Indiana Line Tesi 742

Głośnik centralny Tesi 742 to idealne połączenie funkcjonalności i dobrego brzmienia z nowoczesnym wzornictwem. Ze swoimi kompaktowymi rozmiarami jest niezwykle łatwy w instalacji. Teraz nawet ograniczona przestrzeń nie stanowi przeszkody podczas komponowania zestawu kina domowego.

Tesi 742, podobnie jak głośnik centralny Tesi 740, wykorzystuje obudowę wzmocnioną przez panel frontowy z MDF-u. Wytrzymałość całej konstrukcji zwiększają wewnętrzne usztywnienia. Ponadto obudowa wygłuszona jest wewnętrznie za pomocą włókna poliestrowego. Wszystkie te rozwiązania pozwoliły stworzyć obudowę odporną na niepożądany rezonans. To z kolei pozwala uzyskać czysty, niezniekształcony dźwięk.

Centralną część płyty czołowej zajmuje 26-milimetrowy głośnik wysokotonowy. Jednostka ta wykorzystuje jedwabną kopułkę i umieszczona jest wewnątrz wentylowanej komory rezonansowej. Siłę napędową dostarcza magnes neodymowy. Z lewej i prawej strony kopułki wysokotonowej projektanci umieścili dwa przetworniki niskotonowe. To 120-milimetrowe jednostki z membranami wykonanymi z polipropylenu wzmacnianego miką. Siłę napędową zapewniają magnesy neodymowe, dwukrotnie większe niż te stosowane w serii Nota. Sekcja niskotonowa współpracuje z systemem bass-reflex, którego wylot znajduje się na tylnej ściance.

Dopełnieniem funkcjonalności i dobrego brzmienia jest nowoczesna stylistyka głośnika. Model ten wyróżnia się eleganckim, błyszczącym wykończeniem. Dzięki temu Tesi 742 perfekcyjnie dopasowuje się do dowolnego wystroju wnętrza.

Specyfikacja Indiana Line Tesi 742

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 120 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia55-22000 Hz
Skutecznośćb.d.
Częstotliwość podziału2600 Hz
Wymiary (S x W x G) mm350 x 135 x 240
Waga kg5.0
Wersje wykończeniaBiały połysk, Czarny połysk

Opinie o Indiana Line Tesi 742

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: