniająca pozostaje niewidoczna dla oczu, podobnie jak skrupulatnie wyselekcjonowane oddzielne obudowy dla poszczególnych przetworników. Uwagę przykuwa ciepło ręcznie dobranych fornirów oraz głębia i czystość prawdziwego lakieru fortepianowego.

Specyfikacja Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference - premium rosewood

System3-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 - 400 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowyComposite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
Przetwornik średniotonowyComposite Cone: Flat X4P Spidercone with recessed fabric center-cone
Przetwornik wysokotonowy1.1” Hand Coated Vienna Acoustics Silk Dome
Pasmo przenoszenia28 - 23 000
Skuteczność90
Wymiary (S x W x G) mm307 x 1191 x 380
Waga kg37,5
Wersje wykończeniaBiały połysk, Czarny połysk, Wiśnia
Materiał wykończeniaLakier
Impedancja4 Ohm

Opinie o Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Reference - premium rosewood

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: