KOLUMNY HI-FI

Rewolucja w świecie głośników

Bowers & Wilkins od początku swojej ponad 50-letniej historii tworzy rewolucyjne konstrukcje, które coraz bardziej zbliżają nas do dźwiękowego ideału. Zarówno unikatowe modele, np. Nautilus, jak i najnowsze kolumny głośnikowe już w chwili swojego debiutu stają się punktem odniesienia dla całej branży i wyznaczają nowy poziom jakości w odtwarzaniu dźwięku.

Seria 800 Diamond

Seria 800 Diamond to flagowa linia kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins, adresowana do najbardziej wymagających melomanów. Wykorzystując najdoskonalsze rozwiązania technologiczne firmy jest najnowszą odsłoną legendarnej rodziny kolumn głośnikowych klasy high-end, wykorzystywanych zarówno przez fanatyków najwyższej muzycznej wierności, jak i profesjonalistów.

Model
800 D3

Referencyjna wolnostojąca kolumna głośnikowa dla tych, którzy chcą uzyskać absolutny realizm odtwarzanego dźwięku.

Dowiedz się więcej
Model 804 D3

Model
804 D3

Najmniejszy z czterech wolnostojących modeli serii, który łączy proporcje tradycyjnej kolumny głośnikowej z akustyczną doskonałością linii 800 Diamond.

Dowiedz się więcej
Model 805 D3

Model
805 D3

Jedyny model podstawkowy serii 800 Diamond, który jednocześnie jest jedyną na świecie podstawkową konstrukcją z diamentową kopułką wysokotonową.

Dowiedz się więcej

Model
DB1

Model DB-1

DB1 jest najbardziej zaawansowanym subwooferem Bowers & Wilkins, jaki kiedykolwiek powstał – idealny w zestawach kina domowego, równie doskonale sprawdza się w wyrafinowanych systemach 2.1.

Dowiedz się więcej Zobacz wszystkie modele

Model
HTM2 D3

Model HTM2 D3

Mniejszy z dwóch modeli głośników kanału centralnego dostępnych w ramach serii 800 Diamond. Wraz z innymi modelami kolumn z serii 800 Diamond tworzy referencyjny system głośnikowy dla kina domowego

Dowiedz się więcej Zobacz wszystkie modele

Nowa seria 700

Nowa seria 700 łączy studyjne brzmienie z najwyższej klasy wzornictwem. Zastępując wielokrotnie nagradzaną serię CM S2, podnosi jakościową poprzeczkę w swojej kategorii cenowej. Specjalnie na jej potrzeby opracowano zupełnie nowe rozwiązania techniczne oraz wykorzystano najbardziej zaawansowane technologie Bowers & Wilkins, zaczerpnięte wprost z referencyjnej serii 800 D3. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy, kolumny serii 700 S2 oferują niezwykle naturalny i szczegółowy dźwięk.

Model 707 S2

Model
707 S2

Niewielki głośnik o dużym dźwięku. Idealny do mniejszych pomieszczeń i zaprojektowany z myślą o ustawieniu na podstawce lub półce, model 707 S2 zapewnia niezwykłą głębię oraz wspaniałe wysokie tony.

Dowiedz się więcej

Model
702 S2

Wyposażony w konstrukcję Tweeter-on-Top i głośnik wysokotonowy Carbon Dome™ oraz izolowany mechanicznie przetwornik średniotonowy Continuum™, ten flagowy model wolnostojący z serii 700 S2 przenosi studyjną jakość dźwięku do twojego systemu audio.

Dowiedz się więcej
Model 704 S2

Model
704 S2

Ta smukła, elegancka kolumna wolnostojąca została zaprojektowana tak, aby z łatwością wtopić się w domową przestrzeń, przyciąga uwagę brzmieniem o skali charakterystycznej dla znacznie większej konstrukcji.

Dowiedz się więcej

Model
DB4S

Model DB4S

Zasilany przez potężny wzmacniacz impulsowy o mocy 1000 W i wyposażony w głośnik Aerofoil, taki jaki stosowany w konstrukcjach z serii 800 D3, DB4S zapewnia niezrównaną precyzję, kontrolę i moc.

Dowiedz się więcej Zobacz wszystkie modele

Model
HTM72 S2

Model HTM72 S2

Niewielki, dwudrożny głośnik centralny będący idealnym rozwiązaniem dla systemów kina domowego pracujących w mniejszych pomieszczeniach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Dowiedz się więcej

Seria 600 S2

Seria 600 odgrywa ważną rolę w portfolio produktowym Bowers & Wilkins. Jest dostępna w różnych swych wcieleniach od ponad 20 lat, będąc po serii 800 Diamond naszą najdłużej dostępną linią głośników. Nowa linia 600 sprawia, że z naszego 50-letniego dorobku w zakresie innowacji mogą teraz skorzystać zarówno miłośnicy muzyki, jak i filmów. Nasze głośniki używane są w największych na świecie studiach nagraniowych, co jest m.in. zasługą innowacji takich jak utytułowana membrana Continuum, którą zastosowano również w nowej serii 600. Ciesz się każdą chwilą za sprawą hipnotyzującej jakości dźwięku Bowers & Wilkins.

Model 683 S2

Model 603

Flagowa konstrukcja serii 600, zapewniająca niesamowitą moc, precyzję i muzykalność dzięki zastosowaniu głośnika wysokotonowego Decoupled Double Dome, przetwornika średniotonowego FST z membraną Continuum oraz dwóch przetworników niskotonowych z celulozowymi membranami.

Dowiedz się więcej

Model 606

Większy z dwóch podstawkowych modeli z nowej serii 600. Ten kompaktowy głośnik zapewnia niebywałą przejrzystość i tonalną czystość oraz niesamowity bas. To zasługa wysokotonowej kopułki Decoupled Double Dome i 165-milimetrowego przetwornika z membraną Continuum.

Dowiedz się więcej
Model 606

Model 606

Mniejsza z dwóch wolnostojących kolumn głośnikowych nowej serii 600. Smuklejsza niż kiedykolwiek wcześniej, łączy prawdziwą moc, spektakularne możliwości brzmieniowe i bezkonkurencyjną jakość.

Dowiedz się więcej

Model 607

Podstawkowa kolumna głośnikowa 607, która zachwyca emocjonującym dźwiękiem i eleganckim, nowoczesnym wzornictwem. Mimo że jest to najmniejszy głośnik stereo tej serii, dzięki membranie Continuum potrafi odtwarzać dźwięk z niezwykłą jakością Bowers & Wilkins.

Dowiedz się więcej

Model
ASW610XP

Model ASW610

Subwoofer ASW610XP, podobnie jak modele ASW608 i ASW 610, jest idealnym dopełnieniem systemu kina domowego zbudowanego w oparciu o kolumny z serii 600. Bardzo dobrze znany z poprzedniej serii 600 został wzbogacony o nowe wykończenie dopasowane wizualnie do najnowszej linii głośników.

Dowiedz się więcej Zobacz wszystkie modele

Model
HTM6

Model HTM6

W najnowszej odsłonie serii 600 projektanci połączyli modele HTM62 S2 i HTM61 S2 w jeden głośnik, który łączy wybitną jakość dźwięku z wygodnym, niewielkim rozmiarem. U podstaw fantastycznych możliwości brzmieniowych HTM6 leży wyrafinowana technika głośnikowa..

Dowiedz się więcej

Tuby Nautilus™

W głośniku fala dźwiękowa generowana jest nie tylko przez wierzchnią stronę membrany, lecz także przez jej spód, co niekorzystnie wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. Aby wyeliminować to zjawisko naukowcy Bowers & Wilkins stworzyli specjalną tubę, która wygasza niepożądane fale dźwiękowe emitowane przez spód membrany. Rozwiązanie to jest na tyle efektywne, iż stosowane jest praktycznie we wszystkich modelach kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins.

Technologia dostępna w seriach: 800 Diamond, CM S2, 600 S2

Tuby Nautilus

Matrix

Struktura Matrix jest swoistym kręgosłupem kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins. To specjalne wewnętrzne użebrowanie maksymalnie usztywnia obudowę i sprawia, że staje się ona odporna na wszelkie drgania. Dzięki tak radykalnemu wzmocnieniu kolumna głośnikowa dostarcza dźwięk, który emitowany jest tylko przez pracujące głośniki, a nie wibrujące elementy obudowy. W najnowszej serii 800 D3 rozwiązanie to zostało jeszcze bardziej udoskonalone – wewnętrzne panele są grubsze, solidne sklejki zastąpił MDF, a w sekcjach narażonych na największe naprężenia pojawiły się metalowe wzmocnienia.

Technologia dostępna w serii 800 Diamond

Matrix

Kewlar

W 1974 r. Bowers & Wilkins zrewolucjonizował świat audio, wykorzystując kewlar do produkcji membran przetworników średniotonowych. Zaimpregnowany żywicą w celu zwiększenia sztywności, a następnie pokryty warstwą polimeru, który uszczelnia włókna i zwiększa tłumienie, kewlar bardzo efektywnie rozprasza fale przemieszczające się po powierzchni membrany, zapewniając równomierną charakterystykę dyspersji w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości.

Technologia dostępna w seriach: 800 Diamond, CM S2, 600 S2

Kewlar

Membrana Continuum™

Dążąc do dźwiękowego ideału, projektanci Bowers & Wilkins stworzyli jeszcze bardziej zaawansowany materiał niż kewlar. Po ośmiu latach intensywnych prac badawczych firma zaprezentowała swą najdoskonalszą dotąd membranę średniotonową – Continuum™. Dzięki kompozytowej konstrukcji materiał ten wyróżnia się jeszcze lepszymi właściwościami akustycznymi, pozwalając uzyskać bardziej otwarte, naturalne i wolne od zniekształceń brzmienie.

Technologia dostępna w serii 800 Diamond

Membrana Continuum

Zawieszenie FST

Przy tak zaawansowanych technicznie przetwornikach średniotonowych, jakie obecnie są wykorzystywane, udoskonalenie ich konstrukcji to niezwykle trudny proces. Ale zawieszenie FST (ang.: fixed suspension transducer) potwierdzają, że jest to możliwe. FST ze swoim sztywnym resorem wzmacnia właściwości membran kewlarowych i Continuum™ poprzez redukowanie niepożądanych fal, które w przypadku tradycyjnych resorów zniekształcają dźwięk.

Technologia dostępna w seriach: 800 Diamond, CM S2, 600 S2

Zawieszenie FST

Membrany niskotonowe Aerofoil

Membrana Aerofoil udowadnia, że nowe osiągnięcia inżynierii materiałowej prowadzą w kierunku idealnego dźwięku. Wykorzystując zaawansowane modelowanie komputerowe i wyrafinowany materiał rdzenia projektanci Bowers & Wilkins stworzyli membranę cechującą się zróżnicowaną grubością i maksymalną sztywnością w newralgicznych miejscach. Jej zoptymalizowany kształt sprawia, że membrana dostarcza precyzyjny bas nawet, gdy odtwarza dźwięki spoza słyszalnego zakresu.

Technologia dostępna w serii 800 Diamond

Membrany niskotonowe Aerofoil

Flowport™

Potwierdzeniem tezy, że to szczegóły tworzą doskonałość, jest Flowport™. W kolumnach głośnikowych z systemem bass-reflex zawirowania powietrza powstające przy wylocie tunelu wentylacyjnego powodują szum turbulencyjny. Flowport wykorzystuje specjalne wgłębienia na powierzchni wylotu, dzięki czemu powietrze przepływa nad nimi w niezaburzony sposób. Rozwiązanie to redukuje szum do absolutnego minimum i sprawia, że bas jest sprężysty i dobrze kontrolowany.

Technologia dostępna w seriach: 800 Diamond, CM S2, 600 S2

Flowport

Tweeter-on-Top

Odseparowany od głównej obudowy głośnik wysokotonowy, Tweeter-on-Top, jest kolejnym obok kewlaru znakiem rozpoznawczym Bowers & Wilkins. Rozwiązanie pierwotnie zarezerwowane dla referencyjnej serii 800 Diamond teraz wykorzystywane jest także w serii CM S2. Odizolowanie sekcji wysokotonowej od głównej obudowy kolumny głośnikowej optymalizuje dyspersję i obrazowanie, tworząc naturalniejszy dźwięk i udoskonalając poczucie przestrzenności.

Technologia dostępna w seriach: 800 Diamond, CM S2

Tweeter-on-Top