Marka: Sonance

VX82R

2 569 zł
/ sztuka
 • Rodzaj głośnika: Głośniki sufitowe
 • Przeznaczenie: Sufit
 • Kształt maskownicy: Okrągła
 • Impedancja: 6 Ohm, 8 Ohm

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 128 zł

Sprawdź szczegóły

Głośnik instalacyjny Sonance VX82R

Model VX82R to wydajny i stylowy instalacyjny głośnik sufitowy z serii Visual Experience, która powstała w oparciu o cztery dekady nieustannego rozwoju i sukcesów firmy Sonance w projektowaniu głośników. Przy opracowywaniu modeli z tej linii producent wykorzystał innowacyjne rozwiązania techniczne i wysokiej jakości materiały. To wszystko zaowocowało stworzeniem solidnych, perfekcyjnie wykończonych, charakteryzujących się wysokiej jakości brzmieniem głośników.

Wykorzystywane przetworniki

Głośnik ma woofer o średnicy 203 mm z teksturowaną polipropylenową membraną i gumowym zawieszeniem. Towarzyszy mu chłodzony ferrofluidem przetwornik wysokotonowy o średnicy 30 mm. Ma on materiałową kopułkę i specjalnie zaprojektowaną tylną komorę akustyczną. Technika Sonance Sinusoidal Textured Waveguide gwarantuje możliwie największą dyspersję dźwięku, co pozwala zapewnić wszystkim słuchaczom wrażenia na tym samym poziomie, a jednocześnie ułatwia projektowanie systemów wykorzystujących ten głośniki instalacyjny. Przetworniki mają możliwość jednoczesnego obracania, co pozwala na dostosowanie ich ustawienia tak, aby osiągnąć optymalne rezultaty zarówno pod względem estetyki, jak i brzmienia.

Sonance Visual Experience VX86R

Szczegółowe i wierne brzmienie

Głośnik Sonance VX82R zadziwia swoimi możliwościami pod względem wierności przetwarzania sygnału audio i pasma odtwarzanych częstotliwości (mieści się ono w zakresie od 38 Hz do 20 kHz). Zwrotnica Sonance CDX, znana z wielokrotnie nagradzanej serii Invisible tego amerykańskiego producenta, maksymalizuje wydajność pracy głośnika, zapewniając wyrównane proporcje między niskimi i wysokimi tonami. Sprawia, że odtwarzane przez model VX82R dźwięki – niezależnie od poziomu głośności – brzmią przyjemnie dla ucha i zapewnia, że żadne szczegóły nagrania nie zostaną pominięte.

Sonance Visual Experience VX86R

Różnorodne opcje wykończenia

Sonance VX82R ma nową konstrukcję maskownicy. Element ten można dopasować do aranżacji wnętrza. W standardzie głośnik oferowany jest z maskownicą Sonance Micro Trim. Ma ona lśniący, biały kolor, zgodny z paletą barw RAL, a do tego niezwykle elegancką ramkę – o 50 proc. cieńszą niż w przypadku starszych maskownic stosowanych w serii Visual Performance. Dostępna jest ponadto opcjonalna, minimalistyczna maskownica Trimless, całkowicie pozbawiona obramowania. Na tym jednak nie koniec. Mnogość opcjonalnych akcesoriów, jakie do modelu VX82R oferuje firma Sonance, pozwala na stworzenie wielu unikalnych konfiguracji, doskonale dopasowanych do potrzeb użytkowników.

Sonance Visual Experience VX82R

Instalacja jedno- lub dwu stopniowa

Głośnik można zainstalować na dwa sposoby. Najprostszym jest umieszczenie go w przygotowanym wcześniej otworze, a następnie zamocowanie za pomocą zacisków Sonance Roto-Lock. Można też zainstalować model VX82R z wykorzystaniem ramy VX Flex Frame. Dzięki niej nie ma konieczności jednoczesnego manipulowania głośnikiem i kablami, co znacznie ułatwia i usprawnia pracę instalatorom, szczególnie przy dużych projektach. Po zamocowaniu ramki w otworze i podłączeniu przewodu do zacisków wystarczy włożyć głośnik w ramkę i zablokować za pomocą zatrzasku. Do montażu można też użyć opcjonalnej platformy Sonance TRUFIG oraz maskownicy VX Trimless (również opcjonalna), aby precyzyjnie ustawić głośnik w pożądanym miejscu.

Najważniejsze cechy głośnika instalacyjnego Sonance VX82R:

 • 30-milimetrowy tweeter z materiałową kopułką (chłodzony ferrofluidem)
 • Woofer o średnicy 203 mm z teksturowaną polipropylenową membraną (z gumowym zawieszeniem)
 • Zaawansowana zwrotnica CDX, znana z serii Sonance Invisible
 • Możliwość jednoczesnego obracania woofera i tweetera po instalacji głośnika
 • Technika dyspersji Sinusoidal Textured Waveguide
 • Pasmo przenoszenia: 38 Hz – 20 kHz (±3 dB)
 • Skuteczność: 90 dB SPL (2,83 V/1 m)
 • Impedancja nominalna: 8 omów (min. 6 omów)
 • Instalacja jedno- lub dwustopniowa z systemem montażu Flex Frame
 • Średnica otworu montażowego: 257 mm
 • Głębokość montażowa głośnika: 140 mm
 • Maskownica z możliwością malowania na dowolny kolor
 • Wiele dostępnych akcesoriów, zapewniających różnorodne konfiguracje głośnika

Specyfikacja Sonance VX82R

Rodzaj głośnikaGłośniki sufitowe
PrzeznaczenieSufit
Kształt maskownicyOkrągła
Impedancja6 Ohm, 8 Ohm
Rekomendowana moc wzmacniacza / Akceptowana moc5 - 125 W
Zakres częstotliwości38 Hz - 20 kHz
Skuteczność90 dB
Wymiary (S x W x G) mm257 x 257 x 140
Waga kg9
InneTweeter: 30 mm ceramic dome, Ferrofluid-cooled, acoustic back chamber; Woofer: 203 mm textured polypropylene cone, rubber surround, pivoting

Opinie o Sonance VX82R

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: