Marka: ELAC

ELAC Debut 2.0 B6.2 (walnut)

Kolumna głośnikowa ELAC Debut 2.0 B6.2

Większa z dwóch kolumn podstawkowych dostępnych w serii Debut odznacza się fenomenalną muzykalnością. To zasługa kolektywnego wysiłku niemieckich inżynierów, włożonego w nieustanne doskonalenie rozwiązań i zastosowanie najnowszych materiałów do budowy tego modelu. 

Najważniejsze cechy:

 • dwudrożna konstrukcja bass-reflex,
 • 25-milimetrowa jedwabna kopułka wysokotonowa,
 • pasmo przenoszenia 44 to 20,000Hz, 120 wat,
 • wewnętrznie usztywniona obudowa z płyty MDF.

ELAC Debut 2.0 B6.2

Na potrzeby serii opracowano całkowicie nowy przetwornik wysokotonowy. Ten nowoczesny 25-milimetrowy głośnik wyposażono w jedwabną kopułkę oraz falowód przeciwdziałający zjawisku dyfrakcji . Sferoidalny kształt zwiększa kierunkowość emisji dźwięku reprodukowanego przez tweeter.


ELAC Debut 2.0 B6.2

Niskie i średnie tony obsługuje 165-milimetrowy przetwornik z wytrzymałą, sztywną i lekką membraną. Materiał, z jakiego ją wykonano, to tkanina z włókien aramidowych. Aramid charakteryzuje się znakomitym stosunkiem wytrzymałości do wagi i dzięki temu zapewnia szerszą przepustowość i płynniejszą, szybsza reakcję na ruchy cewki. Troskliwie dobrane  zwrotnice odpowiadają za zgrabne  przejścia między poszczególnymi przetwornikami.  Wszystkie zastosowane w tym modelu rozwiązania sprawiają, że Debut B6.2 gra bez wysiłku, bez kompleksów stając w szranki z dużo większymi konstrukcjami innych producentów.

ELAC Debut 2.0 B6.2

Dwudrożna konstrukcja w obudowie bass-reflex z jednym otworem w wentylacyjnym na tylnej ściance zapewnia pasmo przenoszenia od 44 to 20,000Hz. Gruba płyta MDF użyta do stworzenia obudowy kolumny oraz usztywnienia konstrukcyjne zmniejszają drgania, co w znacznym stopniu eliminuje przebarwienia dźwięku. Dodatkową zaletą użytych w konstrukcji wysokiej klasy materiałów jest wydłużona żywotność głośników.

 

Specyfikacja ELAC ELAC Debut 2.0 B6.2 (walnut)

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy6.5-inch woven aramid-fiber cone with oversized magnet and vented pole piece
Przetwornik wysokotonowy1″ Cloth Dome
Pasmo przenoszenia44Hz – 35 000Hz
Skuteczność87 dB @ 2.83 v/1m
Częstotliwość podziału2,200 Hz
Wymiary (S x W x G) mm195 x 375 x 268
Waga kg7.4
Wersje wykończeniaBiały
Impedancja6 Ohm

Opinie o ELAC ELAC Debut 2.0 B6.2 (walnut)

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(4 oceny)

 • 5 4
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

4 opinie

 1. Winnicjusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Opinia laika i amatora. Pozwoliłem sobie na odsłuchanie w salonie (pierwszy raz w życiu ;) 2 par kolumn - te i drugie mające bardzo dobre opinie, podobne wymiarami i też bass-reflex z przodu. Trochę zdenerwowany sytuacją. Amlituner Yamaha R-N303D, utwory wysłuchane to Inva Mula z "Piąty element". W tych kolumnach zdecydowanie wyraźniej, w kawałku "rock" Indiana się "pogubiła". Salon zaproponował mi wysłuchane utworów w najwyższej jakości z Tidal.
 2. Jaro

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wszędzie naczytałem się sporo dobrego na temat tych niedrogich paczek. Na odsłuchu zdeklasowały konkurencję. Słuchałem z moim Rotelem Ra-01. Świetnie połączenie. Kolumienki grają dość ciemnym dźwiękiem, mają mocny bas. Rotel dołożył od siebie trochę wigoru i detalu. Muzykę odtwarzam z Yamahy NP.-S303, głównie z Tidal. Ogromna zaletą Elaców jest otwór bass reflex z przodu obudowy. Dzięki temu kolumna może spokojnie stać dość blisko ściany.
  Najlepsze kolumny jakie słyszałem do 2 tys na pewno. 5 gwiazdek ode mnie.
 3. wIELORYB

  Ocena:
  Ocena: 5
  Design klasyczny, dobrze się prezentują u nas. Jakość dźwięku zdecydowanie zadowala, z czystym sumieniem mogę polecić.
 4. KRZYSZTOF

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zakupiłem te głośniki parę dni temu i jestem zdecydowanie zadowolony. Te wszystkie opinie o dobrym basie w tych kolumnach to prawda.Przyznam się, że do tej pory słuchałem w 90 % muzyki przez filtr Loudness, gdyż w poprzednich głośnikach Source Direct zdecydowanie obniżał "dół". Teraz Loudness poszedł w odstawkę. Dźwięk bardziej przestrzenny.Może to wrażenie,ale słyszę więcej szczegółów.Zdecydowanie godne polecenia dla osób szukających niedrogich głośników.I jeszcze na koniec. Kolor orzechowy prezentuje się elegancko.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: